ایرانی عزیز از قلعه رودخان چه خبر؟!

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

در چند روز گذشته یک فرد محلی رو دیدم و ازش در مورد این قضیه پرسیدم. مطالب کاملا صحیح است....

تنها نتیجه ای که میشه گرفت :
تا وقتی مردم ایران یاد نگرفتند که بدون تنقلات هم میشه رفت طبیعت گردی و تا وقتی که سازمان های محیط زیست ایران هنوز اهمیت چنین مکان های تاریخی رو درک نکرده و به فکر هرچیزی هستند الا طبیعت ، هیچ جای گردشی رو به کسی تبلیغ نکنید .

تا همین چند سال پیش کسی نمیدونست قلعه رودخان کجاست . اگر همون وضعیت باقی می موند کسی به فکر زدن بازارچه در اطراف این قلعه نبود....
( در همین روزهای نوروز ، یک عکاسی رو به شبکه چهار دعوت کرده بودند که از مکان های خیلی زیبایی از استانهای غربی کشور ( لرستان و...) عکس تهیه کرده بود وقتی مجری نام این مکان ها و روستاها رو پرسید عکاس خیلی شجاعانه گفت معرفی نمیکنم چون تجربه های خیلی بدی بعد از معرفی کردن این مکان ها دیدم .....)

با عرض شرمندگی ، ملت ایران تا رسیدن به سطح پیشرفته و با فرهنگ در دنیا خیلی فاصله داره .... شرمنده ...

AYSAN.SH

عضو جدید
صدای اعتراض ما به جایی نمیره....
هنوز یادم نرفته تمام تلاش هایی رو که برای حفظ اتشکده ساسانی انجام دادم ولی بی فایده بود و محل اتشکده که ملکی شخصی بود با بتن و سیمان پر شد!
جالبه!!!
نه؟
دوستان کاری از دست ما برنمیاد ولی حداقل سکوت نکنید!

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
صدای اعتراض ما به جایی نمیره....
هنوز یادم نرفته تمام تلاش هایی رو که برای حفظ اتشکده ساسانی انجام دادم ولی بی فایده بود و محل اتشکده که ملکی شخصی بود با بتن و سیمان پر شد!
جالبه!!!
نه؟
دوستان کاری از دست ما برنمیاد ولی حداقل سکوت نکنید!

سلام

واقعا؟ :cry:

امروز صبح تو یه برنامه ی شبکه 2 یه خانم و آقایی رو میارن که به نقاط مختلف ایران سفر میکنند و گزارش تهیه میکنند ....امروز جایی رو نشون میدادند بنام دشت شقایق ( البته متوجه نشدم برای کدام شهر یا استان بود ) که زیبا بود ولی جوری که گزارشگر میگفت در چند سال گذشته از تعداد این گلهای شقایق کم شده ( کنار این دشت اومدند یه جاده زدند که مسافرها راحت تر بیان گردش!!! زباله هم که دیگه ..... )
مسافرها رو هم نشون میداد که گل های شقایق رو می چیدند که واقعا جای تاسف بود.....

ولی به قول شما باید تلاش کرد و امیدوار بود . یاد تاپیک پیامبری همیشه در همین نزدیکی ست افتادم ...

موفق باشید :gol:

baby face nice

عضو جدید
مرسی از تاپیک زیبات من عکس این منطقه را در تقویم دیده بودم و مات و مبهوت اینهمه زیبایی شدم .خاک بر سر اونایی که این بلا را سرش آوردن