راهنمایی در مورد ماشین ظرفشویی لازم دارم

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

ما آشپزخونمون جا واسه ظرفشویی بزرگ نداره، فقط میتونیم ظرفشویی رو میزی بخریم، می خواستم بدونم خوبه؟ اونایی که دارن راضی هستن؟ طرز کار ماشین ظرفشویی چیجوریه؟ میشه یه توضیح کامل بدین؟ بعد قیمت قرصهای ظرفشویی چنده؟ به صرفه هست ؟ اصلا ماشین ظرفشویی بدرد میخوره؟ چرا خونه هر فامیلی میرم همیشه خاموشه و با دست ظرفا رو میشورن؟ مامانم خسته شد از بس ظرف شست. من کمکش میکنم ولی واقعا ظرف شستن سخته.

آخرین ویرایش:

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.
والا از نظر من نوع رومیزیش استفاده زیادی نداره.
استفاده از بزرگش هم کار راحتی نیست مدت زمانی که صرف میشه برای چیدنشون شستنش و جمع کردنش ارزشش رو نداره به خصوص بخش خم شدن و چیدنشون که واقعا خسته میکنه. اما مزیتهایی داره مثل جفظ کیفیت ظروف در دراز مدت، مصرف خیلیییییی کمتر اب ، کمتر گذروندن وقت پای سینک :دی

در کل خیلی به سبک زندگی بستگی داره بخصوص برای کسایی که شاغل هستن چیز خوبیه. اما برای خونه ما که ظرفشویی همیشه خدا پره جواب نمیده حدود 75 دقیقه طول میکشه هر نوبت شستشو که دیگه ظروف کوچیک مثل بشقاب و ... در اولویته و قابلمه ها میمونه بیرون یا باید منتظر بشی سری اول تموم شه خنک بشه که بتونی دست بزنی بهشون جمعشون کنی خخخخخ بعد اینا رو جا بدی یا هم دستی بشوری و بری! دوستی دارم بدون ماشین ظرفشویی انگار فلجه روبروش منم که برام حکم دکور داره به استثنا روزای مهمونی:D

از نظر قرصهای شستشو هم که به عهده مرد خانواده س خبر ندارم :biggrin:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
والا از نظر من نوع رومیزیش استفاده زیادی نداره.
استفاده از بزرگش هم کار راحتی نیست مدت زمانی که صرف میشه برای چیدنشون شستنش و جمع کردنش ارزشش رو نداره به خصوص بخش خم شدن و چیدنشون که واقعا خسته میکنه. اما مزیتهایی داره مثل جفظ کیفیت ظروف در دراز مدت، مصرف خیلیییییی کمتر اب ، کمتر گذروندن وقت پای سینک :دی

در کل خیلی به سبک زندگی بستگی داره بخصوص برای کسایی که شاغل هستن چیز خوبیه. اما برای خونه ما که ظرفشویی همیشه خدا پره جواب نمیده حدود 75 دقیقه طول میکشه هر نوبت شستشو که دیگه ظروف کوچیک مثل بشقاب و ... در اولویته و قابلمه ها میمونه بیرون یا باید منتظر بشی سری اول تموم شه خنک بشه که بتونی دست بزنی بهشون جمعشون کنی خخخخخ بعد اینا رو جا بدی یا هم دستی بشوری و بری! دوستی دارم بدون ماشین ظرفشویی انگار فلجه روبروش منم که برام حکم دکور داره به استثنا روزای مهمونی:D

از نظر قرصهای شستشو هم که به عهده مرد خانواده س خبر ندارم :biggrin:

یعنی میگی بدرد نمیخوره؟؟

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یعنی میگی بدرد نمیخوره؟؟

برای من نخورد برای خواهرم خورد واسه 2تا از دوستم خیلی خورد واسه یکیشون نخورد
با 3 رای + پس به درد میخوره! اما بنظرم رومیزیش فقط جاگیره الکی اگه بتونید از کابینتا خالی کنید چیزایی که لازم ندارید رو بسته بندی کنید بذارید جای دیگه و بزرگش روو تهیه کنید بهتره

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای من نخورد برای خواهرم خورد واسه 2تا از دوستم خیلی خورد واسه یکیشون نخورد
با 3 رای + پس به درد میخوره! اما بنظرم رومیزیش فقط جاگیره الکی اگه بتونید از کابینتا خالی کنید چیزایی که لازم ندارید رو بسته بندی کنید بذارید جای دیگه و بزرگش روو تهیه کنید بهتره

بدردتون نخورد؟ متاهلی؟ جهیزیه ات بوده؟ اگه بدردت نخورد پس چرا 4,800,000 هزینه کردین واسه خریدش؟؟ بفروشینش دیگه !
فضا واسه ماشین ظرفشویی داریم منتها فضایی که لوله آب و تخلیه باشه نداریم.

