تجارب GoodEngineer در مورد ازدواج تقدیم به همه کاربران سایت

GoodEngineer

عضو جدید
در این تاپیک قصد دارم کلا ازدواج رو از ریشه بازبینی کنم و همه اانچه که در طول سالیان سال آنالیز کردم در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهم

هر پست من حاوی یه نکته مهم و کلیدی هست

نکات مهم این تاپیک

1- فقط میتوانید سوالات مرتبط در مورد ازدواج مطرح کنید

2- در هر پست فقط یه سوال مطرح باید گردد.

3- هرگونه هرزنگاری و اسپم منجر به گزارش تخلف هست جدا پرهیز کنید به دلیل اینکه میخام زحمت زیادی رو این تاپیک بکشم

با تشکر
1- نکته اول این است که بدانید دوست دختر یا دوست پسر خوب بودن قبل از ازدواج به معنی همسر مناسب بودن نیست و تفاوت زیادی بین این دو است
چرا که نحوه زندگی هرکس در محیط داخل خانه و با همسر خود خیلی خیلی متفاوت است با بیرون رفتن با دوست پسر/دختر و ....

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تایپک جالبی میشه -امیدوارم تو جواب دادن صداقت داشته باشد و با گفتن این جمله که به صلاحش بود یا مهم اینه که ازدواج کنه یا از این قسم توجیه کردن ها پیش خودتون از گفتن برخی مسایل تفره( طفره) نرید و خوبی و بدی رو با هم بگید

GoodEngineer

عضو جدید
تایپک جالبی میشه -امیدوارم تو جواب دادن صداقت داشته باشد و با گفتن این جمله که به صلاحش بود یا مهم اینه که ازدواج کنه یا از این قسم توجیه کردن ها پیش خودتون از گفتن برخی مسایل تفره( طفره) نرید و خوبی و بدی رو با هم بگید

ممنون بابت حضورتون تو تاپیک
من همه سعی خودمو میکنم تا هرانچه که دارمو عرضه کنم
شما هم هرسوالی یا بحث و نقدی داشتین خوشحال میشم حضور داشته باشید

GoodEngineer

عضو جدید
2- دومین نکته این است که باید دقت کنیم تفاوت شخصیتی و فکری و فرهنگی و ....
مساله مهمی است اگرچه بعضی از افراد این مساله را حل میکنند
ولی باید بداینم زنگ خطر کجاست و در واقع مقدار بحرانی برایش تعیین کنیم
تا مثلا اگر میزان تفاوت به مقدار حاد رسید جلوگیری کنیم از ادامه ....
البته مشکلی که ایجاد میشود این است که
عموما این سطح از اشنایی زمانی ایجاد می شود
که طرفین به صورت ناخواگاه دوستی خود را تبدیل به عشق حبابی کرده اند و
دیگر به اصطلاح کور می شوند و این تفاوت ها نمیتواند ان ها را منصرف کند که نهایتا چوب این اشتباهات را می خورند....

GoodEngineer

عضو جدید
3- سومین نکته که به نظر من مهم می اید این است که به خاطر تنهایی راضی به ازدواج نشویم.

این خیلی مهم است که بدانیم ازدواج نکردن بهتر از یه ازدواج هست که اخرش به طلاق می کشد و خدای نکرده یه بچه بی گناه

این وسط اواره می شود و...

ولی تو ازدواج زیاد هم نباید سخت گیر بود چون در این صورت هم احتمال داره خاستگار تمام شود و دیگر سن ازدواج هم پایان یابد..

پس مشکل اینجاست که نمی دانیم چه زمانی بهترین گزینه در خانه را میزند؟؟

GoodEngineer

عضو جدید
4- اینکه مربوط به خانوما می شود:

به خاطر ازدواج و یا از دست دادن پسر مورد علاقه راضی به رابطه جنسی و س ک س نشوید

من با خیلی موارد روبرو شدم که دختر به خاطر دوست داشتن پسر و این که او را علاقه مند به ازدواج کند

در طول دوستی بارها و بارها راضی به س ک س شده است و اخرش هم

اقدام به خودکشی و یا افسردگی مطلق و یا ....

