اسکیس - آموزش

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hoodad_gh2007

عضو جدید
هم: خوب دوستان خیلی دارید اینور و اونور میرید از الان دارید شیت اخر کار رو میذازید....نه من با اجازه به خاطر تجربه و اینکه فقط اینجا هستم و کلاسی نمیرم.بحث نظری و شعور اسکیس رو میبرم جلو.خوب به نام خدا من اول از همه از بچه ها می خوام که روی یک شیت A3شروع کنن به بررسی اقلیم و دیاگرام اقلیمی کشیدن در کل درک اقلیم: 1.گرم و خشک 2.گرم و مرطوب 3.سرد و کوهستانی 4.معتدل و مرطوب((گیلان)) 5.اقلیم تهران((بسیار مهم است)) نفری 1 دونه بردارید و اعلام کنید خواهشا خودتون برید دنبالش کپی نکنید تا توی ذهن شما نقش ببنده اعلام کنید کیا چیو بر میدارند

hoodad_gh2007

عضو جدید
خوب چقدر اهمیت داره که خودتون خط بکشید و کپی نکنید:اکثرا دنبال کتاب هستند در نتیجه تحلیلی همه از سایت یک چیز هست و یک دیاگرام خواص فوقش 2 3 نفر اول امتیاز میگیرند و الباقی امتیازی ندارن پس کپی نکنید به ضرر شماست و شما رو عقب می اندازه!!!!!!!!!!اعتماد به نفس شما در گرو همین خط ها است سر جلسه کمتر جای فکر کردن هست و باید فکر ها رو بزارید روی شیت..........پس لطفا کار کپی نذارید

hoodad_gh2007

عضو جدید
در بحث دیاگرام اقلیمی نکات مهمی وجود داره که شما ها رو میتونه به هدف برسونه و دیاگرام ها منجر به پلان و سکشن های موفق بشه اولین گام شناخت صحیح و دقیق اقلیم ها بازشوها پنجره ها نور گیر های سقفی سیستم تهویه از جمله خیشخان و بادگیر در معماری ایران و یا دیواره های ترومب و یا فتو سل در معماری اداری و یا مدرن است نحوه کشیدگی حجم و یا قرار گیری نسبت به خورشید سایه پیوستگی با سایت و ...... در اینجا مورد بحث است.ممنون

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
کلاس که زفتم پرسپکتیو یاد گرفتم تمرین بود که انجام دادم...این 4 تا رو کشیدم که اینجا هم گذاشتم بعدش دیگه کار نکردم تا الان که می خوام با تاپیک دوباره ادامه بدم:D
اینارو کی کشیدی ؟؟ بدونه تمرینه؟؟؟

mbarsen

عضو جدید
کلاس که زفتم پرسپکتیو یاد گرفتم تمرین بود که انجام دادم...این 4 تا رو کشیدم که اینجا هم گذاشتم بعدش دیگه کار نکردم تا الان که می خوام با تاپیک دوباره ادامه بدم:D

واااا خوب ماله کی ههس.. هس میکنم خط کشم استفاده کردیی هاا؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
IMAG0818.jpgبچه ها اینو از بیکاری امروز زدم اما تایم نگرفتم ببینم چه قدر طول کشید آخه همچین مالی هم نشد...اما میزارم که بقیه دوستان اعتماد بنفس بگیرند...:D

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هاا؟؟ من فقط خودنویسو روان نویسو گهگاهی ماژیک
کاغذ آ3 معمولی..
پارسم خوبه

سعی کن با خود نویس انجام بدی تا اعتماد به نفست بره بالا
خودنویسات این مارکا باشن بهتره (پلیکانو،اشنیلر،لامی،)
اف استدلر و ماژیک تاچ مشکی
کاغذم فقط a3
فعلا کاغذ معمولی انا واسه آمادگی اسکیس بهتر از اشتنبا یا فابیانو
سلام خیلی ممنون
راپید یکبار مصرف uni pin هم خوبه
دهم بندی شدس 0.1 .02 ..... .08 ...
حالا کار کنیم دستمون میاد

