تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
نظرتون راجع به این سوال چیه؟

یک سیستم کنترل با فیدبک واحد با تابع حلقه باز مینیمم فاز G دارای فرکانس گذر بهره بزرگتر از فرکانس گذر فاز است.
اگر G تنها یک فرکانس گذر فاز و یک فرکانس گذر بهره داشته باشد،در مورد پایداری سیستم حلقه بسته چه می توان گفت؟
1) پایدار
2) ناپایدار
3) بستگی به منحنی فاز و اندازه سیستم دارد.
4) بستگی به منحنی فاز سیستم دارد.
قبلا این عکسو گذاشته بود ، اگه بخوایم از رو نایکویست بررسیش کنیم ، جواب میشه اینکه : به منحنی فاز بستگی دارد.

پیوست ها

• 48.jpg
    48.jpg
    15 کیلوبایت · بازدیدها: 0

samin_m

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
نه متاسفانه حل نکردم.

سوال چهار اش رو ببین!! ب نظر من هیولاس!!هه هه

باید خطی سازی کنی و...

اگ راه ساده هم ب نظرت اومد یه ندا ب ما بده!;) چیزی دیگ ب ذهن من نرسید!:D

نه نه!!! اصلا مدنظر طراح این نبوده! که اگه این بود اون اشتباه رو نمیکرد که هم گزینه 3 درست شه هم 4! چون x5 و x6 اون پایین ها بوده چک نکرده اونا رو
فقط میخواسته از تقارن بفهمیم که توی سطر s3 یه سطر صفر رخ داده که با معادله کمکی حاصل از سطر s2 هم علامته، چون از مشتقش بدست میاد، پس اون یه تغییر علامتی که باید قبل از سطر صفر داشته باشیم حتما توی x1 رخ میده، سوال هم گفته کدام گزینه "لزوما" چون فک میکرده که واسه x5 و x6 دو حالت رخ میده که میتونه هر دو درست باشه

من چندین مثال عددی از این سوال ک شما تابع تبدیلشو نوشتید بررسی کردم!

این سوال ب نظر من گزینه های اشتباهی داره، چون با توجه ب فرض سوال لاجرم x1 منفی میشه،اما این گزینه ب تنهایی جواب رو ک وجود دو تغییر علامت و دو ریشه ناپایدار هست بما نمیده!! باید وضع x5 وx6 هم مشخص کنه!

اما برای گزینه x5 و x6

اینجا اگه x6 منفی باشه،با توجه ب x1 (ک لاجرم منفی هست!)دو تغییر علامت ب درستی ایجاد میشه اما این گزینه شامل حالتی ک x5 منفی و x6 مثبت هست هم میشه ک باتوجه بزعلامت x1 سه ریشه سمت راست خواهیم داشت!

پس اصلا نمیشه ک بشه!:D

samin_m

کاربر ممتاز
سلام عزیزان

مگه غیر از این هست ک منظور این سوال اینه ک سیستم قطب مرتبه 3 داشته باشه؟ و وقتی k ریشه مرتبه m یک معادله باشه تا مشتق m-1 صدق میکنه!پس با این تفاسیر... چنین چیزی ممکن نیس!!

شما بفرمایید اشکال استدلال من کجاست؟؟

مشاهده پیوست 191595

ممنونم:gol:

Armin-Z

کاربر ممتاز
سلام عزیزان

مگه غیر از این هست ک منظور این سوال اینه ک سیستم قطب مرتبه 3 داشته باشه؟ و وقتی k ریشه مرتبه m یک معادله باشه تا مشتق m-1 صدق میکنه!پس با این تفاسیر... چنین چیزی ممکن نیس!!

شما بفرمایید اشکال استدلال من کجاست؟؟

مشاهده پیوست 191595

ممنونم:gol:

سلام ثمین جان
خیلی هم ایده خوبی رو استفاده کردی، فقط فک کنم تو محاسبه اون خط آخرت اشتباه کردی، صدق میکنه دیگه -3 توش
k=27 کاملا درسته، فقط من موندم طراح 21.6 رو از کجا آورده؟! :surprised: (پ.ن: طراح یکم ریاضیاتش قوی بوده ریشه (s^2+6s+9) رو -6 و -6 بدست آورده!!!)

