تمرین گروهی آزمون اسکیس 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
خب مهندس دوستان یک سری ایراد گرفتن من هم یک چیزی بگم به قوا استادم جزییات کارت خیلی کم هستش روی جزییات کار کن من خودم خیلی ضعیف هستم توی این زمینه قرار کل کارای استاد روکشی کنم البته استاد گفته توی عید چقد عملی شه خدا دادند .............از من 200تا کار خواسته فکرش کنننننننننننننننننننننننن روزی حداقل ده تا باید بکشم انشاله ولی خب با شناختی که از خودم دارم ...................

بله حق باشماس خب این کارا جزو اولین کارای منه میدونم هنوز کلی تلاش باید بکنم...ممنونم از نظر تون
منم باید کلی کار کنم توی عید امیدوارم از پسش بر بیام
شما هم باید همت کنید دیگه کاراتونو بزارید ما هم استفاده کنیم :دی

معذرت هنوزتشکر ندارم :دی

آخرین ویرایش:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله حق باشماس خب این کارا جزو اولین کارای منه میدونم هنوز کلی تلاش باید بکنم...ممنوم از نظر تونن
منم باید کلی کار کنم توی عید امیدوارم از پسش بر بیام
شما هم باید همت کنید دیگه کاراتونو بزارید ما هم استفاده کنیم :دی

معذرت هنوزتشکر ندارم :دی
اره باید همت کنیم اساسی بابا خودتون نگران نکیند من استادم جلسه قبل خط کش برداشت بهم گفت دستت بیار جلو کتک را بخور ......................ولی نه خدایش دوستش دارم خیلی وقت میزاره درسته کلاسش خیلی فشرده است اذیت میشیم ولی استاد خوبیه به من گفت 200 را بکش تا راه بیفتی خدایش من کارم داغونه اساسی ................من خیلی کم میام باشگاه بدجور گرفتارم ......نت هم قربونش برم اسمش نیاریم سنگین تر ........................
به خدا پست ها زیاد بود نخوندم اتقاقی کارتون دیدم نظر دادم

*FARZAN*

کاربر ممتاز
من ک بسیار خوشحال شدم نظر دادید
اتفاقا اصلا نگرانی نداره ادم هرچی ریلکستر باشه تلاشش رو بکنه و بخودش ایمان داشته باشه بهتر ب نتیجه میرسه
موفق باشید مهندس ؛)

اره باید همت کنیم اساسی بابا خودتون نگران نکیند من استادم جلسه قبل خط کش برداشت بهم گفت دستت بیار جلو کتک را بخور ......................ولی نه خدایش دوستش دارم خیلی وقت میزاره درسته کلاسش خیلی فشرده است اذیت میشیم ولی استاد خوبیه به من گفت 200 را بکش تا راه بیفتی خدایش من کارم داغونه اساسی ................من خیلی کم میام باشگاه بدجور گرفتارم ......نت هم قربونش برم اسمش نیاریم سنگین تر ........................
به خدا پست ها زیاد بود نخوندم اتقاقی کارتون دیدم نظر دادم

eng.bahar

عضو جدید
خواهش میکنم.خیلی خوبه.آفرین
لیست کتاباتو میگی؟؟

منم خیلی از دانسته های کممو از محبت و پیگیری بچه های باشگاه دارم.وظیفمه
انشالا بعداز عید منم تمریناتمو میذارم.عید فک نکنم بتونم بیام باشگاه
اما بعداز تعطیلات مرتب تمریناتمو میذارم

راستش کتابایی که میگم شاید واسه من مهم باشه و واسه شما خیلی پیش پا افتاده....من در حد نیازم دارم مطالعه میکنم که کلیات رو بلد باشم.اگه سطح کتابا پایینه به بزرگی خودتون ...

اولش چون دیدم کتاب طایفه خیلی خوبه رفتم چگونه معمارانه طراحی کنیم1رو خریدم.

بعدش برا اینکه یه ذره از اصول معماری یاد بگیرم رفتم یه کتاب پیدا کردم.معماری فرم فضا نظم نوشته ی فرانسیس دی کی چینگ ترجمه ی محمدرضا افضلی .که درمورد اصول کلی چیدمام معماریه.

یه کتابم درمورد عناصر و جزئیات گرفتم که کلی یه چیزایی رو بلد باشم.نوشته ی حسین زمرشیدی

یه سری مطالعات ریز دیگه ام درکنارشون دارم میکنم.و بیشتر تاکیدم رو طراحیه.

