تاپیک رفع اشکال و آموزش انگلیسی عمومی و تخصصی مهندسی برق ویژه کارشناسی ارشد

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
میزان هارمونیک به انگلیسی چی میشه؟
و مدار مرتبه اول یا دوم به انگلیسی چی میشه؟
اتصال ستاره مثلث و زیگزاگ ستاره؟
فیدر تغذیه کننده؟
کم باری و پر باری؟

ستاره: star
مثلث: delta
کم باری: Zero load
پر باری: full load

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
میزان هارمونیک به انگلیسی چی میشه؟
Rate harmonic
و مدار مرتبه اول یا دوم به انگلیسی چی میشه؟
First order circuit
اتصال ستاره مثلث و زیگزاگ ستاره؟
star delta
Zigzag star

فیدر تغذیه کننده؟
Feeder supplying
کم باری و پر باری؟light load ، Fannin
full load
البته من زبانم خیلی خوب نیست اینو بر اساس الکترونیک جواب دادم

آخرین ویرایش:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام دوستان
این کابلهای تکی که اداره برق بجای 5تا سیم جدیدا استفاده می کند به انگلیسی چی بهشون میگن ؟

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
The coded bits are then scrambledand equally divided into four blocks.
سلام. واژه ای که قرمز کردم رو نمیدونم معنی شو. یه اصطلاح خاص باید باشه توی مخابرات سیستم. اما نمیدونم یعنی چی.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام. واژه ای که قرمز کردم رو نمیدونم معنی شو. یه اصطلاح خاص باید باشه توی مخابرات سیستم. اما نمیدونم یعنی چی.

هنوز قسمت نشده برم ارشد ولی با توجه به جمله ، این جمله شاید مربوط به درس رمز نگاری باشه.
Scrambled به معنی مخلوط کردن و میکس کردن هستش.
معنی جمله هم این میشه : بیت ها کد گذاری و سپس مخلوط (درهم) می شوند و بعد از این مرحله به طور مساوی به 4 بلوک تقسیم می شوند.

Agha Jafar

عضو جدید
سلام مهندس جان... من نیز مایل به همکاری با شما هستم و در خدمت دوستان ...

Agha Jafar

عضو جدید

scrambled: نا مرتب... قاطی پاطی...در هم قاطی شده...مخلوط شده

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان;)
متن مربوط به ساله69 هستش
it is only the variations........................................a constant
سوال پنجم که نوشته carrier is چرا گزینه 2 صحیح میشه؟از متن فهمیده؟یا اطلاعات قبلی!

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان;)
متن مربوط به ساله69 هستش
it is only the variations........................................a constant
سوال پنجم که نوشته carrier is چرا گزینه 2 صحیح میشه؟از متن فهمیده؟یا اطلاعات قبلی!
متنش رو بذارید بهتره ها

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
فایل لغات زبان کنکور از سال 85 تا 93 رو میخوام؟کسی فایلی ازش داره؟

• Like
واکنش ها: 0192

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان گلم
تو متنه زیر که گذاشتم تست هایی که مشخص کردم جوابش چی میشه؟لطفا دلیل انتخاب هر گزینه از تست رو بگید واینکه چرا سایر گزینه ها رو رد کردید بخصوص تست64!
11.jpg

10.jpg

Army Of One

کاربر بیش فعال
سلام دوستان گلم
تو متنه زیر که گذاشتم تست هایی که مشخص کردم جوابش چی میشه؟لطفا دلیل انتخاب هر گزینه از تست رو بگید واینکه چرا سایر گزینه ها رو رد کردید بخصوص تست64!
مشاهده پیوست 222074

مشاهده پیوست 222073
سلام

64) گزینه صحیح 4
1) ریدینگ اشاره به مزیت نبود وزن سوخت کرده و آدم میتونه این گزینه رو غیر مستقیم نتیجه بگیره اما چون در مورد payloads لغت vast بکار رفته که این لغت واسه ابعاد چیزی بکار میره نه وزنشون پس این گزینه انتخاب نمیشه.
2 و 3) متن ریدینگ در مورد مسافر و قیمت بلیط حرفی نزده.

65) گزینه صحیح 2
1) اینجا سعی شده ذهن رو به اشتباه بندازه ، اگه carried out earnestly بود صحیح می شد ولی چون outside گذاشته غلطه.
3) متن ریدینگ به این قضیه اشاره نکرده.
4)از معنیش مشخصه غلطه.

66) گزینه صحیح 2
توی دیکشنری مترادف propose رو suggest نوشته

67) گزینه صحیح 4
یکی از معانی show اثبات هست و به عنوان یکی از مترادف هایی هست که تو دیکشنری واسه demonstrate نوشته شده.

68) گزینه صحیح 3
1) توی متن اشاره ای نشده که خودشون یا کس دیگه تو هلیکوپتر بودن یا نه
2) عبارت fly away نوشته که چون tethered helicopter هست و باید توی یک مکان مشخص بمونه نمی تونه پرواز کنه و بره.
4) fly بعنوان اسم بکار رفته و معنی که باید رو نمیده.

آخرین ویرایش:

malih9068

عضو جدید
Re: تاپیک رفع اشکال و آموزش انگلیسی عمومی و تخصصی مهندسی برق ویژه کارشناسی ارشد

دوستان شما به جز 504 ,تافل و چند کتاب دیگه که واژگان دارن چیز دیگه ای هم میخونید؟
برای زبان تخصوصی چی بخونیم؟
یک نفر بهم گفت متن ها رو بین مقالات سال در میارن چقدر این حرف درسته؟

Send from my sony using Taptalk

keyhan386

عضو جدید
دوستان شما به جز 504 ,تافل و چند کتاب دیگه که واژگان دارن چیز دیگه ای هم میخونید؟
برای زبان تخصوصی چی بخونیم؟
یک نفر بهم گفت متن ها رو بین مقالات سال در میارن چقدر این حرف درسته؟

برای لغات همون کتاب ها خوبند اگه کتاب 1100 words to know را هم بخونی اونوقت اگه کنکور قبول نشی حتما امتحان تافل بدی قبولی :D
برای تخصصی متن های سال قبل رشته برق و کامپیوتر را کار کن . کار کن ترجمه نکن کار کردن یعنی این که روش های زدن تست های ریدینگ را کار کنی مثلا روش skimming and scanning خیلی مفیده
چه کار داری متن از کجا میاد اگه بدونی حاضری تمام مقالات برق سال 2014 را بخونی ؟ اصلا وقت داری ؟ میدونی چندتا میشه ؟
ولی برای این که بدونی متن از کجا آمده کافیه تو گوگل یک جمله از متن را تایپ کنی تا پیدا بشه فکر کنم کنکور امسال متنی درمورد سنسور ها بود که از ویکی داده بودند خب همه میدونند ویکی چقدر گسترده است یک سال یادمه از سایت ieee spectrum داده بودند و ... دوست عزیز بهتره برای ریدینگ ها با روش های موجود مثل skimming and scanning تست بزنی تا این روش ها رو تقویت کنی

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام دوستان.راستش کمی بیش تر دقت کنید. منم به دنبال بهترین منبع هستم واسه درک مطلب... و هنوز یافت نکردم و اخرش باید زبان اصلیشو گیر بیارم ولی چند نکته رو بهتون میگم به عنوان کسی که خبو تستای درک مطلب سال های اخیر مخصوصا سه سال اخیر رو انالیز کردم و نتیجشو بهتون میگم امیدوارم مفید واقع بشه.

هممون شنیدیدم واسه درک مطلب نباید ترجمه بلد بود اون قدر ها (بله اینو تا حدود زیادی قبول دارم) و باید مهارت های اسکن و اسکیم رو بلد بود و سریع تستا رو جواب داد!! ولی این جا کلی توضیح هستش که باید بهش توجه کنید و گر نه این میشه یه خیال ساده.

واسه درک مطلب چند مهارت مهم هستش مثال مهارت های

1-scan & skim: در این سوالات دقیقا صورت سوال یه تیکه از متن کپی شده که جواب های گزینه ها هم کپیش توی متن هست و اسون ترین سوالات درک مطلب هستش.(جالبه بدونید برق 90 و 92 حدود میانگین سه تست از این مورد اومده و برق 91 و 93 هیچی )

2-restatement questions : این سوالات هم دقیقا توجه کنید دقیقا مثل مورد فوق دقیقا یه موردی از متن مستقیم سوال میشه ولی نه با عین کلمات و عبارات بلکه معادل کلمات استفاده میشه... و اون قسمتی از متن که جوابه معادلش حالا یا بخشیش یا کلش معادلش توی گزینه ها اورده شده..البته بعضی وقتا واسه صورت سوال هم از کلمات معادل استفاده میشه که باعث میشه خیلی سخت تر بشه..

3-inference questions: سخت ترین سوالات درک مطلب...که سوالی مفهمومی از متن پرسیده میشه و باید بهش جواد داد... ضمنا یه چیزی رو در مورد شش میگم دقت کنید در ادامه ی مهارت شش.. البته از مهارت های 2 و 3 در بر 90 حدود 6 در برق 91 حدود 9 و در برق 92 حدود 4 و در برق 93 حدود 11 تست ! مطرح شده بود)

4-defining vocabulary: لغاتی از متن پرسیده میشه و میگه معنیش چی میشه... قبل تر ها من فکر می کردم باید فقظ از دایره لغات استفاده کرد و به این سوالات جواب داد..ولی نه همش..بلکه باید از جملات قبل و بعدش هم تا حدودی تشخیص داد معنی لغت چی هستش ..چون بعضی وقتا واقعا دو مورد نزدیک توی گزینه ها هستش که با نگاه کردن به چپ و راست لغت مورد سوال در متن میشه پی برد منظور نویسنده از اون لغت چی بوده.. برق 90 دقیقا 6 سوال برق 91 دقیقا 4 سوال برق 92 دقیقا 4 سوالو برق 93 دقیقا دو سوال اومده بود..

5-reference: البته این سوالات درسته اگه مستقیم یه ضمیری رو می پرسه و میگه مثلا به چی اشاره داره .... ولی حتی اگه سوال هم نیاد باید حتما متوجه بشید میر هایی که توی متن میاد به کجا اشاره داره چون بارها دیدم توی کنکور هایی که متقیم سوال نیومده ولی غیر مستقیم توی گزینه های سوال های دیگه بوده که کلید حلش در دونستن ضمیر بوده. برق 90 و 91 دقیقا یک سوال و برق 92 هیچ سوال و برق 93 دقیقا دو سوال اومده بود..

6-multi choice strategies: این از اون سوالاتی که هست که میگه با توجه به متن چی درسته چی غلطه کدوم گزینه درسته کدوم غلطه و.. توجه کنید چند حالت این جا رخ میده

یه وقت زوج زوج دو گزینه مبروط به یه بخش متن هست و یه زوج به یه بخش دیگه و دقیقا از کپی متن سوال شده مثل مهارت یک یا دو... ولی متاسفانه جدیدا طوری شده هر گزینه پرت هستش و هر کدوم از یه بخشی از متن هستش و خداییش سخت هم نباشه ولی خیلی وقت میگیره حداقل 4 برابر یه تست معمولی... و در ادامه ی مهارت 3 بگم بعضی طراح ها میان از مهارت دو سوال طرح می کنند و میگه گزینه کدوم درسته و کدوم سخته و این باعث میشه این تست ها فوق العاده سخت بشه و اصلا یه لحه هم نباید بهش فکر کرد که به این تستا جواب داد و باید ازش فرار کرد..مثل فرار از طاعون... پس بهتره سوالای این طوری رو رد کرد چون احتمال ساده بودنش خیلی کمه..هر چند بوده بعض وقت ها خیلی اسون بوده..ولی یه تست ارزششو نداره ادم بخواد وقت بزاره ایا اسون هست نیست و بهتره از این تیپ سوالات رد شد...

اما دوستانی که دارید واسه درک مطلب می خونید ... باید به عرضتون برسونم با اماری که دادم حالا جز برق 92 در چند سال اخیر دیگه مهارت اسکن و اسکیم مهم نیست البته به طور مستقیم.. پس اگه با این دلخوشی می خوندید دیگه نخونید... از این مهارت باید به صورت غیر مستقیم استفاده کنید واسه مهارت های دیگه... ببنید مهارت اسکن و اسکیم یعنی سریع گزینه ها رو بخونید و بعدش متوجه بشید قراره از چه مهارت هایی سوال بشه بعدش که وارد بخش خوندن متن شدید هر جا که توی سوالات بود و الان توی متن رسیدید دورش خط بکشید بعدش روش زوم کنید و ببنید مربوط به چه مهارتی هست و جواب بدید... و همون طور که دیدید غالب تست ها داره از مهارت دو و سه سوال طرح میشه..

یکی از کتاب های خوب که میشه سریع مهارهت هایی که گفتم و در واقع اسماشو من فعلا از همون کتاب گفتم ببنید کتاب زبان تخصصی پارسه هست در حد یه هفته بخونید... جالبه ببنید اکثر تستای اون کتاب قبل 86 اینا فکر کنم باشه و کلا از 90 به بعد رویکرد سوالا عوض شده پس با توجه به توضیحاتی که دادم این کتابو بگیرید و روی مباحثی که گفتم زوم کنید...

بهترین نتیجه رو واسه درک مطلب این طوری میشه گرفت که فاکتور های زیر رو در خودتون تقویت کنید : 1-افزایش مهارت خواندن متن با سرعت بالا 2-یافتن سوالات اسان هر متن و درست زدن اونا در کمترین وقت و غلط نزدن 3- توجه به ساختار جملات هم در درک مطلب خیلی مهمه که چون لازمش این هست یه گرامر نسبتا خوبی داشته باشید که ازش صرف نظر کردم... یا مثلا بعضی وقتا یه عبارتی هست مثال کلمه although به معنای اگر چه میاد کلا یه چیزو عوض میکنه شیفت ای دی ا.. مثلا یه جای متن میگه اولین نفری که فلان مدار رو اختراع کرد اقای ایکس بود اگر چه که قبل تر ها اقای ایگرگ اینو طراحی کرده بود ! بعد توی متن می پرسه کی اولین نفر اون مدارو رو راجبش صحبت کرد بعدش کسانی که توجه به این نکته ندارند گزینه ی غلط اقای ایکس رو می زنند در صورتی که جواب اقای ایگرگ هستش .

ضمنا از برق 90 به بعد ..سخت ترین زبان برق 91 و اسون ترین برق 92 بود.93 هم متوسط.

منابع:کتاب پارسه.. صحبت ها و توصیه های دوستان خوبم در این جا.. اقا مهران و اقا متین و زهرا خانم و... تست های کنکور های گذشته ! .

malih9068

عضو جدید
Re: تاپیک رفع اشکال و آموزش انگلیسی عمومی و تخصصی مهندسی برق ویژه کارشناسی ارشد

سلام دوستان.راستش کمی بیش تر دقت کنید. منم به دنبال بهترین منبع هستم واسه درک مطلب... و هنوز یافت نکردم و اخرش باید زبان اصلیشو گیر بیارم ولی چند نکته رو بهتون میگم به عنوان کسی که خبو تستای درک مطلب سال های اخیر مخصوصا سه سال اخیر رو انالیز کردم و نتیجشو بهتون میگم امیدوارم مفید واقع بشه.

هممون شنیدیدم واسه درک مطلب نباید ترجمه بلد بود اون قدر ها (بله اینو تا حدود زیادی قبول دارم) و باید مهارت های اسکن و اسکیم رو بلد بود و سریع تستا رو جواب داد!! ولی این جا کلی توضیح هستش که باید بهش توجه کنید و گر نه این میشه یه خیال ساده.

واسه درک مطلب چند مهارت مهم هستش مثال مهارت های

1-scan & skim: در این سوالات دقیقا صورت سوال یه تیکه از متن کپی شده که جواب های گزینه ها هم کپیش توی متن هست و اسون ترین سوالات درک مطلب هستش.(جالبه بدونید برق 90 و 92 حدود میانگین سه تست از این مورد اومده و برق 91 و 93 هیچی )

2-restatement questions : این سوالات هم دقیقا توجه کنید دقیقا مثل مورد فوق دقیقا یه موردی از متن مستقیم سوال میشه ولی نه با عین کلمات و عبارات بلکه معادل کلمات استفاده میشه... و اون قسمتی از متن که جوابه معادلش حالا یا بخشیش یا کلش معادلش توی گزینه ها اورده شده..البته بعضی وقتا واسه صورت سوال هم از کلمات معادل استفاده میشه که باعث میشه خیلی سخت تر بشه..

3-inference questions: سخت ترین سوالات درک مطلب...که سوالی مفهمومی از متن پرسیده میشه و باید بهش جواد داد... ضمنا یه چیزی رو در مورد شش میگم دقت کنید در ادامه ی مهارت شش.. البته از مهارت های 2 و 3 در بر 90 حدود 6 در برق 91 حدود 9 و در برق 92 حدود 4 و در برق 93 حدود 11 تست ! مطرح شده بود)

4-defining vocabulary: لغاتی از متن پرسیده میشه و میگه معنیش چی میشه... قبل تر ها من فکر می کردم باید فقظ از دایره لغات استفاده کرد و به این سوالات جواب داد..ولی نه همش..بلکه باید از جملات قبل و بعدش هم تا حدودی تشخیص داد معنی لغت چی هستش ..چون بعضی وقتا واقعا دو مورد نزدیک توی گزینه ها هستش که با نگاه کردن به چپ و راست لغت مورد سوال در متن میشه پی برد منظور نویسنده از اون لغت چی بوده.. برق 90 دقیقا 6 سوال برق 91 دقیقا 4 سوال برق 92 دقیقا 4 سوالو برق 93 دقیقا دو سوال اومده بود..

5-reference: البته این سوالات درسته اگه مستقیم یه ضمیری رو می پرسه و میگه مثلا به چی اشاره داره .... ولی حتی اگه سوال هم نیاد باید حتما متوجه بشید میر هایی که توی متن میاد به کجا اشاره داره چون بارها دیدم توی کنکور هایی که متقیم سوال نیومده ولی غیر مستقیم توی گزینه های سوال های دیگه بوده که کلید حلش در دونستن ضمیر بوده. برق 90 و 91 دقیقا یک سوال و برق 92 هیچ سوال و برق 93 دقیقا دو سوال اومده بود..

6-multi choice strategies: این از اون سوالاتی که هست که میگه با توجه به متن چی درسته چی غلطه کدوم گزینه درسته کدوم غلطه و.. توجه کنید چند حالت این جا رخ میده

یه وقت زوج زوج دو گزینه مبروط به یه بخش متن هست و یه زوج به یه بخش دیگه و دقیقا از کپی متن سوال شده مثل مهارت یک یا دو... ولی متاسفانه جدیدا طوری شده هر گزینه پرت هستش و هر کدوم از یه بخشی از متن هستش و خداییش سخت هم نباشه ولی خیلی وقت میگیره حداقل 4 برابر یه تست معمولی... و در ادامه ی مهارت 3 بگم بعضی طراح ها میان از مهارت دو سوال طرح می کنند و میگه گزینه کدوم درسته و کدوم سخته و این باعث میشه این تست ها فوق العاده سخت بشه و اصلا یه لحه هم نباید بهش فکر کرد که به این تستا جواب داد و باید ازش فرار کرد..مثل فرار از طاعون... پس بهتره سوالای این طوری رو رد کرد چون احتمال ساده بودنش خیلی کمه..هر چند بوده بعض وقت ها خیلی اسون بوده..ولی یه تست ارزششو نداره ادم بخواد وقت بزاره ایا اسون هست نیست و بهتره از این تیپ سوالات رد شد...

اما دوستانی که دارید واسه درک مطلب می خونید ... باید به عرضتون برسونم با اماری که دادم حالا جز برق 92 در چند سال اخیر دیگه مهارت اسکن و اسکیم مهم نیست البته به طور مستقیم.. پس اگه با این دلخوشی می خوندید دیگه نخونید... از این مهارت باید به صورت غیر مستقیم استفاده کنید واسه مهارت های دیگه... ببنید مهارت اسکن و اسکیم یعنی سریع گزینه ها رو بخونید و بعدش متوجه بشید قراره از چه مهارت هایی سوال بشه بعدش که وارد بخش خوندن متن شدید هر جا که توی سوالات بود و الان توی متن رسیدید دورش خط بکشید بعدش روش زوم کنید و ببنید مربوط به چه مهارتی هست و جواب بدید... و همون طور که دیدید غالب تست ها داره از مهارت دو و سه سوال طرح میشه..

یکی از کتاب های خوب که میشه سریع مهارهت هایی که گفتم و در واقع اسماشو من فعلا از همون کتاب گفتم ببنید کتاب زبان تخصصی پارسه هست در حد یه هفته بخونید... جالبه ببنید اکثر تستای اون کتاب قبل 86 اینا فکر کنم باشه و کلا از 90 به بعد رویکرد سوالا عوض شده پس با توجه به توضیحاتی که دادم این کتابو بگیرید و روی مباحثی که گفتم زوم کنید...

بهترین نتیجه رو واسه درک مطلب این طوری میشه گرفت که فاکتور های زیر رو در خودتون تقویت کنید : 1-افزایش مهارت خواندن متن با سرعت بالا 2-یافتن سوالات اسان هر متن و درست زدن اونا در کمترین وقت و غلط نزدن 3- توجه به ساختار جملات هم در درک مطلب خیلی مهمه که چون لازمش این هست یه گرامر نسبتا خوبی داشته باشید که ازش صرف نظر کردم... یا مثلا بعضی وقتا یه عبارتی هست مثال کلمه although به معنای اگر چه میاد کلا یه چیزو عوض میکنه شیفت ای دی ا.. مثلا یه جای متن میگه اولین نفری که فلان مدار رو اختراع کرد اقای ایکس بود اگر چه که قبل تر ها اقای ایگرگ اینو طراحی کرده بود ! بعد توی متن می پرسه کی اولین نفر اون مدارو رو راجبش صحبت کرد بعدش کسانی که توجه به این نکته ندارند گزینه ی غلط اقای ایکس رو می زنند در صورتی که جواب اقای ایگرگ هستش .

ضمنا از برق 90 به بعد ..سخت ترین زبان برق 91 و اسون ترین برق 92 بود.93 هم متوسط.

منابع:کتاب پارسه.. صحبت ها و توصیه های دوستان خوبم در این جا.. اقا مهران و اقا متین و زهرا خانم و... تست های کنکور های گذشته ! .
سپاس دوست عزیز بسیار مفید بود
همش فکر میکردم باید لغات رو بلد باشم و کل متن رو ترجمه کنم خیلی کمک کرد ممنون:):o

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
موجود نیست؟:cool:

حداقل بگید کجا موجوده ،اصلا وجود خارجی داره؟:)
سلام
بله موجوده
همین کتاب ذیر ذره بین لغات کنکور رو هم شامل میشه
کتاب زبان عمومی واژگان پارسه انتهاش هستش
کتاب راهیانم من دارم قدیمیه البته ولی داره
فکرمیکنم همشون کتابای زبان عمومی برای ارشد دارن لغات کنکورو دیگه

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود

سلام
میگن تو کتاب زیر ذره بین کلماتو یه سری کلمه اضافه هست همینو میشناسم

سلام
بله موجوده
همین کتاب ذیر ذره بین لغات کنکور رو هم شامل میشه
کتاب زبان عمومی واژگان پارسه انتهاش هستش
کتاب راهیانم من دارم قدیمیه البته ولی داره
فکرمیکنم همشون کتابای زبان عمومی برای ارشد دارن لغات کنکورو دیگه

ممکنه اسم کتاب رو دقیق بگید؟
اسم کتاب "زیر ذره بین بین لغات" هستش؟
اسم کتاب "راهیان" بگم؟

:que:فقط منظورم کنکور برق بود /همچین چیزی نیست؟

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درود

اسم کتاب "راهیان" بگم؟

شما با این اسمتون منو بردید به دوران دبیرستان و کتاب ادبیات. اونجا که میگفت برای من اینکه شن ماسه ها نرم است کافی نیست، پاهای من باید این نرمی را احساس کند. چقد خوب بود مدرسه چقد... مرسی :gol:

خوب کتاب زیر ذره بینو یه سرچ کوچیک تو گوگل کنید کامل میشناسیدش.
اون یکی هم منظورم زبان عمومی انشارات راهیان ارشد منظورم بود، ببخشید
بعدم اینکه خوب واسه کنکور برق که زبان عمومیش ده سال اخیرو بخونی چیزی دستتون نمیاد که آخه. زبان عمومی دیگه برقو مکانیکو اینا نداره که. واسه همه یکیه پونزده تا سوال اول. پس زبان عمومی برق نداریم.
کتاب زیر ذره بین خیلی خوبه من ندارم اما دوستم داشت خوب بود. اگه برای لغت میخاین همینو بگیرین خوبه.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

درود:gol:

شما با این اسمتون منو بردید به دوران دبیرستان و کتاب ادبیات. اونجا که میگفت برای من اینکه شن ماسه ها نرم است کافی نیست، پاهای من باید این نرمی را احساس کند. چقد خوب بود مدرسه چقد... مرسی :gol:

خوب کتاب زیر ذره بینو یه سرچ کوچیک تو گوگل کنید کامل میشناسیدش.
اون یکی هم منظورم زبان عمومی انشارات راهیان ارشد منظورم بود، ببخشید
بعدم اینکه خوب واسه کنکور برق که زبان عمومیش ده سال اخیرو بخونی چیزی دستتون نمیاد که آخه. زبان عمومی دیگه برقو مکانیکو اینا نداره که. واسه همه یکیه پونزده تا سوال اول. پس زبان عمومی برق نداریم.
کتاب زیر ذره بین خیلی خوبه من ندارم اما دوستم داشت خوب بود. اگه برای لغت میخاین همینو بگیرین خوبه.

خوشحالم نام کاربریم هرچند کوتاه اما بهت شادی هدیه کرده :gol:

حق با شماست
برای گرامر "English Grammar in Use" Raymond Murphy ro mikhoonam

برای ریدینگم که همه از همون روش معمول استفاده میکنیم میمونه لغات که از راهنمایی شما ممنونم

سپاس

maryam_engineer

عضو جدید
درود

اسم کتاب "راهیان" بگم؟

سلام
اسم دقیق اش اینه: کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین چاپ انتشارات نگاه دانش.
من این کتاب رو امسال از نمایشگاه خریدم فوق العاده اس جلد اولش. همه لغاتی که توی کنکورهای ارشد همه رشته ها رو باهم اومده آورده+ لغاتی همه کتابهای 504 و لغات ضروروی تافل. دیگه مجبور نیستی چند تا کتاب بخونی این یه دونه همه رو داره. تازه هم تو سایتشون فایل صوتی رایگان لغات رو گذاشتن. آزمون های رایگانش رو هم اعلام کردن می خوان از آبان بگیرن. جلد 2 رو هم نوشتن برای گرامره که یه قسمتی اش رو تو سایت واسه دانلود گذاشتن. من ندارمش اما تا جایی که دیدم خیلی کامل به نظرم میاد فک کنم اینم بعتر از grammer in use باشه اخه من پارسال با گرامر این یوز خوندم خیلی وقت گیر بود 3 جلدش. این کتاب انگاری خلاصه همه اوناس.
اینم آدرس سایتشه که تو خود کتاب نوشتن: generalEnglish.ir سر بزنین

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام
من این کتاب رو امسال از نمایشگاه خریدم فوق العاده اس جلد اولش. همه لغاتی که توی کنکورهای ارشد همه رشته ها رو باهم اومده آورده+ لغاتی همه کتابهای 504 و لغات ضروروی تافل. دیگه مجبور نیستی چند تا کتاب بخونی این یه دونه همه رو داره. تازه هم تو سایتشون فایل صوتی رایگان لغات رو گذاشتن. آزمون های رایگانش رو هم اعلام کردن می خوان از آبان بگیرن. جلد 2 رو هم نوشتن برای گرامره که یه قسمتی اش رو تو سایت واسه دانلود گذاشتن. من ندارمش اما تا جایی که دیدم خیلی کامل به نظرم میاد فک کنم اینم بعتر از grammer in use باشه اخه من پارسال با گرامر این یوز خوندم خیلی وقت گیر بود 3 جلدش. این کتاب انگاری خلاصه همه اوناس.

سلام دوست عزیز.ممنون بابت وقت و اطلاع رسانی که کردید.راستش اصلا قصد جسارت به شما یا شخص خاصی ندارم لطفا پستمو تا انتها بخونید

ولی معمولا افرادی که این جا تعداد پست کمی دارند و از یه جایی تعریف می کنند واسه من تجربه شده گوشم به این حرفا بدهکار نباشه چون بیش تر وقتا تبلیغ بوده. (بازم میگم منظورم شما اصلا نیستید)

ولی به سایتی که گفتید من سر زدم.و بخش هایی از کتاب ها رو دانلود کردم.گرامرش به نظرم خوب اومد تا اخر هفته شاید خریدمش فکر کنم همون چیزی هست که دنبالش بودم !!

و ان شالله عمری باشه حتما در ازموناش شرکت میکنم. تقریبا به تمامی واژه های کنکور همه ی رشته ها تسلط دارم.

ان شالله اگه مفید باشه قطعا همین جا به سایر دوستان هم اعلام می کنم اگه مفید بود استفاده کنند.و همواره دعاگوی شما خواهم بود که سبب خیر شدید.امیدوارم همین طور باشه.

ممنونم.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
مریم جان مرسی واقعا. من نمیدونستم گرامرم داره. البته الان چک کردم دیدم جدیده. چون کتاب زبان چاپ میشه اول از همه سعی میکنم بفهمم:دی جلدش چقد ادم رو وسوسه میکنه. اینکه شعارشون اینه یه کتابو به جای چنتا کتاب بخونی خیلی درسته.این شعار مال انتشارات گاج بودا:دی الان من سه تا کتابو گرفتم به دندون و واقعا دورش برام سخته. بازم ممنون. ذوق زده شدم اصن. آزموناشم الان دیدم. چقد هول شدم:دی ببین جدی خیلی کار خوبی کردی ایشالا که موفق باشی هرجا هستی. روحیه ام عوض شد
راستی من پارسال توی سایت lanquiz.orgآزموناشو میدادم خیلی کیف میداد البته مثل این آزمونای زیر ذره بین نبود ولی خوب بود. خوبیه این آزمونا اینه که مثل کنکوره.

آخرین ویرایش:

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

ممنونم عزیز مهربون
ممکنه بپرسم بنظرت رو گرامر وقت بذارم نتیجه بیشتری میگیرم یا روی لغات؟

آخرین ویرایش:

Kaka_s

عضو جدید
ممنونم عزیز مهربون

معلومه که روی لغات چون 10 تا تست میاد. البته گرامر شاید آسونتر بیاد اما سوالاشم کمتره خب نصف لغاته. از اینا مهمتره درک مطلبه که خوب کار کنی کلی درصد میاره واست.
موفق باشی.

p0Ria_1

عضو جدید
ممنونم عزیز مهربون

این تجربه منه ، والا تا الان زبان های سراسری رشته خودمو زدم ، واقعا Vocab بدی داره اصلا منبع درستی ازش نیست و اینم بهتون بگم بازم تجربه خودمه لغات و جمله های طرح شده سوالات از توی دیکشنری میاد .. که این خودش خیلی وقت گیره ... گرامرش باز منطقی تره به نظر من ... والا با این همه کلاس زبانی که بودم هروقت تستهای Vocab رو میزنم اعصابم خورد میشه !!

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

تو جمله زیر comprehensiveیعنی کامل و همه جانبه و thoroughهم یعنی تمام و کامل ایندونه معنیشون یکسانه پس چرا تو جمله زیر پشت سره هم اومده؟

2.jpg

و تو جمله زیر let چی معنی میشه؟

1.jpg

بالا