arefeh

کاربر ممتاز
موضوع اسکیس تون چیه؟

عزیزم اول راهم موضوع الان کار نمی کنم اول باید پرسپکتیو رو مسلط شم که بتونم باهاش هر ایده ای را نشون بدم الان نمونه می بینیم بعد همونو پیاده می کنم اینجوری ممکنه از هر طرحی یه ایده تو ذهنم جمع شه...که بعدا مفیده:)

sayeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کلاس شکوهی نوشتم ولی از تمرین ترسی ندارم :) فعلاً دارم با کلاسای صدیق پیش میرم 2جلسشو گذاشتم دیدم دیگه تقاضایی نشد مایوس شدم الان با یکی از دوستام دارم کارممو پیش میبرم. خیلی خوب میشه اگه کسی یه مسیر مشخص کنه که راه رو مستقیم بریم بدون اشتباه یا کار بیهوده
میشه ادامه ی تمرینای کلاس صدیق و بازم بذاری ؟

mbarsen

عضو جدید
سلام خیلی ممنون
راپید یکبار مصرف uni pin هم خوبه
دهم بندی شدس 0.1 .02 ..... .08 ...
حالا کار کنیم دستمون میاد

با هرچی دوس دارید تمرین کنید.. هرچی دمه دستتونه باش خط بکشید..مهم تو آزمون بیش از همه ایدس.. پس کار بزاریم جلومون هی بکشیم تو مراجحل بعد میریم سراغ طراحی به نظره من

Mina-arc

عضو جدید
از دوستان عزیزی که پرسپکتیوشون خوبه تقاضا میکنم تجربه هاشون رو برای ترسیم تصاویر بهتر و گویا تر در دیدهای مختلف (پرنده-ناظر و...)ارائه کنن
تا روند دوستانی که مثل من پرسپکتیوشون خوب نیست تسریع بشه !

پیوست ها

• PR.rar
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 0

mbarsen

عضو جدید
همینام به نظرم زیاده یک یادوماژیک کفایت میکنه، اسکیس 91 بیشتررفته بود به سمت ترسیم فنی وترسیم ابعاددقیق فضاها تنها یه پرسپکتیو خواسته بودن من که به سرم زده بامدادبرم سرجلسه :D

ببین چه رنگیو دوس داری و باش حال می کنی، برو نهایته نهایت 3 نوع شدت رنگه متفاوتشو بگیرو باش کار کن
به نظر من

fahime_k

عضو جدید
من از هفته پیش کلاس اسکیسم شروع شده!تو هفته گذشته رو موضوع فرهنگسرا های کاربردی و ریز فضاهاش کار کردیم،این دو تا تمرین های هفته پیشمه.این هفته رو فرهنگسراهای نمادین کار می کنیم،تمرین هاشو هفته دیگه براتون می گذارم.البته استادم ایراد زیاد گرفت ولی خوشحال میشم نظرات شما رو هم بشنوم :w30:
Photo2184.jpgPhoto2185.jpg

ATINA7

عضو جدید
من از هفته پیش کلاس اسکیسم شروع شده!تو هفته گذشته رو موضوع فرهنگسرا های کاربردی و ریز فضاهاش کار کردیم،این دو تا تمرین های هفته پیشمه.این هفته رو فرهنگسراهای نمادین کار می کنیم،تمرین هاشو هفته دیگه براتون می گذارم.البته استادم ایراد زیاد گرفت ولی خوشحال میشم نظرات شما رو هم بشنوم :w30:
مشاهده پیوست 138369مشاهده پیوست 138370

سلام .دستت درد نکنه که میزاری.میشه لطفا ایرادایی که استادتون هم از کارات میگیره یه کو چولو اشاره کنی؟بعد اینا با روان نویس که نیست!!؟نه
بدون تمرین خط و اینچیزا شروع کردین؟
استاد ما میگفتن خیلی بهتره خطهایی که میکشید بازتاب داشته باشه و سعی کنین زیاد به انحنا نره خطها

arefeh

کاربر ممتاز
سلام .دستت درد نکنه که میزاری.میشه لطفا ایرادایی که استادتون هم از کارات میگیره یه کو چولو اشاره کنی؟بعد اینا با روان نویس که نیست!!؟نه
بدون تمرین خط و اینچیزا شروع کردین؟
استاد ما میگفتن خیلی بهتره خطهایی که میکشید بازتاب داشته باشه و سعی کنین زیاد به انحنا نره خطها