آخرین ویرایش:

samin_m

کاربر ممتاز
با عرض سلام و ادب خدمت همه شما دوستان عزیزم

امیدوارم ک شاد و شنگول و سرحال،مثل شیر گرسنه منتظر هفدهم باشید;)

ماهم ب لطف خدا یه نمیچه استارت دوباره ای زدیم،زین سبب چندتا سوال از حضورتون داشتم:

1.وقتی ک ما از روش راث سطر فرد صفر را حساب میکنیم و k متناظر رو بدست میارم و ریشه های سطر بالایی متناظر با اون K رو بدست میاریم،در واقع فرکانسی رو بدست آوردیم ک سیستم ب ازای اون فرکانس در مرز پایداری قرار گرفته،حد فاز و حد بهره هم در فرکانسی اتفاق میفته ک سیستم در مرز پایداری هست!حالا این فرکانسی ک از روش راث بدست آوردیم،توی حدفاز میشه استفاده کرد یا بهره؟؟ چرا دلیلش چی هست؟؟

2.برای محاسبه ده ب توان یه عدد کسری، مثلا (3/10)^10 چطور باید عمل کرد؟؟ (توی دیاگرام نیکولز بهش بر خورد کردم)

3.در اینگونه سوالات ک مرتبه 2 استاندارد نیستن،چطور باید عمل کرد؟؟

IMAG1188.jpg

ممنونم ازتون

Armin-Z

کاربر ممتاز
با عرض سلام و ادب خدمت همه شما دوستان عزیزم

امیدوارم ک شاد و شنگول و سرحال،مثل شیر گرسنه منتظر هفدهم باشید;)

ماهم ب لطف خدا یه نمیچه استارت دوباره ای زدیم،زین سبب چندتا سوال از حضورتون داشتم:

1.وقتی ک ما از روش راث سطر فرد صفر را حساب میکنیم و k متناظر رو بدست میارم و ریشه های سطر بالایی متناظر با اون K رو بدست میاریم،در واقع فرکانسی رو بدست آوردیم ک سیستم ب ازای اون فرکانس در مرز پایداری قرار گرفته،حد فاز و حد بهره هم در فرکانسی اتفاق میفته ک سیستم در مرز پایداری هست!حالا این فرکانسی ک از روش راث بدست آوردیم،توی حدفاز میشه استفاده کرد یا بهره؟؟ چرا دلیلش چی هست؟؟

2.برای محاسبه ده ب توان یه عدد کسری، مثلا (3/10)^10 چطور باید عمل کرد؟؟ (توی دیاگرام نیکولز بهش بر خورد کردم)

3.در اینگونه سوالات ک مرتبه 2 استاندارد نیستن،چطور باید عمل کرد؟؟

مشاهده پیوست 191719

ممنونم ازتون
سلام ثمین عزیز، میبینم که شاد و شنگولی، خدا رو شکر :D

1.ازش میتونی تو محاسبه حد بهره استفاده کنی یعنی اون k ای که اونجا بدست میاری همون حد بهره ات هست، با همین توضیحاتی که خودت دادی
یا مثلا یه موقع بهت میگن به ازای کدوم k حد بهره فلان میشه، اون حد بهره که صورت سوال بهت داده رو توی سیستم ضرب میکنی بعد راث میزنی به ازای هر k ای که سطر صفر رخ بده حد بهره اون مقداری که گفته میشه
واسه حد فاز نمیشه استفاده کرد، چون حد فاز جایی رو نشون میده که اندازه 1 میشه و چون روی فاز -180 نیست کاری به اون نقطه نداره

2. میتونی ازش لگاریتم بگیری که میشه 0.3 که لگاریتم عدد 2 هست، یعنی حدودا میشه 2

3. برای محاسبه زمان نشست از فرمول 4/alfa استفاده میکنیم و بازه ی alfa رو بدست میاریم، حالا مثلا اگه alfa>2 باشه باید همه قطبهای سیستم سمت چپ -2 باشن واسه همین به جای s ها s-2 میذاریم و راث میزنیم و شرط پایداری رو چک میکنیم

آخرین ویرایش:

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با اینکه همه جا نوشته این سوال اسونه و میشه 3 من نمیفهمم چرا شده 3.شرایط اولیه چطور میشه -1؟

ppp.jpg

samin_m

کاربر ممتاز
سلام ثمین عزیز، میبینم که شاد و شنگولی، خدا رو شکر :D

1
یا مثلا یه موقع بهت میگن به ازای کدوم k حد بهره فلان میشه،
اون حد بهره که صورت سوال بهت داده رو توی سیستم ضرب میکنی بعد راث میزنی به ازای هر k ای که سطر صفر رخ بده حد بهره اون مقداری که گفته میشه
واسه حد فاز نمیشه استفاده کرد،
چون حد فاز جایی رو نشون میده که اندازه 1 میشه و چون روی فاز -180 نیست کاری به اون نقطه نداره

2. میتونی ازش لگاریتم بگیری که میشه 0.3 که لگاریتم عدد 2 هست، یعنی حدودا میشه 2

3. برای محاسبه زمان نشست از فرمول 4/alfa استفاده میکنیم و بازه ی alfa رو بدست میاریم، حالا مثلا اگه alfa>2 باشه باید همه قطبهای سیستم سمت چپ -2 باشن واسه همین به جای s ها s-2 میذاریم و راث میزنیم و شرط پایداری رو چک میکنیم

ممنون آرمین جان!

شکر خدا خوبم،همین ک اتفاقای هچل هفت نیفته ما راضی هستیم!:D ولی نمیدونم چرا گاهی از در و دیوار میریزه...!:surprised:

ممنون از توضیحات خوبت،

سوالی ک برام پیش اومده این هست ک چرا توی اون مقدار ضرب میکنیم؟ این ضرب کردن چ چیزی ایجاد میکنه؟دلیلش چی هست؟

سوال بعدیم این هست ک مگه توی حد بهره ک زاویه -180 هست،این -180 چ ارتباطی با جدول راث ایجاد میکنه؟ (وقتی ریشه ها روی محور موهومی باشه زاویه -180 میشه؟؟؟؟)

سوال بعدی هم این هست ک بدون ماشین حساب چطور لگاریتم بگیرم؟! یعنی لگاریتم 2و 3 و.. باید حفظ بود؟

و در نهایت،مگه ما نمیخوایم محور رو دوتا ب سمت چپ شیفت بدیم؟؟ نباید s+2 بذاریم؟؟؟؟

ممنون از حوصله و زحمتی کشدی;)

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز

juvefans

کاربر ممتاز
با اینکه همه جا نوشته این سوال اسونه و میشه 3 من نمیفهمم چرا شده 3.شرایط اولیه چطور میشه -1؟

مشاهده پیوست 191734

سیستم رو به حالت معادله دیفرانسیل خروجی و ورودی بنویس . لاپلاس بگیر و شرایز اولیه رو برای y در مساله قید کن . دوباره Y(S) رو بدست بیار بر حسب ورودی و حالت اولیه . حالا به قرار دادن قطب خروجی به جای S کاری کن صورت کسر صفر بشه و حالت اولیه رو محاسبه کن ! ;)

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
ممنون آرمین جان!

شکر خدا خوبم،همین ک اتفاقای هچل هفت نیفته ما راضی هستیم!:D ولی نمیدونم چرا گاهی از در و دیوار میریزه...!:surprised:

ممنون از توضیحات خوبت،

سوالی ک برام پیش اومده این هست ک چرا توی اون مقدار ضرب میکنیم؟ این ضرب کردن چ چیزی ایجاد میکنه؟دلیلش چی هست؟

سوال بعدیم این هست ک مگه توی حد بهره ک زاویه -180 هست،این -180 چ ارتباطی با جدول راث ایجاد میکنه؟ (وقتی ریشه ها روی محور موهومی باشه زاویه -180 میشه؟؟؟؟)

سوال بعدی هم این هست ک بدون ماشین حساب چطور لگاریتم بگیرم؟! یعنی لگاریتم 2و 3 و.. باید حفظ بود؟

و در نهایت،مگه ما نمیخوایم محور رو دوتا ب سمت چپ شیفت بدیم؟؟ نباید s+2 بذاریم؟؟؟؟

[h=1]محاسبه لگاریتم- آنتی لگاریتم و رادیکال بدون ماشین حساب[/h]

morad009

عضو
سلام خدمت دوستان گرامی
یه تست کنکور هستش که گزینه 3 صحیح است.ولی نمیدونم چرا این جوابو صحیح اعلام کره
خونده بودم نامینیمم فاز باید هر دو نمودار حد فاز و بهره منفی باشه که گزینه 2 و3 و4 هستند
رشتم هوافضاست اگر درباره گزینه صحیح یه توضیح بدید ممنون میشم
.jpg

Armin-Z

کاربر ممتاز
ممنون آرمین جان!