اشتباه نکنید باور کنید اقایون با کسی که س ک س کنید در اکثر مواقع ازدواج نمیکنند چون دید بدی نسبت به او پیدا می کنند.

در مورد تخریباتی که همین روابط می تواند در زندگی اینده داشته باشد در پستای بعدی میارم

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

ببخشید الان شما به عنوان یک مجرد دارید تجربیاتتون رو میگین یا یک متاهل؟؟ :surprised:

پیوست من:

"بهتر از عاقل باشید تا عاشق!!":D

GoodEngineer

عضو جدید
5- به جای اینکه بعد از ازدواج همسر خود را کنترل کنید قبل از ازدواج همین کار را بکنید.

خیلی از ماها وقتی کار از کار گذشته به دنبال راه چاره میگردیم

ولی بهتر است قبل اینکه پیوندی صورت گیرد با انواع روش های مختلف طرف مقابل را بشناسیم.

البته ممکن است طرفین طور دیگری وانمود کنند تا این ازدواج صورت گیرد

در حالی که غافل از این نکته هستند که اگه بعدا مسائل مختلف روی هم جمع شود

ممکن است باعث اسیب های فراوان به هر دو نفر شود. به همین خاطر تا میتوانید

باید قبل از ازدواج اشنا شویم. به قول یکی از بزرگان که اسمش در خاطرم نیست

قبل از ازدواج هرچقدر میتوانید چشمای خود را باز کنید و بعد از ازدواج هرچقدر میتوانید ببندید.

GoodEngineer

عضو جدید
6- من معتقدم که دوستی های مکرر قبل از ازدواج می تواند آثار مخربی در پی داشته باشد.

چرا که وقتی کسی عادت می کند به بودن با آدمهای مختلف و هر مشکلی که ایجاد می شود

قطع رابطه می کند و می رود سراغ یکی دیگه همین عامل باعث می شود در زندگی آینده هم

با کوچیکترین مشکل همسر خود را رها کند و به دنبال دیگری باشد

از سمت دیگر ممکن است این تنوع طلبی حتی باعث شود به دوستی در زمان بودن با همسر خود فکر کند

چرا که بعد از مدتی همسرش عادی شده و مشکلات زندگی روی خودش را نشان می دهد و .....

GoodEngineer

عضو جدید
7- سن ازدواج از نظر من خیلی مهم است.

اگر ازدواج زودهنگام باشد باعث می شود که بعدا به علت عدم رسیدن به بلوغ عاطفی و اجتماعی و ...

طرفین از همدیگه سیر شوند و حتی به این نتیجه برسند که به درد هم نمیخورند این رو امار طلاق نشان می دهد.

و اگر خیلی هم سن ازدواج بالا باشد باز خوب نیست چرا که زندگی سست می شود

البته اینکه بهترین سن برای شما چند است به هزاران فاکتور برمیگردد که تنها خودتان می توانید آن را تعیین کنید.

ولی اینکه در زمان مناسب ازدواج کرد واقعا مهم هست. نباید زیاد دنبال ایده ال گرایی هم رفت گاهی می شود

یک زندگی ساده تشکیل داد ولی با عشقی که بین طرفین به خاطر ازدواج درست صورت گرفته می شود، بهترین لحظات را میشه رقم زد

البته به شرطی که ازدواج از روی عقل صورت گرفته باشد.

پس زیاد هم به خاطر مشکلات مالی نباید زمان ازدواج را افزایش داد.

GoodEngineer

عضو جدید
8- نیمی از ازدواج موفق بستگی به بعد ازدواج دارد یعنی اینکه

چطوری رابطه خوب رو نگه داشت که این هم با شناخت کامل از همدیگه صورت میگیره

یعنی باید کاملا اشنا باشید با اخلاق هم و کاری نکنید که باعث اذیت همدیگه بشید

یعنی اینکه هرکاری که باعث بشه طرف مقابل رنجیده بشه نباید انجام بشه

چون اگرچه ممکنه هیچی نگه ولی روز به روز سردتر میشه و در نهایت ممکنه

کاملا سیر بشه و انگیزه ای واسه بودن کنارت نداشته باشه ...

GoodEngineer

عضو جدید
9- هدف از ازدواج باید متعالی باشد.

و به خاطر چشم و هم چشمی و یا معیارهای نادرست نباید اقدام به این کار کرد.

یعنی یک دلیل محکم باید داشته باشیم تادر مقابل مشکلات زود جا نزنیم و کم نیاوریم.

GoodEngineer

عضو جدید
10- قبل از ازدواج حتما با خصوصیات کلی جنس مخالف خود آشنا شوید.

البته جمله بالایی به این معنی نیست که بگم برید حتما دوست بشید تا آشنا بشید ولی حتما باید تا حدودی خلق و خوی جنس مخالف رو شناخت.
چون عدم شناخت احتمالا باعث مشکلاتی در زندگی مشترک می شه....
اینکه بدونیم همسرمون چه نیازهایی دارد و ما باید برایش اینهارو براورده کنیم خیلی مهم است برای مثال من خودم شاید قبلا نمیدونستم که خانوم ها دوست دارند
زمانی که دچار مشکل هستند زیاد حرف بزنند و طرفشون بیشتر به اونها گوش بده تا اونها اروم بشند.... ولی الان به این پی بردم و حتما اینو تو زندگی ایندم به کار میبرم یعنی
کاملا اشنا باشیم که همسرمون تفاوت زیادی داره از لحاظ جنسیتی و ما نباید بی توجه به خصوصیات خاص اون جنس باشیم.

GoodEngineer

عضو جدید
11- درک و منطق خود را بالاتر ببرید.

به نظر من این خیلی نکته مهمی است که بتونیم هر زمان طرف مقابل را درک کنیم

و خودمان را جای او بزاریم و از دید اون به مساله نگاه کنیم.

این خیلی نکته مهمیه که یک بعدی نبینیم و همواره از ابعاد مختلف به قضیه نگاه کنیم.

GoodEngineer

عضو جدید
12- مشکلات کوچک را به هیچ عنوان بزرگ نکنید.

این همه نکته مهمیه که سعی نکنید مشکلات کوچک را بپرورانید. باور کنید ادم میتونه تا دلتون بخاد مشکل رو بزرگ کنه ولی

این بزرگ کردن مشکلات میتونه روی هم انباشته بشه و در نهایت یه زندگی رو از هم فروبپاشونه

سعی کنید تو زندگی مشترک فراموش کار باشید البته نه خوبی ها بلکه بدی را فراموش کنید و فداکار باشید

مطمئن باشید این فداکاری به خیر خود شماست.

GoodEngineer

عضو جدید
13- سعی کنید تو زندگیتونن آدم موفقی باشید.

شاید در نگاه اول چندان مهم به نظر نرسد ولی حقیقت اینه که هرچقدر شما موفق باشید

و همسرتون ببینه که دارید موفق می شید و جلو میرید و یک آدم استثنایی هستید

باعث میشه که علاقه او هم تبعا زیاد بشه چرا که ادمها همگی خواهان تعالی هستند

و همین عامل باعث میشه تمایل به همچین ادمهایی زیاد بشه یعنی اگه می خواهید همسرتون عاشقتون باشه

یکی از فاکتورها همینه که تو کارتون زندگیتون بهترین باشید و تمام تلاش خودتون رو بکنید.

حتی اینکه تلاش میکنید از دید همسرتون دور نمی ماند و به آن بها خواهد داد.

GoodEngineer

عضو جدید
14- برای همسر خود متنوع باشید.

همه ما تنوع رو دوست داریم و این خیلی مهمه که بعد یک مدت که زندگیمون عادی شد بتونیم برای همسرمون این تنوع را نگه داریم

و روش های ایجاد تنوع هم خیلی زیاده که خارج از حوصله این تاپیک است. ولی در حالت کلی من دقت کردم اکثر خستگیا و بی انگیزه شدنا

تو زندگی مشترک ناشی از همین عدم تنوع هست که چون طرف مقابل با این موضوع آشنا نیست

و به مرور زندگی اون رنگشو از دست میده و مشکلات زندگی هم میتونه باعث جدایی طرفین شود...

GoodEngineer

عضو جدید
15- از ابراز عشق به همسر خود خجالت نکشید.

من با یه سری موارد هم روبرو شدم که واقعا آرزوی طرف این بود که همسرش به او کلمات عاشقانه بگوید

و هر روز تکرار کند که چقدر او را دوست دارد. من معتقدم عشق و عاشقی مال سه ماه نامزدی و یا بعد ازدواج نیست

بلکه در طول زندگی همواره باید این ادامه داشته باشه. چون اثر معجزه گری داره و

اکثرا هم از سوی آقایان نادیده گرفته میشه چون اساسا چون جنس خشنی هستند و این ظرفتها برایشان تا حدی ناآشناست.

GoodEngineer

عضو جدید
16- درد ودل های خود را با شریک زندگیتان بکنید.

یک نکته دیگه که به نظر من میرسه اینه که بعد ازدواج بهتره به جای مادر یا پدر که تا حالا شاید

درد و دل های خود را با اونها می کردیم. از همسر خود برای اینکار استفاده کنید چون که باعث میشه

میزان دلبستگی بین طرفین بیشتر بشه ...مثلا خیلی از خانوما که مادرشونو حتی بعد ازدواج به عنوان درد و دل انتخاب میکنند به نظر

من بهتره با شوهرشون درد و دل کنند.

GoodEngineer

عضو جدید
17- قانع باشید.

من خیلی از خانواده ها رو دیدم که با حقوق خیلی خیلی کم زندگی میکنند

با نون و پنیر و عاشقانه ترین زندگی رو دارند و علت ان چیزی نیست جز قانع بودن

حقیقت اینه که ماها اکثرا قانع نیستیم و این خیلی خیلی بده چون ممکنه از زندگی که داریم راضی نباشیم

و به اون ارامش روانی نرسیم و همین باعث میشه از زندگی دلزده بشیم و درنهایت به طلاق برسیم...

آخرین ویرایش:

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید شماها هم خیلی دوربرتون دیده باشید دو طرف ی مراسم نامزدی(عقدی درکار نیست)مفصل میگیرن دختر خانمم هم میفرستن ارایشگاهو،فیلمو عکسو...:D

بعد چندماه حالا ب دلایلی ک من نمیخام اون دلایل رو ک خیلی چیزا میتونه باشه از تفاهم نداشتن گرفته تااااااا دخالت های بی مورد خانواده این نامزدی کلا بهم میخوره و بعضا خانواده ی دختر مخصوصا خود دختر خانم ازاین موضوع لطمه می بینه!!..

حالا نکته من اینجاست ک ما باید بدونیم ک دوران نامزدی دوره اتمام تصمیم گیری درمورد انتخاب طرف مقابل نیست و همه چیز به اصطلاح تموم شده نباید در نظر بگیرم
همونطور ک مشاورا و عقل و منطق میگه دوره نامزدی دوره کامل کردن شناخته!اینک دختر و پسر بیشتر باهم تعامل و رفت و امد داشته باشن تا اخلاقها و رفتارها مشخص بشه!....پس دوره نامزدی رو بنطرم نباید با یک جشن مفصل شروع کنیم و همه ی عالمو خبر کنیم و هزار جور عکس بگیریم و فک کنیم همه چی تمومه ک پس فردا اگ خدای ناکرده همچی بهم از این موضوع اشفته بشیم!

