تراريوم

yasse_sepid

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ

پاسخ

دوستان میدونم خیلیا ازتون هی سوال پرسیدن و هی شما راهنمایی کردین!!!

خوب همیشه باید سوال کنیم تا دانشمون رو زیاد کنیم.:cool:

ببخشید ، اما انقدر راهنمایی هاتون زیاد بوده ، گیج شدم!!!:surprised:

خواهش میکنم از زیر صفر واسم توضیح بدین چی کار کنم!!!

شما به صفحع 4 همین تاپیک یه نگاه بنداز. فکر کنم که خیلی ساده توضیح داده باشم دوستان هم همین طور.

این رو هم ببین حتما کمکتون میکنه.

چه قدر طول میشکه که یه تراریوم رو درست کنیم و چقدر عمر می کنه؟

به گیاه هاش مربوطه؟؟

بستگی داره به اندازه تراریومتون و نوع اون و همین طور به سرعت عمل شخص سازنده.:w01:
اگه کار خیلی کوچیک باشه و دهانه ظرف شیشه ای هم پهن باشه میتونه از 15 دقیقه شروع بشه و هر چه قدر که ظرف بزرگ تر باشه و دهانه اون هم کوچیک تر شاید به 2/3 ساعت هم برسه.:w16:

خیلی نمیدونم که چقدر عمر میکنه.ممکنه یکی یه 2 هفته ای خرابش کنه!شما ببین که گلدونا چقدر میتونن عمر کنن. خوب اینا رو هم اگه روش نگهداریش رو بلد باشیم مطمئنا عمر کوتاهی نخواهند داشت.

و یه نکته دیگه!!
این ظرفای شیشه ای خوشگل رو از کجا میشه پیدا کرد؟

خوب یه سری از این ظرف ها تنگ های ماهی هست.میتونی ظرف های شیشه ای رو گل فروشی ها و همین طور مغازه هایی که گل مصنوعی میفروشن.فروشگاه های ظرف، بلور فروشی ها و ... تهیه کنی. به دور و برمون هم نگاه بندازیم ظرف شیشه ای زیاد هست!!!

خواهش میکنم شفاف بگید ما فنی ها هم بفهمیم!!
با روح و جونم شده ریاضیات !!
خب سنگینه واسمون!!!

خوب حق دارید. دنیای گل و گیاه ها اون قدر جالب و جذابه که کمتر کسی هست که جذب اون نشه. اگه سوالی داشتید مطرحش کنید و ما تا جایی که بتونیم راهنماییتون میکنیم.

و خب من میخوام از این درست کنم و به چند نفری کادو بدم!
میخوام بهترین بشه!

بله کادوی زیبایی هست.به حسن سلیقتون تبریک میگم. فقط یه نکته اینکه سعی کنید قبل اینکه اینها رو جزء هدیه هاتون قرار بدید 1/2 از اینا رو برای خودتون درست کنید . تا هم روند کار و نگهداریش دستتون بیاد و هم کار های بعدی رو با تجربه انجام میدید که نتایج بهتری خواهد داشت.در ضمن یه دفتر چه کوچولو ی قشنگ درست کنید و در مورد نحوه نگهداری و اطلاعات مورد نیازی که گیرنده هدیه در مورد تراریوم باید بدونه رو توش وارد کنید. ای طوری خیلی جالب میشه. البته به همین بسنده نکنید و شفا هی هم بهش توضیح بدید.

ممنون میشم کمکم کنید!
یه دنیا ممنون!

خواهش میکنم.

موفق باشید.

راستی اینا بد بو میشن؟؟؟

اگه توجه کرده باشید از یه لایه زغال استفاده میکنیم. یکی از ویژگیهای زغال رفع همین بوی نامطبوع هست.

ببخشید این همه سوال پرسیدم!!!

خواهش میکنم. امیدوارم که مورد استفاره قرار بگیره.