احجامت خوبه آفرین
اما اول از همه یه قول دوستان لطف کنی ایرادتی هم که کارت داشته بگی خیلی خوبه و هم اینکه ایده ات چی بوده؟؟

fahime_k

عضو جدید
تو تایپیک قبلیم گفتم اولین موضوع ما بحث فرهنگی هاست!که به دو دسته کارکردی و سمبلیک-نمادین تقسیم میشه.کارکردی ها مثل فرهنگسرا ها ، خانه های صنفی ،اتلیه هنر ، خانه قلم برای نویسندگان و هر موضوع که در رابطه با هنر باشه ! ریز فضاهای کلی همه این فرهنگی های نوع 1 (کارکردی ) شامل سه زون میشه : اداری ها (حسابداری،مالی،گزینش و ...) و اموزشی (اتلیه، سمعی بصری ، کلاس ) و خدماتی - رفاهی ( تاسیسات و سرویس و کافی شاپ ،کافی نت ، امفی تئاتر، کتابخانه) .
موضوعی که به ما میدن باید به 3 دسته تقسیم کنیم : مثلا فرهنگسرای معلم در ضلع جنوب غربی قیطریه
ما از رو فرهنگسرا می فهمیم که کارکردیه، از رو معلم به برنامه فیزیکی می رسیم و از ضلع جنوب غربی قیطریه به اقلیم و مشخصات می رسیم.
arefe جون که گفتی ایده از کجا گرفتم ،ما ایده هامون براساس موضوع و محتوای ان در میاریم.

fahime_k

عضو جدید
استادم طرح منو با موضوع فرهنگسرای محله در پارک قیطریه بررسی کرد.اشکالاتی که گرفت یکی اینکه جزئیات کارم یه خورده زیاده. دوم اینکه فرهنگسرا در پارک باید پلانش باز باشه،این باز بودن من اشتباه تو کارم اوردم. من قسمت نمایشگاهیم رو جدا گرفتم که وقتی با حجم اصلی ترکیب میشه یه حیاط هم ایجاد می کنه که اینطوری میتونه با پارک هم در ارتباط باشه که این قسمتش تایید شد و گفت که خوبه ولی اشتباهم اینجا بود که قسمت نمایشگاهی رو خارج در نظر گرفتم در حالی که با این طراحی من بهتر بود قسمت رفاهی جاشو با نمایشگاهی عوض کنه!:gol::gol:

arefeh

کاربر ممتاز
استادم طرح منو با موضوع فرهنگسرای محله در پارک قیطریه بررسی کرد.اشکالاتی که گرفت یکی اینکه جزئیات کارم یه خورده زیاده. دوم اینکه فرهنگسرا در پارک باید پلانش باز باشه،این باز بودن من اشتباه تو کارم اوردم. من قسمت نمایشگاهیم رو جدا گرفتم که وقتی با حجم اصلی ترکیب میشه یه حیاط هم ایجاد می کنه که اینطوری میتونه با پارک هم در ارتباط باشه که این قسمتش تایید شد و گفت که خوبه ولی اشتباهم اینجا بود که قسمت نمایشگاهی رو خارج در نظر گرفتم در حالی که با این طراحی من بهتر بود قسمت رفاهی جاشو با نمایشگاهی عوض کنه!:gol::gol:
بسیار عالی توضیح دادی ممنونم به خاطر زمانی که گذاشتی....;)
متاسفانه ما شهرستانیها امکانات مناسب نداریم البته تا پارسال استاد اسکیس میومد اما الان به علت گرونی بلیط هواپیما نمیان:redface:

معمارباشی

عضو جدید
بچه ها به نظرتون بهتر نيست الان دستمون رو قوي كنيم ... تركيب حجم ... حاشور ... فيگور درخت ... خط و ... تمرين كنيم ... كمي دستمون گرم بشه ... بعد بريم سراغ طراحي موضوعي ؟؟؟

من خودم كلاسمي رم ... فعلا تا ارديبهشت كارگاه هاي اسكيس مقدماتي هست يعني همون آموزش پايه اسكيس و پرسپكتيو و ... بعد از اعلام نتيجه ها كارگاه هاي موضوعي شروع مي شن ...

نظر شما چيه ؟؟؟

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا