سيستم جامع تعمير و نگهداري

angil_env

عضو جدید
سلام

آيا كسي مطلبي در خصوص سيستم جامع تعمير و نگهداري داره كه بتونه به من كمك كنه؟

با تشكر

سعید مهدوی

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوست عزیز
میشه بگید این اطلاعات را برای ارائه می خواهید یا اطلاعات عمومی؟در این صورت راحت تر به نتیجه می رسید.
با تشکر

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خلاصه

خلاصه

سلام

با تشكر
باسلام
ببین من یه سری توضیحات کلی بهتون می دم ، امیدوارم به دردتون بخوره :
تعمیرات بر اساس نوع به سه دسته تقسیم میشه
1- تعمیرات اضطراری : خرابی ناگهانی اتفاق بایفته ، و شمکا تعمیر اضطراری کنید
2- تعمیرات پیشگیرانه: قبل از اتفاق یک سری کارهایی انجام بدید ، تا کار به تعمیرات اضطراری نکشه
3- تعمیرات اساسی: بعد گذشت چند سال از کار یک دستگاه نیاز به یک سری سرکشی ها و تعویض قطعات فرسوده پیدا بشه
تعمیرات اساسی از نقطه نظر پیشرفت:
1- توی سالهایی که تعمیرات علمی نبود ، اجازه میدادن اتفاق بیافته بعد تعمیر می کردن(EM)
2- بعد یه سری فعالیت تعریف کردن که به دستگاه به روز اضطراری نیافته (PM)
3- بعد گفتن باید دستگاه ها یه جوری طراحی بشه که بتونیم خرابی ش رو تحت کنترل در بیاریم و یا خرابی ش رو به صفر برسونیم شد (TPM)
از نقطه نظر اینکه کی این علم رو شروع کرد:
ابتدا به ساکن آمریکایی ها توی جنگ جهانی دوم ، شروع کردن.
سپس ژاپنی ها چند تا مشاور از آمریکا اووردن یاد گرفتن حالا شدن پیشتاز این علم.
کتاب شیرمحمدی : نگهداری و تعمیرات
ناشر :سازمان مدیریت صنعتی
بااحترام

mahtabi

مدیر بازنشسته
راجع به؟

راجع به؟

با سلام:
اگه میشه سوالتون رو واضح تر بپرسین .من یه سری اطلاعات راجع به TPM و سیستم های رزرو دارم اگه در این موارد بود بفرمتیید تا بتونم کمک باشم.
با احترام

yanic

عضو جدید
فایل زیر آشنایی مختصری با تعمیرات و نگهداری ماشین آلات هستش.

پیوست ها

• تعميرات و نگهداري ماشين آلات.pdf
    97.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
فایل زیر آشنایی مختصری با تعمیرات و نگهداری ماشین آلات هستش.
سلام دوست عزیز
فایل خوبی بود ممنون از اینکه اطلاعات خوبی می دید.
فقط اگر امکان داره منبع رو هم بفرمائید تا اگر لازم شد اطلاعات بیشتری بدست دوستان برسد.
با تشکر و امتنان فراوان

yanic

عضو جدید
راستش من از روی مطالب سایت های مختلف این مطالب رو جمع آوری میکنم و بعد از مرتب کردن برای خودم نگه میدارم.راستش یادم نیست از مطالب کدوم سایتها استفاده کردم ولی چشم از این به بعد دقت میکنم و براتون میذارم.

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من از روی مطالب سایت های مختلف این مطالب رو جمع آوری میکنم و بعد از مرتب کردن برای خودم نگه میدارم.راستش یادم نیست از مطالب کدوم سایتها استفاده کردم ولی چشم از این به بعد دقت میکنم و براتون میذارم.
به هر حال بازم از این همه زحمتی که می کشی ممنونم
با به اشتراک گذاشتن دانسته هاست که آگاهیها و تخصصها رشد پیدا می کنه.
همیشه موفق باشی عزیز;)

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پروژه پایانیم نگهداری پیشگیرانه ونگهداری وضعیت بوده.لازم دارید بفرستم.:gol:

سلام

اگه درباره اين مباحث مطلب بنويسين خيلی بهتره. اينطوری همه دوستان می تونين استفاده کنن.