فقط خواهش میکنم از تجربه های شخصی خودتون بگید تا واقعی باشه...

سعی می کنیم که همین طور باشه...

یا علی...

علی یارتون

mehdisepehri

عضو جدید
ممنون لطف کردید بابت پاسختون!
فقط در مورد گیاهاشون یه کم بیشتر توضیح میدین؟
ممنون میشم کلا یه چند سری گیاه که با هم جورند رو بهم معرفی کنید!
بعد ، ببخشید ، این گیاه های کوچولو (قلمه ها) رو از کجا بیارم؟
آخه گلدون نداریم توی خونه!
نمیشه خودم بکارمشون؟
بذر ندارن؟
راستی این پیت ماش چیه؟؟
ممنونم...

آخرین ویرایش:

yasse_sepid

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ

پاسخ

خواهش میکنم.

به این تاپیک سر بزنید.توی اینترنتم که ماشاالله کلی اطلاعات میتونی بگیری در مورد همین گیاه ها. خودم اطلاعات گیاهیم از نت هست.

از مهندسین عزیز باغبانی درخواست میکنم که به این سوال پاسخ بدن!

این رو که توضیح دادم بهتون

نمیشه خودم بکارمشون؟
بذر ندارن؟

این رو هم که توضیح دادم بهتون!

راستی این پیت ماش چیه؟؟

پیت ماس از تجزیه خزه هایی نظیر اسفاگنوم و گیاهی به نام اروفیروم و گیاهان باتلاقی بدست می آید.÷یت ماس را با خاک باغچه و ماسه میتوان استفاده نمود و لی گیاهان آپارتمانی نظیر آزالیا و گلوکسینا را میتوان در پیت ماس خالص کاشت.(کتاب پرورش و نگهداری گل و گیاهان آپارتمانی /مولفین:محمد صانعی شریعت پناهی و مجید ظهوری)

از دوستان میخوام که اگه در مورد پیت ماس اطلاعات بیشتری دارن حتما بگن.

ممنونم...

خواهش میکنم

نقره بارون

عضو جدید

خواهش میکنم.

به این تاپیک سر بزنید.توی اینترنتم که ماشاالله کلی اطلاعات میتونی بگیری در مورد همین گیاه ها. خودم اطلاعات گیاهیم از نت هست.

از مهندسین عزیز باغبانی درخواست میکنم که به این سوال پاسخ بدن!

این رو که توضیح دادم بهتون

نمیشه خودم بکارمشون؟
بذر ندارن؟

این رو هم که توضیح دادم بهتون!

راستی این پیت ماش چیه؟؟

پیت ماس از تجزیه خزه هایی نظیر اسفاگنوم و گیاهی به نام اروفیروم و گیاهان باتلاقی بدست می آید.÷یت ماس را با خاک باغچه و ماسه میتوان استفاده نمود و لی گیاهان آپارتمانی نظیر آزالیا و گلوکسینا را میتوان در پیت ماس خالص کاشت.(کتاب پرورش و نگهداری گل و گیاهان آپارتمانی /مولفین:محمد صانعی شریعت پناهی و مجید ظهوری)

از دوستان میخوام که اگه در مورد پیت ماس اطلاعات بیشتری دارن حتما بگن.

ممنونم...

