[ اسپیسر Spacer ] ► جهت دادن کاور به میلگردها

azimy

عضو جدید
سلام.لطفآاگر کسی مطلبی در مورد spacer داره به من بده ممنون میشم.:cry:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

afshin0341

عضو جدید
قطعاتی هستن که برای حفظ فاصله بین میلگردها و قالب به کار برده مشن تا پوشش بتن به طور صحیح رعایت بشه ( همون کاور )
قطعات ÷لاستیکی ساخت کار خونه که تو کارگاه های معمولا توی آرماتور ستون - دیوار برشی- یا تیرها بکار میره چون ÷لاستیکی و ضعیفه توی کفها و شناز از سنگ یا قطعات سیمانی به عنوان کاور استفاده میشه

azimy

عضو جدید
قطعاتی هستن که برای حفظ فاصله بین میلگردها و قالب به کار برده مشن تا پوشش بتن به طور صحیح رعایت بشه ( همون کاور )
سلام ممنونم. میشه لطفآراهنماییم کنید که بتونم مطالب بیشتری در ان مورد پیدا کنم؟

pedram07

عضو جدید
یکی از موارد استفاده از spacer توی راک بولت هاست . چون اطراف راک بولت ها (در داخل گمانه)رو با بتن پر می کنند ممکنه که راک بولت کف چاه بخوابه و یک طرفش بتن نگیره برای جلو گیری از این مشکل از spacer استفاده می کنند که راک بولتو وسط گمانه نگه داره تا کاملا اطرافشو بتن بگیره.
http://tinypic.info/viewer.php?file=6rmbgyo2l9yx9z0pwqv1.gif

پیوست ها

• 37.gif
    37.gif
    28.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 49.jpg
    49.jpg
    11.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

sma519

عضو جدید
سلام ممنونم. میشه لطفآراهنماییم کنید که بتونم مطالب بیشتری در ان مورد پیدا کنم؟

همانطور که دوستمون گفتند ، Spacer به قطعات پلاستیکی کارخانه ای گفته میشود . ولی لزوما" همه آنها پلاستیکی نیستند و نوع بتنی آن هم تولید میشود که در کارهای بتنی بهتر است از این نوع استفاده شود . به این دلیل که در نهایت پس از خشک شدن بتن سازه ، بدلیل همجنس بودن ، جزئی از خود بتن به حساب می آید .

آدرس زیر را هم دیروز سرچ کردم . میتوانید مطالبی را در آن بخوانید .
www.gcg.blogfa.com/post-481.aspx

البته عرف بیشتر کارگاهها ( مخصوصا" کارگاههای کوچک ) در استفاده از کاور برای بتن به این شکل است که خودشون در کارگاه از بتنی که بعضا" در پای کار مازاد میماند ، کاور درست میکنند .
بدین شکل که تعدادی ظرف بستنی کوچک تهیه کرده و آنها را با بتن پر میکنند . در داخل آن یک تکه سیم آرماتور بندی هم میگذارند تا حین استفاده بتوان به آرماتورها مهارش کرد . حسن آن هم مانند Spacer بتنی ، به همجنس بودن آن با بتن است.
در شکل زیر نمونه ای از آن را می بینید . ( البته در این عکس از آن به عنوان ایجاد حد فاصل مش بالا و پایین استفاده شده است و متاسفانه عکسی از استفاده به عنوان کاور نداشتم که پیوست کنم . اما امیدوارم همین هم به شما کمک کند . )

فعلا" مطلب دیگری به ذهنم نمیرسد .

narjes doostkam

عضو جدید
قالب های مدرن؟؟؟؟

قالب های مدرن؟؟؟؟

سلام سلام سلام
بچه ها کمک کمک کمک کمک ..............................
قالب های مدرن چیه؟به چند دسته تقسیم می شه؟کی اطلاعاتی ازش داره؟اسم لاتینش چیه؟
خیلی خیلی مهمه.:redface:

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلام سلام
بچه ها کمک کمک کمک کمک ..............................
قالب های مدرن چیه؟به چند دسته تقسیم می شه؟کی اطلاعاتی ازش داره؟اسم لاتینش چیه؟
خیلی خیلی مهمه.:redface:

سلام
خیلی کلی هست این موضوع ؛ مدرن یعنی پیشرفته - جدید باید جنس قالب هم بگی

قالب های پیش رونده مدرن - پلاستیکی مدرن و..... مدرن تنها یعنی چی آخه :que:
قالب مدرن به انگلیسی میشه modern format ولی سرچ کنی ممکنه غیر از قالب های بتن ریزی قالبهای مدرن صنعتی , ریخته گری و ... رو هم بیاره