چه گياهان دارويى براى آرام كردن ***كه مفيد هستند؟

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
من متوجه شدم ... دوست عزیزم کمی گیاه شاهی بخورین مشکلتون حل میشه... منظروشون سک سکه بوده

.آیسا

عضو جدید
سلام...عرق پونه.یا عرق زیره سیاه..یا عرق بهار نارنج....بخور خوب میشی مهندس

.آیسا

عضو جدید
راستی اگه داروی گیاهی هم بخوای افشرده ترخون هم برا رفع ***که خوبه

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
توصیه هایی برای رفع سک سکه :

1 - نفس خود را نگاه دارید و تا 10 بشمارید.
2 - داخل یك كیسه كاغذی تنفس كنید (كیسه پلاستیكی به دلیل احتمال چسبندگی آن به بینی، خصوصاً در اطفال به هیچ عنوان توصیه نمی شود).
3 - انگشت شست خود را بین دندان ها و لب بالا قرار دهید، سپس لب بالا را با انگشت سبابه خود، درست در زیر سوراخ بینی سمت راست، فشار دهید.
4 - یك لیوان آب را به سرعت بنوشید، باوری قدیمی وجود دارد مبنی بر اینكه نوشیدن هفت جرعه( قلپ) آب ***كه را متوقف می كند.
5 - نان خشك یا یخ خرد شده، قورت دهید.
6 - زبان خود را به ملایمت بكشید.
7 - یك قاشق چای خوری شكر خشك بخورید.
8 - بازی پول من را تو برداشتی؟ را به منظور پرت كردن حواس فرد انجام دهید.
9 - ترساندن ناگهانی فرد مبتلا می تواند مؤثر باشد (به این شرط كه فرد دچار مشكلات بعدی نشود!)
10 - در برخی مطالب، به گذاشتن یخ و لیمو روی زبان برای متوقف كردن ***كه، اشاره شده است.
11 - گذاشتن ژله انگور در زیر زبان
12 - بو كردن موادی كه بوی نافذی دارند.
13- در صورتی كه آئروفاژی (AEROPHAGIA)علت ایجاد ***كه است، فرد باید از صحبت کردن در حین صرف غذا خودداری كند، غذا را به خوبی جویده و با استرس و اضطراب آن را صرف نكند. (آئروفاژی عبارتست از به درون کشیدن غیر عادی و بیش از اندازه ی هوا به داخل ریه ها).
14- مصرف حجم كم غذا و پرهیز از خوابیدن پس از غذا خوردن ، برای درمان ***كه با علت رفلاكس معده(REFLEX) ، موثر است. غذای پر چرب، نوشابه های گازدار، پیاز خام، مركبات و حتی سیگار كشیدن، سبب تشدید رفلاكس معده می شود.
15- داروهایی هم برای درمان ***كه معرفی شده اند كه سردسته داروهای مؤثر در درمان ***كه "كلروپرومازین" است كه هم به شكل قرص و هم به صورت آمپول وجود دارد؛ البته این دارو از انواع داروهای اعصاب است و ظاهراً به این دلیل تجویز می شود كه ***كه یك رفلكس عصبی است. اماباید به خاطر داشته باشید كه درمان های دارویی را هرگز بدون تجویز پزشك استفاده نكنید، زیرا عوارض جانبی دارد. به طور كلی ***كه معمولاً حالت خوش خیم داشته و با درمان های خانگی برطرف می شود، در مواردی هم كه به طول بیانجامد یا به درمان های معمولی جواب ندهد، معمولاً با دخالت پزشك برطرف خواهد شد.