خواهش میکنم

ازت ممنونم که اینطور با حوصله به سوالها جواب میدی

سلااااااااااااااااااااااااااااااام به همه ي دوستان:gol::gol:
مطالب و عكسايي كه ميزاريد عالييييييييييييييييه.
واقعا تراريومهايي كه در دارند يا ندارند سليقه ي صاحباشون بوده؟؟
بعد در دارند گياها چه جوري نفس ميكشن مدام روش نيست ؟؟چند ساعت در ميتونه روش باشه؟؟
به نظرتون يه قلمه كوچيك از شفلرا+يه قلمه كوچولو از حسن يوسفو و شايد كمي سدوم ميشه توي تنگ ماهي كنار هم بكارم؟؟
هنوز نمي دونم گياهاي كوچيك و مناسبو از كجا تهيه كنم؟
ممنونم مثل هميشه راهنماييم بفرماييد:gol:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلااااااااااااااااااااااااااااااام به همه ي دوستان:gol::gol:
مطالب و عكسايي كه ميزاريد عالييييييييييييييييه.
واقعا تراريومهايي كه در دارند يا ندارند سليقه ي صاحباشون بوده؟؟
بعد در دارند گياها چه جوري نفس ميكشن مدام روش نيست ؟؟چند ساعت در ميتونه روش باشه؟؟
به نظرتون يه قلمه كوچيك از شفلرا+يه قلمه كوچولو از حسن يوسفو و شايد كمي سدوم ميشه توي تنگ ماهي كنار هم بكارم؟؟
هنوز نمي دونم گياهاي كوچيك و مناسبو از كجا تهيه كنم؟
ممنونم مثل هميشه راهنماييم بفرماييد:gol:
اینایی که در دارند حتما باید راه تهویه داشته باشت
گیاهان دی اکسید کربن لازم دارن و ممکنه در هنگام روز با کمبود آن روبرو بشن گرچه شبها خودشون تولید می کنند ولی در هر صورت برای جابجایی هوا یه سوارخ نیاز است و الا جایی که هوا محبوس بشه همه چیز می گنده.
همین قلمه هایی که گرفته میشه خوبه

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
اینایی که در دارند حتما باید راه تهویه داشته باشت
گیاهان دی اکسید کربن لازم دارن و ممکنه در هنگام روز با کمبود آن روبرو بشن گرچه شبها خودشون تولید می کنند ولی در هر صورت برای جابجایی هوا یه سوارخ نیاز است و الا جایی که هوا محبوس بشه همه چیز می گنده.
همین قلمه هایی که گرفته میشه خوبه
من قبول ندارم میتونی کامل درشو ببندی اما بزارش یه جای خنک و تقریبا سایه

yasse_sepid

عضو جدید
کاربر ممتاز
water flow in the terrarium

water flow in the terrarium

سلام به همگی

این مطلب رو در مورد درپوش داشتن و یا نداشتن تراریوم ها بخونید:

مقصود از تهیه تراریوم این است که گلها و گیاهان ما در یک محیط کنترل شده و نمناک بتوانند رشد و نمو کنند.

چرخش آب در تراریوم water flow in the terrarium

مقدار آبی که برای سالم نگهداشتند و تازه بودن گیاه لازم است بوسیله تبخیر تامین میشود .
تراریوم وسیله است که نیاز زیادی به آبیاری ندارد.

اختلاف نظراتی در خصوص پوشاندن کامل یا پوشاندن قسمتی از در محفظه تراریوم وجود دارد.
بر طبق نظر تعدادی از متخصصین هوای خارج نباید به درون محفظه تراریوم راه یابد ، آنها حتی در محفظه تراریوم خود را با یک چوب پنبهم سدود میکنند تا هوا به داخل آن نفوذ نکند.این عمل در خصوص تعداد زیادی از تراریومها صورت گرفته و ضمن آب دادن نیز مشکلی ایجاد نمیکند.

عده ای نیز معتقدند در تراریوم باید کمی باز باشد تا رطوبت زیاد تولید کپک نکند.

البته میتواند در روز چند بار در آن را باز و بسته کرد تا هوای تازه به داخل آن وارد شود.

افرادی نیز سرپوشهایی برای شیشه های دهان باریک داشته و هفته ای یک بار آن را برداشته تا هوای تازه به داخل تراریوم وارد شود، خصوصا وقتی که رطوبت زیاد باعث شود شیشه تراریوم
از داخل عرق کرده و گیاهان به خوبی دیده نشوند.