ممنون از توضیحات خوبت،

​چون کلا مفهوم حد بهره این هست که وقتی فاز سیستم -180 شد چه عددی توی بهره سیستم تو اون نقطه ضرب کنیم تا سیستم به مرز پایداری (که بهره اونجا 1 هست) برسه، ما وقتی توی راث یه k ای پیدا میکنیم که سطر صفر میده و ریشه های معادله کمکیش روی jw هست اون k نشون دهنده بهره ای هست که با اون نایکویست از نقطه -1+j0 میگذره
در کل اینجوری بگم k در نقطه ای که مکان هندسی به محور jw برخورد میکنه همون k ای هست که اگه با اون نایکویست بکشیم از نقطه -1+j0 میگذره

ببین ما به ازای یه k مشخص از مکان هندسی نایکویست رسم میکنیم حالا جایی که خورد به jw یعنی نایکویست حتما از اون نقطه بحرانی نایکویست رد میشه
یعنی اینجوری نیست که مثلا نقطه ای که خوردیم به jw توی مکان هندسی، دقیقا همون نقطه ای باشه که توی نایکوست میخوریم به فاز -180، کل نایکوست حاصل از یه بهره خاص هست که به ازای تغییرات فرکانس رسم میشه
ما از روی راث میتونیم فرکانس نوسانات رو پیدا کنیم که همون نقطه برخورد با jw هست، پس اون k ای که ازش اون فرکانس رو بدست آوردیم همون k ای هست که سیستم با اون به مرز پایداری (یا همون حدفاز 0 و حد بهره 1 ) میره

من خودم نا خودآگاه لگاریتم 2 و 3 رو حفظ شدم ولی 2 رو حتما حفظ باش، چون زیاد دیدم سوالایی که لازم شده

نه در واقع میخوایم قطب ها رو 2 واحد به سمت راست شیفت بدیم، اگه سیگنالی بهش نگاه کنیم قطب ها مثه سیگنالمون میمونن که میخوایم 2 واحد بیان راست

خواهش میکنم دوستم وظیفست :smile:

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان گرامی
خونده بودم نامینیمم فاز باید هر دو نمودار حد فاز و بهره منفی باشه که گزینه 2 و3 و4 هستند
مشاهده پیوست 191735

سلام
ببینید شما باید با نگاه همزمان به نمودار دامنه و فاز مینیمم فاز بودن یا غیر مینیمم فاز بودنو تشخیص بدین ، با نگاه به نمودار دامنه گزینه 3 مشاهده میشه در یه فرکانسی فعال شدن صفر باعث شده نمودار رو به بالا حرکت کنه (صعودی) اما در همون زمان فعال شدن صفر نمودار فاز حالت نزولی داره و در حال کاهش فازه و از اونجایی که رفتار فازی صفر غیر مینیمم فاز مثل قطب مینیمم فازه پس حتما این مربوط به یه سیستم غیر مینیمم فازه .
البته سیستم مربوط به گزینه یک هم درست کشیده نشده و بهتر بود درستر میکشیدنش چون ادمو به شک میندازه .
در کلا واسه غیر مینیمم فاز بودن و نبود باید به این توجه کنید که رفتار فازی قطب غیر مینیمم فاز مثل صفر مینیمم فازه و رفتار فازی صفر غیر مینیمم فاز مثل قطب مینیمم فازه .

آخرین ویرایش:

Armin-Z

کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان گرامی
مشاهده پیوست 191735
علاوه بر نکات بسیار خوبی که دوست عزیزم حمید جان گفتن این رو هم اضافه کنم که سیستم مینیمم فاز همونجوری که از اسمش پیداست یعنی تغییرات حداقلی فاز رو داره
بنابراین شما اگه دو تا نمودار با اندازه های کاملا مشابه دیدین ، اونی که تغییرات فاز بیشتری داره غیر مینیمم فاز هست که اینجا میبینیم که گزینه 2 و 3 اندازه یکجور دارن اما فاز گزینه 3 نسبت به گزینه 2 تغییراتش بیشتر هست
البته بقیه گزینه ها هم به نظرم میتونستن باشن ، کلا نمودار ها خیلی درست کشیده نشدن

dizgah

عضو جدید
سلام میشه این سوالو برام تحلیل کنید ؟
آیا از روی منحنی اندازه نمیتوان به این نتیجه رسید که این سیستم یا صفر ندارد و اگر هم داشته باشد صفر و قطب مورد نظر در یک فرکانس هستند ( با توجه به شیب ثابت خط )
shabake.jpg
------------------------------
2:
shabake.jpg

