تا حالا چه كار مفيدي براي مملكتتون كرديد ؟

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلم دوستان
من ديروز يه دفعه اين سوال به ذهنم رسيد و واقعا توش موندم :(
هر چي فكر كردم كار مفيدي به ذهنم نرسيد

شما تا حالا براي مملكتتون چه كار مفيدي كرديد ؟

سعي ميكنيد چي كار كنيد ؟

من خودم خيلي سعي ميكنم و خواهم كرد كه چراغي رو درذهن كسي روشن كنم ;)
( سخني در همين رابطه :
برای مبارزه با تاریکی نباید بر روی آن شمشیر کشید باید فانوس روشن کرد
سخنی از زرتشت
:d)

یوزا.

اخراجی موقت
سلم دوستان

منم دیروز یه سوالی به ذهنم رسید توش موندم:(

مملکت برای ما چه کار مفیدی کرده تا حالا؟

amin_amini

عضو جدید
بهترین کارم دختر بازی بوده که برای مملکت عزیزم انجام دادم.
چون خانومای ترشیده دارن زیاد میشن.

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حالا اگه آب هم خوردم واسه مملکتم ایران،ایران اسلامی خوردم.(یعنی سعی و تلاشم این بوده و امیدوارم اینطور بوده باشه)
و این مملکت نیست که باید واسه ما کار انجام بده ما باید واسه مملکت کار انجام بدیم که سرافرازیه مملکت سرافرازیه ما هم هست.;)

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایرانیانی که در این کشور نمیتوانند برای کشورشان کاری انجام دهند وقتی که به اروپا و امریکا مهاجرت میکنند انچنان میدرخشند که که هر انسانی پی میبرد که متمدنترین و باهوش ترین انسانها را میتوان در کشور اینها یافت. و بدرستی میفهمد که جبر و تنگناهای بوجود امده در ان کشور سبب خسران ملت ان دیار شده است. اگر 1400 پیش از این ایران را در تاریخ مطالعه کند از انکه ان ملت بزرگ و ابرقدرت به چنین سرنوشتی گرفتار امده بسی متحیر خواهد شد.

terajedi21

عضو جدید
کار مفید!ایرانی جماعت(خودمو میگم)مگه کار مفیدی هم انجام میده!باید ضمینه فراهم بشه که برای مملکتت یه فرد مفید باشی در پیشبرد اهدافش نقش داشته باشی من نمی دونم این سوال ساخته چه ذهنیتیه!؟مفید؟فایده من قرار بود این باشه که سرباز خمینی باشم خونه خراب کن شدم!مملکت رو از اونی که بود بدتر کردم!:Dکه نشدم!متاسفانه:surprised:الانم که میان فایدشون کسری بودجه خواهد بود افزایش مالیات خواهد بود افزایش بنزین وووو!خوب بالاخره یه ملیون باید یه جوری تامین بشه؟فایده من چی بود!ما دیگه کور شدیم دیگه نیاز نیست فانوس روشن کنیم پیامبر اهورایی من!

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اینقدر آیه یاس می خونید
بنده خدا سوال کرد چه کار مفیدی انجام دادید
اگر انجام ندادید که فکر کنیدببینید چرا بعد از اینهمه از عمرتون هیچ مثبت نبودید و همش درحال بدوبیراه گفتن بودید و هیچی نیستید الان.

nirgiya

عضو جدید
hamini ke kare gheire mofidi anjam nemidam, dozdo kolabardar nistam, be kasi azari nemiresonam va saram to kare khodame yani koli mofidam.

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
........

........

بزرگترین افتخار من آبی کردن 7000 هکتارزمین دیم در نقاط مرزی وخطرناک ایران وعراق بود باوجود همه مشکلاتی که برام داشت به اون افتخارمیکنم ولی باز اون رو وظیفه خودم میدونستم.ایران همیشه سرفرازه ایرانی همیشه مغرور و سالاره .:gol:

Sarp

مدیر بازنشسته
ایرانیانی که در این کشور نمیتوانند برای کشورشان کاری انجام دهند وقتی که به اروپا و امریکا مهاجرت میکنند انچنان میدرخشند که که هر انسانی پی میبرد که متمدنترین و باهوش ترین انسانها را میتوان در کشور اینها یافت. و بدرستی میفهمد که جبر و تنگناهای بوجود امده در ان کشور سبب خسران ملت ان دیار شده است. اگر 1400 پیش از این ایران را در تاریخ مطالعه کند از انکه ان ملت بزرگ و ابرقدرت به چنین سرنوشتی گرفتار امده بسی متحیر خواهد شد.
حالا من خوندم و متحیر هم هستم و الان هم چشام قلنبه شده و دارن میفتن زمین:eek::eek::eek:
حالا میگی چیکار کنم ؟
اگر انجام ندادید که فکر کنیدببینید چرا بعد از اینهمه از عمرتون هیچ مثبت نبودید و همش درحال بدوبیراه گفتن بودید و هیچی نیستید الان.
بابا اینا رو ببری بندازی چاپخونه بانک مرکزی ، باز همینن که همینن .
اینا حتی نمیتونن واسه خودشون لقمه بگیرن .:razz:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا من خوندم و متحیر هم هستم و الان هم چشام قلنبه شده و دارن میفتن زمین:eek::eek::eek:
حالا میگی چیکار کنم ؟