معمولا هرچه دهانه ظرف تراریوم تنگ تر باشد ، احتیاج کمتری به استفاده از درپوش احساس میشود و آزمایش ها ونشان میدهد که بهترین روش بستگی به شرایط و گیاه انتخابی ما دارد!

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
یاسی جون ممنونم دستت درد نکنه :smile:

کسی تراریوم نساخته این چند وقته که عکسشو بزاره اینجا ؟

:surprised:

mehdisepehri

عضو جدید
سلام دوستان!
دوباره منم با کلی سوال!!
میتونید گیاه های این چند عکس رو بگید؟

ممنون میشم یه ترکیب گیاهی خوب و زیبا بهم معرفی کنید!
یه ترکیب چند رنگ با پس زمینه سبز!
ممنون...

yasse_sepid

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ

پاسخ

سلام دوستان!
دوباره منم با کلی سوال!!
میتونید گیاه های این چند عکس رو بگید؟

ممنون میشم یه ترکیب گیاهی خوب و زیبا بهم معرفی کنید!
یه ترکیب چند رنگ با پس زمینه سبز!
ممنون...

سلام به همگی

تراریوم اولی یکی از گلهاش رو میشناسم به نام مونسترا یا برگ انجیری هست .

نام علمی گونه مورد نظر :Monstera adansonii

از تراریوم دومی هم فقط میتونم هیپواستس رو شناسایی کنم!:w05:

Hypoestes

تراریوم سومی هم فقط از خزه ساخته شده!!! فکر کنم که خزه اسفاگنوم باشه.(sphagnum moss)

از مهندسین باغبانی عزیز میخوام که مطلبم رو تکمیل و تصحیح کنند.:gol:

ممنونم

yasse_sepid

عضو جدید
کاربر ممتاز
تراریوم من...

تراریوم من...

سلام به همگی

اینم چند تا عکس از یکی از تراریوم های من. الان 1 ماه و 22 روزشه.:child:

این عکسا رو هم وقتی ازش گرفتم که 15 روزش بوده، به جز آخریش!:w16:

آخرین ویرایش:
سلام به همگی

اینم چند تا عکس از یکی از تراریوم های مم. :w16:الان 1 ماه و 22 روزشه.:child:

این عکسا رو هم وقتی ازش گرفتم که 15 روزش بوده، به جز آخریش!

سلاااااااااااااااااااام ياسي جونم چقدر نازو خوشگله:victory:چه با سليقه :w16::w17::w17::w17::w17:
چه جالب من فكر ميكردم زياد بايد خاك بريزيم.راستي هر گياهي رو بايد خاك مناسب خودشو بريزيم؟آخه من امروز خوندم كه 3 سانت پوكه يا شن بادامي بعد خزه بعد زغال بعد خاك برگ استريل شما همه ي اينا رو ريختيد؟راستي نوشته بود ظرفتونو اول با آب و صابون خوب بشوريد بعد با الكل ضد عفوني كنيد خاكتونم يا استريل باشه يا استريل بكنيد شما اين كارا رو هم كرديد؟
تراريومه خوشگلتون درم نداره ديگه درسته؟
خيييييييييييييييييلييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييي خوشگله:w27::w27::w27:

yasse_sepid

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااااااااااااااااااام ياسي جونم چقدر نازو خوشگله:victory:چه با سليقه :w16::w17::w17::w17::w17:
چه جالب من فكر ميكردم زياد بايد خاك بريزيم.راستي هر گياهي رو بايد خاك مناسب خودشو بريزيم؟آخه من امروز خوندم كه 3 سانت پوكه يا شن بادامي بعد خزه بعد زغال بعد خاك برگ استريل شما همه ي اينا رو ريختيد؟راستي نوشته بود ظرفتونو اول با آب و صابون خوب بشوريد بعد با الكل ضد عفوني كنيد خاكتونم يا استريل باشه يا استريل بكنيد شما اين كارا رو هم كرديد؟
تراريومه خوشگلتون درم نداره ديگه درسته؟
خيييييييييييييييييلييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييي خوشگله:w27::w27::w27:

بازم سلام
لطف داری عزیـــزم.چشای خودتون خوشگلن.:w27:
خوب هر گیاهی احتیاجات خاکی خودشو داره. به این هم باید توجه کنیم که خاکمون هم نباید خیلی حاصلحیز باشه چون ما تو تراریوم نمیخوایم که گیاهانمون رشد زیادی داشته باشند.برای همین من معمولا ترجیح میدم که از خاک بسته ای استفاده کنم که هم مواد مورد نیاز گیاه رو در اختیارش قرار میده و هم کاملا استلریزه هست. که این مورد دوم از شرایط لازم تراریم به حساب میاد.

همین تراریوم رو هم با خاک بسته ای به همراه یکمی شن و ماسه شایدم یه مقدار خیــلی کمی خاک جنگل و باغچه درست کردم(دقیق یادم نمیاد:redface:)! راستشو بخوای من حوصله نکردم که خاک رو استلریزه کنم به استلریزه بودن خال بسته ای اکتفا کردم. ولی در اصل بهتر بود که خاک های غیره بسته ای رو استلریزه می کردم.در اولین مرحله تقریبااز 2 سانتی متر سنگ های ریز تقریبا نیم سانتی استفاده کرد و روی همین سنگ های رنگی تزیینی که اندازه کوچیکتری داشن رو روش ریختم( در عکس خیلی مشخص نیست) این دولایه متفاوت سنگریزه رو فقط به خاطر ظاهرش اینطوری انتخاب کردم.البته میشد هر کدوم رو به تنهایی استفاده کنم. میشه لایه خزه رو حذف کرد که من هم همین کارو کردم!بعد هم تقریبا نیم تا 1 سانتی متر زغال رو اضافه کردم.بعد هم خاک.

همون طوری که مشخصه ظرفی که ازش استفاده کردم یه تنگ ماهیه!!! اونم تنگ ماهی خودم هم نبود! یه دوست عزیزی چون امسال تنگ ماهی جدیدی خریده بود قبلیه رو میخواست بندازه دور!!! که نتیجش اینی که دارید میبینید شده.;)

بله کاملا با آب و صابون ظرف رو چند بار شستم ولی از الکل استفاده نکردم. البته کار از محکم کاری عیب نمیکنه میشه استفاده هم کرد.

بله چون تنگ ماهیه در نداره. مثلا یه دیزرت تراریومه!(Desert terrarium)

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
منم امروز یکی درست کردم که فردا عکسشو میزارم یاسی جون توش یکم خزه بزار خیای قشنگ میشه

yasse_sepid

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم امروز یکی درست کردم که فردا عکسشو میزارم یاسی جون توش یکم خزه بزار خیلی قشنگ میشه

فعلا خزه در دسترس ندارم! :surprised:

خزه برای کاکتوس مناسبه؟ آخه آب رو جذب میکنه و سطح خاک کاکتوس که باید خشک باشه رو تر نگه میداره! باعث پوسیدگی گیاه نمیشه؟ نظرتون چیه؟!؟!؟!

منتظرم عکس تراریومتون رو ببینم ... ;)

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
راستش به این فکر نکردم
خودم که خزه رو از رو دیوار پشتی خونه برداشتم روش یکم جگر واش بود با یه ترشک کوچیک خیلی قشنگ شده

yasse_sepid

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلا به همگی

امروز دوتا تراریوم درست کردم.

فعلا عکس یکیش رو میزارم.

راسته که میگن فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه. تراریوم کوچولوهه که جونمو گرفت...!!! :surprised: اون طوری که میخواستم نشد.:( شاید بعدا عکسش رو هم گزاشتم.