آخرین ویرایش:

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام میشه این سوالو برام تحلیل کنید ؟
آیا از روی منحنی اندازه نمیتوان به این نتیجه رسید که این سیستم یا صفر ندارد و اگر هم داشته باشد صفر و قطب مورد نظر در یک فرکانس هستند ( با توجه به شیب ثابت خط )
مشاهده پیوست 191913
------------------------------
2:
مشاهده پیوست 191921

سلام
سوال اولتون اینجا
و سوال دومتون اینجا

dizgah

عضو جدید
سلام
سوال اولتون اینجا
و سوال دومتون اینجا
بسیار ممنون
میشه در رابطه با این توضیح هم بفرمایین که داخل کادر قرمز اون صفرها و قطب هایی که از روی منحنی فاز تشخیصشون دادیم چرا بروی منحنی اندازه تاثیر نذاشتند ؟
shabake.jpg

یه برقی

عضو جدید
بسیار ممنون
میشه در رابطه با این توضیح هم بفرمایین که داخل کادر قرمز اون صفرها و قطب هایی که از روی منحنی فاز تشخیصشون دادیم چرا بروی منحنی اندازه تاثیر نذاشتند ؟
مشاهده پیوست 191934

دوست من سوال خیلی قشنگی پرسیدی هر چند برای جواب به این تست نیازی نیست ولی منم خیلی بهش فکر کردم ولی به جوابی نرسیدم ...باز همین نکتش میبینی شد تست برق 93 !!!!

دوستانی که میدونند لطف کنند بگند خیلی خوب میشه...

یه برقی

عضو جدید
دوستان دررابطه با تست 2 کنترل برق 92 که طراح فراموش کرده بود U(t رو در شکل مشخص کنه

کسی متوجه شد منظور طراح از این U(t کجای شکل بوده ؟؟پشت G(S یا جلوی C(S یا پشت C(S نمیدونم یه حسی بهم میگه این تست خیلی احتمالش هست امسال هم مشابهش بیاد !!!!

بس که توی کتاب های مختلف به طراح کنایه زدند طراح محترم !!! فراموش کرده ...خب حالا فراموش کرده شما فراموش نکردید جوابشو بدید اگه نیتتون خیره ...
.
.
دوستان لطفا اگه کسی میدونه بگه....ممنون...

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان دررابطه با تست 2 کنترل برق 92 که طراح فراموش کرده بود U(t رو در شکل مشخص کنه

کسی متوجه شد منظور طراح از این U(t کجای شکل بوده ؟؟پشت G(S یا جلوی C(S یا پشت C(S نمیدونم یه حسی بهم میگه این تست خیلی احتمالش هست امسال هم مشابهش بیاد !!!!

بس که توی کتاب های مختلف به طراح کنایه زدند طراح محترم !!! فراموش کرده ...خب حالا فراموش کرده شما فراموش نکردید جوابشو بدید اگه نیتتون خیره ...
.
.

خروجی Cs یا ورودی GS بوده که نذاشته بودنش:razz:

یه برقی

عضو جدید
خروجی Cs یا ورودی GS بوده که نذاشته بودنش:razz:

ممنون....
خداییش بدون اون U(T هم میشد دو گزینه رو حذف کرد و تشخیص داد که y(t محدود هستش

ولی کلا این یو رو من بازم نتونستم به جواب برسم واقعا سخت بوده....
اگه امسال هم مشابهش بیاد این طوری بتونم دو گزینه رو حتما حذف کنم شانسی میزنم هر چی باد ا باد !!!
.
.
بازم ممنونم ..لطف کردید..

