بحث 1:هوش هیجانی

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلام
مرسی از لطفت.
نه من اصولا توی هیچ کاری تقلب نمی کنم.:D
اگرم 60 شدم به قول فکر کنم 4niko بود که گفت میشد جواب هارو حدس زد اما بهتر دیدم خودم رو واقعا بذارم توی اون موقعیت.خوب بسته به اینکه بی تجربه هم هستم همچین زیادم بد نشد.
:D

همدلی از همزبانی خوشتر است
موافقم;)

یعنی من که 75 شدم خیلی باهوشم دیگه :D

محمد جان کدوما رو؟
اینایی که توی همین تاپیکه؟شماره پست بده.

پست های 55 و 56
ببرشون تو تاپیک شطرنج سه بعدی

اسپمهای اونجا رو هم حذف کن لطفا :gol::gol::gol:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پیشنهاد

پیشنهاد

باسلام
من می خوام خواهش کنم ، تاپیک هوش مصنوعی و شطرنج سه بعدی جدا نکنید ، اینا یه بحث بودن بزترین بفهمیم که داستان به کجا می رسه ، و چقدر جلو میریم
بااحترام

mahtabi

مدیر بازنشسته
باسلام
من می خوام خواهش کنم ، تاپیک هوش مصنوعی و شطرنج سه بعدی جدا نکنید ، اینا یه بحث بودن بزترین بفهمیم که داستان به کجا می رسه ، و چقدر جلو میریم
بااحترام
امم
راستش منم بدم نمیاد با هم باشن اما خوب بحث 3Dchess زو چون خود محمد شروع کرد و بعدم شما هم بحث هوش هیجانی رو پس میسپرم دست شما دو نفر و نتیجه نظر شما 2 نفر هر چی شد من همون کار رو انجام میدم.
البته یک کم دیر گفتین چون پستارو جابجا کرده بودم.
ولی بازم اگر نخواستین بهم بگین .
موفق باشین

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نه ناامید نه

نه ناامید نه

سلام:cry:
من آزمون هوش هیجانی دادم ولی یه عددی اومد که از زندگی نا امید شدم:crying::crying:
حالا این یعنی چی؟؟
یعنی من مدیریت بلد نیستم:cry::cry::crying::crying::crying:
باسلام
هوش هیجانی ، قابل کسب کردنه ، پس اولا ناراحت و نامید نشید.
می خواین راجع به سوالاتش بحث کنیم ببینم کدوم را تونستی جواب بدی ، یا نه بعد بفهمیم چرا کدوم گزینه بهتره.
ولی تا اونجایی که من توی سطح همین تاپیک شناخت پیدا کردم ، شما نباید هوش هیجانی ت کم باشه
بااحترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کارگاه آموزشی 1

کارگاه آموزشی 1

باسلام
من به خاطر ناراحتی یوحنا ، فکر می کنم بیایم یه کارگاه راه بندازیم واسه بالا بردن هوش هیجانیمون ، پس اینجوری شروع می کنیم که تست ها رو می نویسیم و هر کس بنویسه ، چه پاسخی میده و چرا ، بحث می کنیم ، تا یکی متقاعد بشه، اصل بر اینه که هرکس راستش رو بنویسه.

1- شما در هواپیمایی نشسته‌اید که ناگهان هواپیما به دلیل بدی آب و هوا تکانهای شدیدی می‌خورد. شما در این حالت چکار می‌کنید؟
الف : به خواندن کتاب یا مجله و یا تماشای فیلم ادامه می‌دهید و سعی می‌کنید به وضعیت پیش آمده توجهی نکنید.
ب : به دقت مهماندارها را زیر نظر می‌گیرید، کارت شرایط اضطراری که در جلوی صندلی شماست را می‌خوانید و برای وضعیت اضطراری خود را آماده می‌کنید.
ج : کمی از هر دوی الف و ب
د : مطمئن نیستم. تا به حال فکرش را نکرده‌ام.

بااحترام

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- شما در هواپیمایی نشسته‌اید که ناگهان هواپیما به دلیل بدی آب و هوا تکانهای شدیدی می‌خورد. شما در این حالت چکار می‌کنید؟
الف : به خواندن کتاب یا مجله و یا تماشای فیلم ادامه می‌دهید و سعی می‌کنید به وضعیت پیش آمده توجهی نکنید.
ب : به دقت مهماندارها را زیر نظر می‌گیرید، کارت شرایط اضطراری که در جلوی صندلی شماست را می‌خوانید و برای وضعیت اضطراری خود را آماده می‌کنید.