چرا رومیزی خوب نیست؟ آخه ما 3 نفریم، مهمون هم نداریم آنچنان.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ما تقریبا 10،12 سال پیش یه دونه از این بزرگاشو خریدیم فک کنم یکی دو سالی باهاش کار کردیم.. من که راضی بودم ولی مامانم میگفت با دست شستن راحت تره
بعد هیچی دیگه اون خراب شد
4،5 سال پیش یکی دیگه خریدیم رو میزی! دقیقا گذاشتیمش رو همون ماشین قبلی :D این یکیو فقد چند ماه استفاده کردیم و اینم خراب شد
در کل رومیزی اصلا به درد نمیخورد خیلی کم جا داشت . ولی روزمینی :)D) خیلی بهتر بود. قابلمه هم توش میزاشتم :d
خلاصه اگه قراره مامانتون باهاش کار کنه که کلا بیخیالش شید! مامانا عمرا حوصله ی ظرف تمیز کردن و دونه دونه با دقت چیدن تو ماشینو ندارن
به نظرم فقط به درد دخترای جوون میخوره

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما تقریبا 10،12 سال پیش یه دونه از این بزرگاشو خریدیم فک کنم یکی دو سالی باهاش کار کردیم.. من که راضی بودم ولی مامانم میگفت با دست شستن راحت تره
بعد هیچی دیگه اون خراب شد
4،5 سال پیش یکی دیگه خریدیم رو میزی! دقیقا گذاشتیمش رو همون ماشین قبلی :D این یکیو فقد چند ماه استفاده کردیم و اینم خراب شد
در کل رومیزی اصلا به درد نمیخورد خیلی کم جا داشت . ولی روزمینی :)D) خیلی بهتر بود. قابلمه هم توش میزاشتم :d
خلاصه اگه قراره مامانتون باهاش کار کنه که کلا بیخیالش شید! مامانا عمرا حوصله ی ظرف تمیز کردن و دونه دونه با دقت چیدن تو ماشینو ندارن
به نظرم فقط به درد دخترای جوون میخوره
یعنی چطور خراب شد؟ درست نمیشن؟
مارکشون چی بود؟؟؟

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه سه نفرید به نظرم همون رو میزی بهتره
کار کردن باهاش راحت تره، الکی هم فضارو اشغال نمی کنه که اگه بعد ازش استفاده نکردی پشیمون شی، ولی دیگه قابلمه های بزرگ رو خودتون بشورید معمولا جا نمیشه توش ..
قرصاشم خیلی ارزون نیست

اینجارو بخونید، اطلاعات خوبی داره که حاصل تجارب استفاده کنندگان ماشین ظرفشوییه

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=9315&PageNumber=5

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سلام بر شما

بهترين مارك ماشين ظرفشويي

AEG
بوش

اولي به دليل فواره ماهواره اي شست و شو بهتري داره
هر دو مورد به دليل جنسيت داخلش بهترين هستن
فقط مدل هايي كه كليدهاش از داخل هست احتمال خرابيش من شنيدم بيشتر هست

يك ماشين طرفشويي بايد طرف خوب و براق بشوره و الا غير قابل استفاده ميشه
قرص و پودرهاش يكم قيمتش شايد بالا باشه
قرص بايد يكي كامل بذاريد و نميشه نصف كرد اما پودر كم و زياد مي تونيد بريزيد
بعد حجم اب كه ميبره خوب مثلا شما بخواي 6 تا بشقاب بشوري به صرفه نيست
اكثرا طرفهاي يك روز ميذارن اخر شب ميشورن
اما براي مهماني ها فوق العاده هست

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بجا اینکه این همه پول بدی برو ی پریل بخر همچین چربیا رو خوب پاک میکند بعد مهمونیا اصلن نگران شستن ظرفا نخواهی بود!شست و شو یعنی پریل :D

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من قبلا تو مجیک کار می کردم کارای خوبی میزنه ... گارانتی داره --- کلا در مصرف اب صرفه جویی می کنه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام........تنها اگر مهمان زیادی به خونتن میاد یا خانواده پر جمعیتی دارید.......خریدش با صرفه است.......بسته به قرصی که استفاده میشه تمیزی ظروف متفواته

بالا