بابا اینا رو ببری بندازی چاپخونه بانک مرکزی ، باز همینن که همینن .
اینا حتی نمیتونن واسه خودشون لقمه بگیرن .:razz:

آخه یه عده میان حرف میزنن که هیچ هنر و فنی بلد نیستن و فقط غر غر میکنن
آدم حرصش درمیاد.:mad:

Sarp

مدیر بازنشسته
آخه یه عده میان حرف میزنن که هیچ هنر و فنی بلد نیستن و فقط غر غر میکنن
آدم حرصش درمیاد.:mad:
عزیز من از این کلمات ننویس
من چشام ضعیفه
فکر کردم میگی عرعر میکنند
دقت که کردم دیدم نه غرغره
:surprised::w12::confused::huh:

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
......................

......................

شاید فک کنید کارعملی مفیدی برای مملکتت نکرده باشی ولی همین که تعصب ایرانی بودن رو داشته باشی بزرگترین مفید بودن بر ای مملکتته هرجایی هستسی ایرانی باش

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هیچی فقط نشستیم گیر دادیم به زمین و زمون و گفتیم مملکت واسه ما چی کار کرده مگه که من واسه اون کار کنم؟

مملکت بیاد من رو بشونه پشت میز، حقوق همچین توپ بهم بده، زیر باد کولر هم باشه و بدون استرس، بعد شاید اگه حالش رو داشتیم واسه مملکت هم یه فکری میکنیم!!!!!!!!

نشستیم و ایراد گرفتیم از این و اون ، که چرا این اینجا همچین میکنه، اون چرا اونجا همچین میکنه، ما شالله هم تو همه زمینها متخصص و متبحر، هر نظری میدیم مو لا درزش نمیره!!!

نشستیم و گفتیم مملکته داریم؟؟؟

و بعد مجدد غر زدیم و با غر زدنمون به خودمون ارامش دادیم که نـــــــه، ما نگران کشوریم، ما وطن پرستیم نمی بینی اینقدر نگران کشوریم، نگران پیشرفت و ابادانیش؟؟؟!!!!

و مجدد شروع کردیم به غر زدن که چرا کسی به حرفهامون گوش نمی کنه!!!!!

Mr.Pouyan

عضو جدید
کاربر ممتاز

همینا که این بزرگوار گفت :smoke::smoke:

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
بزرگترین افتخار من آبی کردن 7000 هکتارزمین دیم در نقاط مرزی وخطرناک ایران وعراق بود باوجود همه مشکلاتی که برام داشت به اون افتخارمیکنم ولی باز اون رو وظیفه خودم میدونستم.ایران همیشه سرفرازه ایرانی همیشه مغرور و سالاره .:gol:

آفرین بر شما دوست عزیز
کاش همه مثل شما فکر میکردند;)

فکه

عضو جدید
سلم دوستان

سعي ميكنيد چي كار كنيد ؟

من خودم خيلي سعي ميكنم و خواهم كرد كه چراغي رو درذهن كسي روشن كنم ;)
( سخني در همين رابطه :
برای مبارزه با تاریکی نباید بر روی آن شمشیر کشید باید فانوس روشن کرد
سخنی از زرتشت
:d)

سلام‌علیکم
در تالار گفتگوی آزاد که می‌گشتم فکر می‌کنم یکی از بهترین مطالب رو همین مطلب دیدم.
گفتم نظر خودم رو بیان کنم شاید جالب باشد.

اولا از نظر بنده برای پیشرفت هر کشور و حتی هر قبیله‌ای حضور فعال و کار کردن مردمان کشور و یا قبیله مهم‌ترین عامل هست
چون انسان اجتماعی زندگی می‌کند پس باید همه در بهبود آن جامعه کوشش کنند.
خب وقتی از بین مردم هم یک نفر برای رهبری انتخاب شود او مسلط بر مردم و مردم مسلط بر او می‌شوند و اشتباهات او را کاهش می‌دهند.

روابط بین حاکم و مردم جامعه را مولای متقیان علی(ع) در نامه‌ای به مالک اشتر به خوبی بیان کرده است.

اگر این موارد به خوبی رعایت شود و مردم جامعه حق خود در قبال جامعه را رعایت کنند
اگر حاکمان جامعه رعایت نکنند حتما از مقام خود پایین کشیده می‌شوند

ولی وقتی مردم جامعه‌ای کار نمی‌کنند قطعا هرچه حاکمان آن جامعه قصد کار کردن هم داشته باشند فایده‌ای ندارد.

بالا