ممنونم و موفق باشين:gol:

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله این بحث ها بحث های خوبی هستن..اگر میشه یه مقدار هم برا بچه ها توضیحات کلی بدین..ممنون میشم..ماهم کمکتون میکنیم..البته شما حتما خودتون استادید

silver_85

عضو جدید
سلام دانشگاه ما کتاب دکتر حاج شیر محمدی تدریس میشه که به نظر منم کتاب خوبیه.انتشارات صنعتی اصفحانه امیدوارم بدرت بخوره;)

farhadkh

عضو جدید
درخواست برای پروژه نت(فایل access)

درخواست برای پروژه نت(فایل access)

سلام دوستان یه پروژه نت می خواستم که برنامش هم همراهش باشه اگه می تونین کمکم کنین ممنوونم!!!:(

reza-ie

عضو جدید
سلام دوستان من دارم تو پلایشگاه شیراز کارآموزی انجام میدم اگر دوستان تمایل دارند. میتونیم با کمک هم مسایل نت اون رو بررسی کنیم. اصلا من میخوام یه تاپیک در مورد کارایی که میخوام اونجا انجام بدم ایجاد کنم.بگید چه طوری میتونم این کار رو انجام بدم.

taheri.e

عضو جدید
منابع زیر خیلی عالی هستن
منابع و مراجع:
· نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر (TPM) انتشارات موسسه مهندسین نگهداری و تعمیرات ژاپنJIPM
· مدیریت کیفیت جامع (TQM) نویسنده: ساموئل کی هو

kouroshaziz

عضو جدید
در زمينه نگهداري و تعميرات يك شركتي به نام "پويان پردازان سامانه" كه اتفاقا مدير عاملش هم صنايع خونده ابتكار جالبي براي آموزش سي ام ام اس و نت داده كه پيشنهاد مي كنم باهاشون در تماس باشين سايت خوبي هم دارن www.pooyanps.com كارشون فقط تو اين زمينه است;)