من زدم گزینه آخر.
دلیلم هم این بود که تا حالا بهش فکر نکردم خوب:w05:

mahtabi

مدیر بازنشسته
باسلام
من به خاطر ناراحتی یوحنا ، فکر می کنم بیایم یه کارگاه راه بندازیم واسه بالا بردن هوش هیجانیمون ، پس اینجوری شروع می کنیم که تست ها رو می نویسیم و هر کس بنویسه ، چه پاسخی میده و چرا ، بحث می کنیم ، تا یکی متقاعد بشه، اصل بر اینه که هرکس راستش رو بنویسه.

بااحترام
سلام
خیلی کار جالبی بود.
انتخاب من ب
دلیل:خوب به نظرم معقولانش اینه .
فقط یه مساله ای هست اصولا من وقتی سوالی رو دوباره نگاه میکنم ممکنه گزینش رو عوض کنم.چون ممکنه دلایلم رو توی ذهنم ادیت کنم.واسه اینم دقیق یادم نمونده چی رو چی زدم اما اونایی رو که الان و با دلایلی که الان به ذهنم میرسه میگم.
قبوله؟

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چرا یوحنا

چرا یوحنا

من زدم گزینه آخر.
باسلام
چرا یوحنا عزیز؟
خب بهش فکر کن ، موقعیتش رو شبیه سازی کن.
بعد گزینه رو انتخاب کن.
بااحترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بحث ش مهمه

بحث ش مهمه

سلام
خیلی کار جالبی بود.
انتخاب من ب
دلیل:خوب به نظرم معقولانش اینه .
فقط یه مساله ای هست اصولا من وقتی سوالی رو دوباره نگاه میکنم ممکنه گزینش رو عوض کنم.چون ممکنه دلایلم رو توی ذهنم ادیت کنم.واسه اینم دقیق یادم نمونده چی رو چی زدم اما اونایی رو که الان و با دلایلی که الان به ذهنم میرسه میگم.
قبوله؟
باسلام
خیلی مهم نیست که اتخاب تون با هم فرق کنه بیشتر قراره با هم بحث کنیم ، تا ببینیم چرا هر کس این گزینه رو انتخاب کرده
بااحترام

آخرین ویرایش:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام
بااحترام

به نظر من این تاپیک حالت بحث داشته باشه خیلی بهتره.
اینکه یوحنّا خلاصه نویسی میکنه خیلی خوبه ولی نمیشه روش زیاد بحث کرد

کارگاهی که شما راه انداختی خیلی خوبه ;)

سلام:cry:
من آزمون هوش هیجانی دادم ولی یه عددی اومد که از زندگی نا امید شدم:crying::crying:
حالا این یعنی چی؟؟
یعنی من مدیریت بلد نیستم:cry::cry::crying::crying::crying:

ببین ..
هم هوش هیجانی هم مدیریت تکنیکهایی کسب شدنی هستند
اصلا نگران نباش بابت ضعف فعلی

قراره هوش هیجانی بچه ها رو اینجا ببریم بالا :w17:

باسلام

بااحترام

من زدم گزینه آخر.

باسلام
چرا یوحنا عزیز؟
خب بهش فکر کن ، موقعیتش رو شبیه سازی کن.
بعد گزینه رو انتخاب کن.
بااحترام

دقیقا ...
موقعیتش رو شبیه سازی کن!
من گزینه 2 رو زدم چون واقعا چزینه اول به نظرم مسخره اومد!

البته برای اشخاصی که مسافرتهای مکرر با هواپیما دارن شاید این تکانها امری طبیعی باشه ولی خب با توجه به اتفاقات اخیر هر آدمی حق داره نگران بشه :D

در ضمن اینکه میگه برای ضعیت اضطراری خودم رو اماده میکنم چیز مسخره ای بودا
مثلا چه موقعیت اضطراری؟

اگه هواپیما داشت سقوط میکرد بپریم بیرون؟ :w20:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممکنه مسخره باشه

ممکنه مسخره باشه

باسلام
محمد جان ممکنه مسخره باشه ، ولی من گزینه یک انتخاب کردم ، چند تا دلیل داره :
1- من خیلی با هواپیما ماموریت می رم ، پس آشنام به تکوناش
2- همیشه در حین پرواز دارم کتاب می خونم ، یا با لپ تاب بازی می کنم و هیچ واکنشی هم نشون نمی دم
3- بعد حالا واکنش هم نشون بدم ، به قول تو چه اتفاقی می افته. تهش می افته
4- من فکر کنم در حال سقوط هم ، در حالی که همه جیغ می زنن و پریشونن ، من به فکر اینم که چه گناهی کردم و توبه کنم ، توی اون لحظه هم ساکت و اروم میشینم تا تهش بمیرم.
بااحترام

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد از فکر کردن....

بعد از فکر کردن....