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بسیار ممنون
مشاهده پیوست 191934

پیشنهاد میکنم واسه گرفتن جواب سوالتون چند تا نمودار بود به صورت کامل خودتون رسم کنید ، ببینید وقتی صفر و قطبا خیلی کنار همدیگه باشن و تعداد صفرا یا قطبا از اون یکی بیشتر باشه تاثیر اونایی که کمترن در نمودار نمیبینید و فقط به صورت یه کش و قوسایی که ممکنه کوچیکم باشن ظاهر بشن ، من خودم واسه این چیزا از کلمه زور استفاده میکنم یعنی در این سوال صفر زورشون کمه و قطبا بر اون غلبه میکنن و شما تاثیر اونا رو در چنین شکلی نمیبینی و برای دیدن تاثیرشون باید بیشتر روش زوم کرد که نیازم نیست ، اما باید بدونیم که هستن ، بازم میگم چند تا رسم کنید تا دستتون بیاد مثلا یه بار سه تا قطب در 1- و یه صفر در 2- و یه بار دیگه سه تا قطب در 1- و دو تا صفر در 10- ، البته اگه با مطلب شبیه سازی کنید بهتره چون دائما میتونید صفر و قطب اضافه کنید و تاثیرشونو ببینید .
در ضمن یکی از دوستان (فکر کنم armincoobilas بود )موقع بحث رو این سوال یه حرف خوبی زد گفت این سوال با توجه به اطلاعاتی که ازش داده فقط میتونید گزینه صحیح رو بدست بیارید و واسه تحلیل بیشترش زیاد نمیشه چزی گفت .

dizgah

عضو جدید
پیشنهاد میکنم واسه گرفتن جواب سوالتون چند تا نمودار بود به صورت کامل خودتون رسم کنید ، ببینید وقتی صفر و قطبا خیلی کنار همدیگه باشن و تعداد صفرا یا قطبا از اون یکی بیشتر باشه تاثیر اونایی که کمترن در نمودار نمیبینید و فقط به صورت یه کش و قوسایی که ممکنه کوچیکم باشن ظاهر بشن ، من خودم واسه این چیزا از کلمه زور استفاده میکنم یعنی در این سوال صفر زورشون کمه و قطبا بر اون غلبه میکنن و شما تاثیر اونا رو در چنین شکلی نمیبینی و برای دیدن تاثیرشون باید بیشتر روش زوم کرد که نیازم نیست ، اما باید بدونیم که هستن ، بازم میگم چند تا رسم کنید تا دستتون بیاد مثلا یه بار سه تا قطب در 1- و یه صفر در 2- و یه بار دیگه سه تا قطب در 1- و دو تا صفر در 10- ، البته اگه با مطلب شبیه سازی کنید بهتره چون دائما میتونید صفر و قطب اضافه کنید و تاثیرشونو ببینید .
در ضمن یکی از دوستان (فکر کنم armincoobilas بود )موقع بحث رو این سوال یه حرف خوبی زد گفت این سوال با توجه به اطلاعاتی که ازش داده فقط میتونید گزینه صحیح رو بدست بیارید و واسه تحلیل بیشترش زیاد نمیشه چزی گفت .
بله و ممنون
ولی مگه نباید قطبها یا صفرهای نزدیکتری نسبت به اون نقطه وجود داشته باشند تا زورشون از این دو صفر یا قطب بیشتر باشه ؟
ولی ما که صفر و قطب نزدیکتر دیگه ای نداریم که این دو صفر و قطبو بی اثر کنه !
کلا فک کنم به قول همون دوستمون نباید زیاد به این سوال گیر داد که چیز بیشتری نمیشه ازش فهمید

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

.
.

مشابه این سوال تو سال 88 هست؟چرا گفته y بیکران شده؟ورودی که پله است خروجی هم 1/s+1 شده!

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون....
خداییش بدون اون U(T هم میشد دو گزینه رو حذف کرد و تشخیص داد که y(t محدود هستش

ولی کلا این یو رو من بازم نتونستم به جواب برسم واقعا سخت بوده....
اگه امسال هم مشابهش بیاد این طوری بتونم دو گزینه رو حتما حذف کنم شانسی میزنم هر چی باد ا باد !!!
.
.
بازم ممنونم ..لطف کردید..

من این سوالو امروز مرور کردم باز
اینکه GC(00)=0 و اینکه GC(S)=4 میشه 4 هم قبول حالا چجوری محدود نامحدودیو تشخیص میدیم ؟

بالا