کسی اینجا تراریوم نساخته، عکسشو بزاره ببینیم؟؟!؟!:cool:

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
ترا ریوم
واژه تراریوم در واقع نگهداری و تکثیر گلها در حبابهای شیشه ای است که البته گاهی جای خود را به حبابهای پلاستیکی هم می دهد. تراریوم بسته به ابعاد به ما اجازه می دهد انواع و اقسام گلها و گیاهان را در اندازه های کوچک و بزرگ کنار هم در یک مکان قرار دهیم.
این حبابها با توجه به ویژگیهای یک گلخانهکه فضای مرطوب و دنجی را برای گیاه فراهم می کند طراحی شده اند. سیستم گلخانه ای طول موجهای بلند نور را که در واقع مسوولیت تولید گرما را به عهده دارند جذب می کند اما از خود عبور نمی دهد به همین دلیل فضای داخل آن بسیار دنج و گیاه پسند خواهد شد.
مزایای تراریوم:
در هر مکانی که زندگی می کنید و در هر آب و هوایی می توانید این گلخانه کوچک را بسازید. شرایط داخل ظرف شیشه ای برای گیاهان ایده آل است بنابراین آب و هوای منطقه شما در رشد گیاهان داخل محفظه تاثیری نخواهد داشت اما یک امتیاز آن نسبت به دسته گلهای معمولی وجود همین ظرف پلاستیکی با خاصیت گلخانه ای کوچک است .
چند پیشنهاد عملی:
ظروف مورد استفاده برای تراریوم می تواند تنگ ماهی، شیشه مربا دهانه گشاد و یا ظروف شیشه ای بلا استفاده در طرح و شکلهای گوناگون باشد. وسایلی که برای درست کردن تراریوم نیازمندیم عبارتند از: قیف برای ریختن خاک در قوطیهای دهانه تنگ، بیلچه یا یک قاشق بی مصرف برای جابجایی خاک، انبرک یا چنگک کوچکی که بتوان بوته کوچک را بوسیله آن داخل بطری تنگ کنید، کود خاک که کی تواند از یک چوب پنبه که به سر یک مداد وصل کرده اید درست شود و پس از قرار دادن گیاه در خاک برای کوبیدن سطحی خاک اطراف آن بکار رود. گیره کوچک برای برداشت اضافات خاک یا گیاهی از کف تراریوم بوسیله گردگیری و تمیز کردن که می تواند یک قلم موی با ابعاد مختلف باشد. برای آبیاری گیاهان در تریریوم باید توجه شود که خاک بستر بیش از حد خیس نشود. یک قطره چکان بزرگ، آبپاش کوچک دستی یا قیف کردن دراز برای این منظور کافی است. برای هرس کردن گیاهانی که اندازه آنها خیلی بلند شده می توان از قیچی کوچک یا قیچی باغبانی استفاده کرد. برای بررسی میزان رطوبت خاک ته محفظه از یک پیت شیشه ای یا نی استفاده کرده چون به هر صورت نمی توانیم سوراخی را در زیر محفظه برای زه کشی خاک ایجاد کنیم. درباره آبیاری باید خیلی دقت کرد. میزان آب نباید کم یا زیاد باشد. برای ایجاد یک زهکشی محدود می توان از مقداری زغال استفاده کرد و سپس روی آن کمی شن و ماسه آکواریوم ریخت. به این ترتیب رطوبت اضافی خارج می شود و امکان سرایت بیماری و رشد عوامل بیماری زا کمتر خواهد شد. انتخاب گیاهان لذت بخش ترین مرحله است. می توان انواع و اقسم گیاهان پاکوتاه و بلند کپه ای و با برگهای متفاوت استفاده کرد. هر چند گیاهان رطوبت پسند مثل خزه و سرخس به مراتب بهتر جواب می دهند ولی انواع گیاهان خانواده پیله آ و پپرومیا، بنفشه آفریقایی، درخت سرو،نخل، آلوئه، کاج، همیشه بهار و صنوبر هم مورد استفاده هستند. می توان از گیاهان دیگر مثل بگونیا، گل شیپوری، گل ناز، انواع خزه و اسفاگنوم و کاکتوس نیز استفاده کرد. برای کاشت گیاهان اگر به رنگ و اندازه و ترکیبی که در کنار هم ایجاد می کنند دقت کنیم تراریوم های زیبایی را خواهیم ساخت.
گلخانه کوچک ساختگی عاری از هر نوع گرد و خاک است و نگرانی از بابت باد شدید یا گرما وجود ندارد. نور مستقیم خورشید هم نیاز نیست و در تاریکترین نقطه آپارتمان بخوبی رشد می کند و در هر فصلی می تواند محفوظ باشد. امکان ورود حشرات به آن وجود ندارد.
تراریوم طرحهای مختلف و متنوعی دارد و یکی از عوامل نادر و تمیز برای محیط زیست می باشد. تغییرات هوا در آن تاثیری ندارد و حتی بخاری روشن در زمستان صدمه ای به آن نمی زند. گاهی گیاهان پژمرده گلخانه ها را در تراریوم منتقل می کنند تا سلامت خود را باز بدست آورند چون در آنجا از رطوبت و تغذیه مناسب بهره مند می شوند.
تاریخچه:
سال 1982 اولین تراریوم ساخته شد. آن هم بر اثر تحقیقات جانبی یک دانشمند گیاه شناسی و عضو انجمن سلطنتی انگلیس دکتر ناتانیل وارد برای اینکه دگردیسی عده ای از پروانه ها را از نزدیک ببیند یک فضای زیستی در داخل محفظه شیشه ای ایجاد کرد و در آن گیاهان کوچکی پرورش داد به این ترتیب برای اولین بار از گیاهانی که ریشه در خاک دارند در یک محفظه شیشه ای استفاده شد.:heart::warn::gol:

mehdisepehri

عضو جدید
هورا !!! بالاخره منم ساختم!!!

هورا !!! بالاخره منم ساختم!!!

سلام دوستان!
بالاخره منم اولین تراریمم رو ساختم!
البته میدونم که شاید به قشنگی و کاملی تراریم دوستان نباشه ، اما با توجه به اینکه اطلاعاتم از گیاهان و همچنین موجودیم از گیاهان صفر بود ، به نظر خودم عالی شده!
حدود 1 هفته است دارم مقدماتش رو آماده می کنم!!!!
اما ممنون میشم راهنماییم کنید!
یه چند تا چیز رو خودم فهمیدم ، اینکه ظرفم خیلی خوب نبود و دهانه اش اذیت میکرد!
یه کم باید روی زیبایی خاک کفش کار کنم !
و البته گیاهانم رو باید بیشتر کنم ، که در فکرش هستم!
اما اگر هر پیشنهاد دیگه ای داشتید ، بگید!
ولی خداییش چه لذتی داره ساختنش!!!
اینم تراریم من:

سلام دوستان!
البته میدونم که شاید به قشنگی و کاملی تراریم دوستان نباشه ، اما با توجه به اینکه اطلاعاتم از گیاهان و همچنین موجودیم از گیاهان صفر بود ، به نظر خودم عالی شده!
اینم تراریم من:

سلاااااااااااااااااااااااام واي چقد نازه به نظر من كه خوشكل شده .فكر نميكردم توي اين شيشه ها خوشگل بشن ولي اين خيلي ماه شده.

yasse_sepid

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان!
اینم تراریم من:

سلام به همگی

خیلی قشنگ شده.تبریک میگم.;)

میتونید با سنگ های رنگی و مجسمه های کوچیک تزیینش کنید تا زیباتر شه .

ولی خیلی خوبه مخصو صا برای اولین تجربه...

برای تجربه های بعدی میتونید یکیمی خرج کنید.:)

بالا