سلام
مرسی از توضیحاتتون:smile:
بعد از فکر کردن به این نتیجه رسیدم که میزدم گزینه دوم،چون درسته کمی خونسردم ولی در این شرایط فکر کنم نتونم خونسرد باشم:Dپس گزینه دوم رو میزنم.
حالا مهندس گزینه درست چیه؟؟ همون یک؟؟
دلیلتون برا گزینه یک خیلی جالب بود خیلی خوبه آدم اینطور باشه:victory:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام
2- همیشه در حین پرواز دارم کتاب می خونم ، یا با لپ تاب بازی می کنم و هیچ واکنشی هم نشون نمی دم
4- من فکر کنم در حال سقوط هم ، در حالی که همه جیغ می زنن و پریشونن ، من به فکر اینم که چه گناهی کردم و توبه کنم ، توی اون لحظه هم ساکت و اروم میشینم تا تهش بمیرم.
بااحترام

آره خب
گفتم که، برای اونایی که خیلی با هواپیما مسافرت میکنن طبیعیه ولی راستش این شجاعتت رو میرسونه که با وجود این همه سقوط بازم بیخیالی !
من که کلا قطار رو ترجیح میدم. فوقش اگه یه اتفاقی هم بیفته یه دهقان فداکاری پیدا میشه اطلاع میده دیگه :w05:

star_silver2050

عضو فعال
سلام من ب رو انتخاب كردم

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آره خب
گفتم که، برای اونایی که خیلی با هواپیما مسافرت میکنن طبیعیه ولی راستش این شجاعتت رو میرسونه که با وجود این همه سقوط بازم بیخیالی !
من که کلا قطار رو ترجیح میدم. فوقش اگه یه اتفاقی هم بیفته یه دهقان فداکاری پیدا میشه اطلاع میده دیگه :w05:
باسلام
محمد جان جرات نیست لزوما ، می تونه اسمش اجبار باشه.
فکر کن می خوای بری جزیره خارک
50 ساعت تو راهی زمینی و دریایی ، با هواپیما رفتنش هم 3 راهه پس چاره ای نداری.
بااحترام

4niko

عضو جدید
باسلام
بااحترام

به نظر منم شما خیلی ادم جالبی هستین:w23:
چون ادمایی که تو چنین شرایطی این رفتارو داشته باشن کمن.

star_silver2050

عضو فعال
بستگی داره هواپیمایی چه کشوری رو سوار میشی
اگه توپولوف باشه از همون لحظه ی اول که سوار شدی و میری برای take off
باید گزینه ی 2 رو اجرا کنی و حادتر از اون
اخرین باری که سوار شدم رفتم مشهد شهادت امام رضا با یکی از همین هواپیما های اریا تور
چقدر تکون خوردیم من همه ی حواسم به مهماندارها بود و زیر نظرشون گرفته بودم همه عصبی
مردم هم ترسیده بودن به بدبختی هم نشست
ولی با این 2 تا هواپیمایی که استاد شدند پشت دستمو داغ میکنم که هیچ وقت سوار نشم
ما ها که جونمونو از بقالی سر کوچه که نخریدیم الکی از دستش بدیم

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب ..
اولین ماموریت رو به عهده s22a2ch میذاریم

سعی کنید اطلاعاتی رو در زمینه تست زیر بدست بیارید:
Mayer Salovey Caruso Emotional Intelligence Test -- MSCEIT

این یکی از سه تست معروف در زمینه هوش هیجانی است

روی این لینک میتونید اطلاعات خوبی در مورد تست پیدا کنید. در صورتی که احتیاج به ترجمه داشتید میتونید با گروه ترجمه هماهنگ کنید :smile:

آخرین ویرایش:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پیشنهاد

پیشنهاد

محمد جان
باسلام
چرا همین الان تیم ترجمه رو با ما هماهنگ نمی کنی؟
ما الا توی همین تاپیک چند تا مدرک داریم که میشه اونا رو ترجمه کرد ، فکر کنم ما زودتر از اینها به کمکشون احتیاج داشتیم.
اگه ممکنه همرا اونا تاپیک رو جلو ببریم.
فکر کنم تاپیک داره به جاهای خوبی می رسه ، میشه اسم ای جاهای خوب رو گذاشت موفقیت.
بااحترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سوال دوم

سوال دوم

2- شما در جلسه‌ای هستید و یکی از همکارانتان به خاطر کاری که شما انجام داده‌اید مورد تشویق و تقدیر قرار می‌گیرد. عکس‌العمل شما چه خواهد بود؟
- فوراً و به طور علنی با همکارتان به خاطر آن که کار شما را صاحب شده است برخورد می‌کنید.
- بعد از جلسه، همکارتان را کنار می‌کشید و به او می‌گویید که ممنون می‌شوید اگر در آینده هنگامی که صحبت از کارهای شماست، او اعتبار و امتیاز کارتان را به خود شما بدهد.
- هیچ. شرمنده کردن همکاران جلوی دیگران، کار درستی نیست.
- پس از صحبت‌های همکارتان، به طور علنی از او به خاطر اشاره به کار شما از او تشکر کرده و حضار را به طور مشروح‌تری در جریان کم و کیف کارتان قرار می‌دهید.