بعد در دوره نامزدی در مقابل رفتار طرف مقابل نگیم "این نیز میگذرد...". و خیلی درگیر احساسات نشیم ک اگر رفتارخاصی از طرف مقابلمون دیدم بخاطر احساس از اون بگذریم...ک چ بسا همین رفتارها بعدها مشکل ساز میشه و هی افسوس بخوریمو بگیم اااااا من دیدم این فلان رفتارو داشت من ندید گرفتم!!!

خلاصه باید در دوره نامزد حسابی حواسمون جمع باشه

ببخشید طولانی شدم،ولی احساس کردم باید اینو بگم!
;):D

آخرین ویرایش توسط مدیر:

noosheen1

عضو جدید
13- سعی کنید تو زندگیتونن آدم موفقی باشید.

شاید در نگاه اول چندان مهم به نظر نرسد ولی حقیقت اینه که هرچقدر شما موفق باشید

و همسرتون ببینه که دارید موفق می شید و جلو میرید و یک آدم استثنایی هستید

باعث میشه که علاقه او هم تبعا زیاد بشه چرا که ادمها همگی خواهان تعالی هستند

و همین عامل باعث میشه تمایل به همچین ادمهایی زیاد بشه یعنی اگه می خواهید همسرتون عاشقتون باشه

یکی از فاکتورها همینه که تو کارتون زندگیتون بهترین باشید و تمام تلاش خودتون رو بکنید.

حتی اینکه تلاش میکنید از دید همسرتون دور نمی ماند و به آن بها خواهد داد.

این تلاش برای بهتر بودن باید طوری باشه که آدم فقط تو یکی از جنبه های زندگیش موفق نباشه و بقیه ی جنبه ها رو قربانی اون پیشرفت بکنه
توجه به این نکته خیلی مهم هستش

GoodEngineer

عضو جدید
این تلاش برای بهتر بودن باید طوری باشه که آدم فقط تو یکی از جنبه های زندگیش موفق نباشه و بقیه ی جنبه ها رو قربانی اون پیشرفت بکنه
توجه به این نکته خیلی مهم هستش
بعله کاملا درسته یعنی افراط و تفریط تو هرکاری اشتباه هستش

GoodEngineer

عضو جدید
18- با ادمهای سست عنصر و ضعیف ازدواج نکنید.

این خیلی نکته مهمیه. دقت کنید که ادمهایی هستند که همیشه ضیفند زود زود تصمیمشونو عوض میکنند

و در واقع نوسانی هستند ممکنه امروز بهتون بگه که عاشقته ولی فردا برعکسش و ....

من توضیه اکید میکنم از این جور ادمها دوری کنید چون زندگی رو تلخ میکنند

و شاید سالها بعد از طلاق هم آسیب های ناشی از این جور ادمهای ادامه داشته باشه

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
18- با ادمهای سست عنصر و ضعیف ازدواج نکنید.

این خیلی نکته مهمیه. دقت کنید که ادمهایی هستند که همیشه ضیفند زود زود تصمیمشونو عوض میکنند

و در واقع نوسانی هستند ممکنه امروز بهتون بگه که عاشقته ولی فردا برعکسش و ....

من توضیه اکید میکنم از این جور ادمها دوری کنید چون زندگی رو تلخ میکنند

و شاید سالها بعد از طلاق هم آسیب های ناشی از این جور ادمهای ادامه داشته باشه

سلام مهندس
نظرتون درباره آدم هایی که یهویی و احساساتی تصمیم میگیرند چیه؟
مثلا یهو به سرشون میزنه یه کار پر خطر انجام بدن یا یه یهویی تصمیم میگیرن فردا صبح برن مسافرت

درباره اینجور آدم ها هم اگه میشه یه توضیحی بدین
ممنون:)

عشقولانه

کاربر بیش فعال
با سلام.....
هیچکس به تنهایی کامل نیست......با نیمه گمشدتون کامل میشید.......
فقط درک کنه به نظرم میتونه خوب بشه وقتی خوب بودن شما رو میبینه.......