mbadri

عضو جدید
سلام

با تشكر

[FONT=&quot]کتاب [/FONT][FONT=&quot]اثربخشی کلی تجهیزات[/FONT][FONT=&quot] تالیف و ترجمه ناصر جلالی ، انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد بهار 1387[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]کتاب نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر تالیف و ترجمه ناصر جلالی ، انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد تابستان 1387(در دست چاپ)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب برنامه‌ريزي سيستماتيك نظام نگهداري و تعميرات در بخش صنايع و خدمات، تاليف دكتر سيدمحمد سيدحسيني،‌انتشارات سازمان مديريت صنعتي[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب نگهداري و تعميرات جامع بهره‌ور، ترحمه مهندس بهنام فرقاني، تاليف سازمان توسعه بهره‌وري آمريكا[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب نت خودكنترلي، تاليف مهندس دردانه داوري، از سري انتشارات انجمن مديريت كيفيت ايران[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب نگهداري بهره‌ور فراگير، ترجمه سيدحسن افتخاريان، انتشارات سازمان مديريت صنعتي [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب استراتژي تعميرات و نگهداري و قابليت اطميناني، ترجمه دكتر محمدحسين سليمي نمين، انتشارات دانشگاه صنعتي اميركبير [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب از نگهداري و تعميرات پيشگيرانه تا نگهداري و تعميرات بهره‌ور فراگير، تاليف مهندس فاطمه كاردان و دكتر محمد طالقاني، انتشارات عالي [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب سازماندهي، برنامه‌ريزي و كنترل نگهداري و تعميرات، ترجمه گروه مهندسي صنايع، تاليف وايت،‌انتشارات دانشگاه صنعتي شريف [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب مانيتورينگ وضعيت ماشين‌آلات، تاليف دكتر سيامك اسماعيل‌زاده، دكتر نسرين اميدخواه،‌دكتر غلامحسين لياقت،‌انتشارات دانشگاه گيلان [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب طرحريزي نگهداري و تعميرات پيشگويانه،‌تاليف دكتر شهرام گيلاني‌نيا،‌انتشارات كتيبه گيل [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب فعاليتهاي گروههاي كاري [/FONT][FONT=&quot]TPM[/FONT][FONT=&quot]، ترجمه مهندس فرهاد انوري، محمدتقي صمدي، تاليف موسسه مهندسان نت ژاپن [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب نگهداري و تعميرات بهره‌ور فراگير، ترجمه دكتر علي حاج شيرمحمدي، انتشارات سازمان مديريت صنعتي [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب برنامه‌ريزي نگهداري و تعميرات، تاليف دكتر علي حاج شيرمحمدي، انتشارات غزل [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب مهندسي تعميرات و نگهداري، تاليف دكتر نظام‌الدين فقيه، انتشارات نويد شيراز [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب نگهداري و تعميرات بهره‌ور فراگير ([/FONT][FONT=&quot]TPM[/FONT][FONT=&quot])، جلد اول، تاليف مهندس هوشنگ رستميان [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب نگهداري و تعميرات بهره‌ور فراگير ([/FONT][FONT=&quot]TPM[/FONT][FONT=&quot])، جلد دوم، تاليف مهندس هوشنگ رستميان [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب اصول نگهداري و تعميرات (نت)، ترجمه مهندس حسين قليزاده،‌نشر طراح [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب كنترل مؤثر منابع نگهداري و تعميرات، ترجمه و تدوين مؤسسه آموزشي پژوهشي وزارت معادن و فلزات،‌نشر ذهن آويز، تهران 1379 [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]كتاب مديريت تعميرات و نگهداري(بهره‌وري از طريق تعمير و نگهداري)، تاليف پاتريك دگروت،‌ترجمه طرح مطالعه بهره‌وري در صنعت، وزارت صنايع، 1378 [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]کتاب پیاده سازی موفق نگهداری و تعمیرات بهره‌ور جامع در کارخانه‌های غیرژاپنی- تالیف ادوارد هارتمن- ترجمه مهندس کمال رشیدی نوین- انتشارات یکان[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]کتاب آشنایی با نت بهره ور فراگیر ، نشر ارکان دانش، ترجمه دکتر فتاح میکاییلی[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]کتاب نگهداری و تعمیرات و رفع عیوب سیستمهای هیدرولیکی، نشر طراح، ترجمه رویز بهگو[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
“[FONT=&quot]پایش، عیب یابی و نگهداری از موتور”، مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران، دکتر رضا توکلی مقدم و سیدابراهیم وحدت، ;)1384[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

حمیدمخفی

عضو جدید
سلام
آيا كسي مقاله ای در خصوص تعميرات و نگهداري به زبان انگلیسی داره كه بتونم به استادزبان تخصصی ارائه بدم ؟ مرسی

حمیدمخفی

عضو جدید
سلام
آيا مقاله ای در خصوص تعميرات و نگهداري به زبان انگلیسی دارید كه بتونم به استادزبان تخصصی ارائه بدم ؟ ممنون میشم.فقط زمان ندارم

sina_s

عضو جدید
salam.mam taze ozv shodam vali ba shoma kheyli hal kardam chon malume age komaki az dastet bar biad darigh nemikoni damet garm.in akhlagheto dus daram. movafagh bashi

ms.mh

عضو جدید
سلام من خلاصه ای از کتاب برنامه ریزی نگه داری و تعمیرات دکتر شیرمحمدی انتشارات دانشگاه صنعتی اصفهان رو می خوام کسی می تونه کمکم کنه؟؟؟ممنون می شم کمکم بکنید .هر چقدر می گردم خلاصه رو پیدا نمی کنم:(

بالا