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پیچیده تر شد

پیچیده تر شد

باسلام
بچه ها سوال یه خورده پیچیده تر شد.
بچه ها اگه تجربه موضوع رو داشتین که هیچ.
ولی اگه نداشتین ، بهتر شبیه سازی کنید. پیامدهای هر 4 رفتارتون رو هم شبیه سازی کنید. ، یعنی اینکه اگه من بعد از جلسه بهش گفتم چی میشه. یعنی تا ته ماجرا برین نه اینکه توی نگاه اول گزینه رو انتخاب کنید.
کنکور یادتون هست.
بااحترام

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
2- شما در جلسه‌ای هستید و یکی از همکارانتان به خاطر کاری که شما انجام داده‌اید مورد تشویق و تقدیر قرار می‌گیرد. عکس‌العمل شما چه خواهد بود؟
- فوراً و به طور علنی با همکارتان به خاطر آن که کار شما را صاحب شده است برخورد می‌کنید.
- بعد از جلسه، همکارتان را کنار می‌کشید و به او می‌گویید که ممنون می‌شوید اگر در آینده هنگامی که صحبت از کارهای شماست، او اعتبار و امتیاز کارتان را به خود شما بدهد.
- پس از صحبت‌های همکارتان، به طور علنی از او به خاطر اشاره به کار شما از او تشکر کرده و حضار را به طور مشروح‌تری در جریان کم و کیف کارتان قرار می‌دهید.
راستش این یکی خیلی سخت بود
من زدم گزینه 3
4هم بد نیست ولی اگه همه همون برداشت درست رو از کارت کنن نه اینکه بگن طرف نتونست دووم بیاره چیزی نگه!!
خوب من سابقه کار درشرکت رو نداشتم و نمیدونم چنین برخوردی رو چه جوری باید جواب داد:w05:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دو تا سوال

دو تا سوال

راستش این یکی خیلی سخت بود
من زدم گزینه 3
4هم بد نیست ولی اگه همه همون برداشت درست رو از کارت کنن نه اینکه بگن طرف نتونست دووم بیاره چیزی نگه!!
خوب من سابقه کار درشرکت رو نداشتم و نمیدونم چنین برخوردی رو چه جوری باید جواب داد:w05:
باسلام
یوحنا به گزینه ت احترام می زارم
ولی یه سوال به نظرت کاره درستیه یه موضوعی که توی جمع مطرح شده رو یه گوشه حل کنی؟
یا اگه ازش رد بشی آیا واقعا اون شرمنده میشه؟
بااحترام

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام
یوحنا به گزینه ت احترام می زارم
ولی یه سوال به نظرت کاره درستیه یه موضوعی که توی جمع مطرح شده رو یه گوشه حل کنی؟
یا اگه ازش رد بشی آیا واقعا اون شرمنده میشه؟
بااحترام
وای چه سوالای سختی:cry:
خوب نمیدونم راستش ولی در مورد شرمنده شدن اون همکار نمیدونم شاید از گذشت من درس بگیره شاید هم بی جنبه باشه کارش رو تکرار کنه اون موقع است که دیگه نباید کوتاه اومد.
اگه توی جمعی مطرح بشه که هیچکدوم از همکارها به غیر از من و اون خبر نداشته باشن چه فایده داره حالا بیا ثابت کن:w05:(البته با مدارک میشه)
ولی اگه خبر داشته باشن اونوقته که اگه شروع کنن به اعتراض شاید منم ساکت نشینم.
نمیدونم اصلا اینایی که گفتم درست بود یا نه؟؟
راستش گیج شدم:w05:
کمک مهندس کمک:cry:

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
من می گم الف ,من اون کار رو می کنم مگر اینکه وضع بدتر شه .... بعد این گزینه هم می گم د ....

"hasta"

عضو جدید
باسلام

بااحترام
من گزینه دو می زنم...:w20:

بازم گزینه دو....:w20:

"hasta"

عضو جدید
من می گم الف ,من اون کار رو می کنم مگر اینکه وضع بدتر شه .... بعد این گزینه هم می گم د ....
جدا" برخورد سریع و علنی رو ترجیح می دین؟نمی دونم درستش چیه اما من در محیط کاری ترجیح می دم این کارو نکم...

بالا