باز اگه چیزی فکر میکنید مهمه لطفا بهم بگید.:redface:

آخرین ویرایش:

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمرین گروهی آزمون اسکیس 94

قبلا با پیام خصوصی پاسختون رو دادم مهندس : )
متاسفانه هیچ پیامی نداشتم ازتون!!،نمیشه همینجا توضیح بدین استادتون کین راضی هستین یا نه و روش و روال کارشون به چه صورته?

b_arch_5

کاربر بیش فعال
راستش کتابایی که میگم شاید واسه من مهم باشه و واسه شما خیلی پیش پا افتاده....من در حد نیازم دارم مطالعه میکنم که کلیات رو بلد باشم.اگه سطح کتابا پایینه به بزرگی خودتون ...

اولش چون دیدم کتاب صدیق خیلی خوبه رفتم چگونه معمارانه طراحی کنیم1رو خریدم.

بعدش برا اینکه یه ذره از اصول معماری یاد بگیرم رفتم یه کتاب پیدا کردم.معماری فرم فضا نظم نوشته ی فرانسیس دی کی چینگ ترجمه ی محمدرضا افضلی .که درمورد اصول کلی چیدمام معماریه.

یه کتابم درمورد عناصر و جزئیات گرفتم که کلی یه چیزایی رو بلد باشم.نوشته ی حسین زمرشیدی

یه سری مطالعات ریز دیگه ام درکنارشون دارم میکنم.و بیشتر تاکیدم رو طراحیه.

باز اگه چیزی فکر میکنید مهمه لطفا بهم بگید.:redface:
كدوم كتابه صديق.؟؟
واسه طراحي چه كتاب هايي ميخونيد..؟؟

b_arch_5

کاربر بیش فعال
بچه ها كتابي هست كه رونده طراحي و توضيح بده با نمونه هاي موردي..؟
كتاب هاي صديق اينجوري هست.؟

*FARZAN*

کاربر ممتاز
بچه ها كتابي هست كه رونده طراحي و توضيح بده با نمونه هاي موردي..؟
كتاب هاي صديق اينجوري هست.؟

فک کنم منظور دوستمون کتاب صدیق نبوده..البته فک کنم منظورشون کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم احسان طایفه باشه...
من خودم تمرینای کتابای طایفه رو انجام میدم چون روند داره ی جورایی واسمم مفید بوده

b_arch_5

کاربر بیش فعال
فک کنم منظور دوستمون کتاب صدیق نبوده..البته فک کنم منظورشون کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم احسان طایفه باشه...
من خودم تمرینای کتابای طایفه رو انجام میدم چون روند داره ی جورایی واسمم مفید بوده
جلد ٢.؟
من دارم ولي اون چيزي كه ميخوام نيست
يه كتابي ميخوام كه يه سايت و با يه موضوع طراحي كنه مرحله به مرحله..

به نظرم شما اگه کتاب معماری فرم فضا نظم رو بخونید (فرانسیس دی کی چینگ) یه سری کلیات طراحی از پایه دستتون میاد.البته اگه تا حالا نخونده باشینش!!!:D

b_arch_5

کاربر بیش فعال
به نظرم شما اگه کتاب معماری فرم فضا نظم رو بخونید (فرانسیس دی کی چینگ) یه سری کلیات طراحی از پایه دستتون میاد.البته اگه تا حالا نخونده باشینش!!!:D
ممنون اون و هم خوندم ولي يه كتابي ميخوام كه يه موضوع و با يه سايت تحليل كنه و مرحله به مرحله طراحي كنه

یه کتابی رو بچه ها چند صفحه قبل معرفی کردن که موضوعش بررسی چندین سال اسکیس نفرات برتر بوده مثل اینکه..اون باید برای همین مورد شما بدرد بخوره..البته جدید هست منم هنوز ازش چیزی نمیدونم.اها عصر کنکاش بود انتشاراتش..

eng.bahar

عضو جدید

دوستمون درست میگن...
اشتباه لپی بود...

منظورم طایفه بود:D

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من سوالات اساسی از پرسپکتیو دارم!

دوستان اندازه گذاری تو پرسپکتیو چجوریه؟

مثلا یک مربع 4 در 4 که با 2 نقطه ی گریز ترسیمش کردیم
طول دو ضلعی که به طرف ماست و به سمت نقطه ی گریز میره کم میشن.این کاهش و بر چه اساسی حساب میکنیم؟
مخصوصا اگر زاویه ی سمت راست و چپ نقطه ی گریزمون متفاوت باشه...از کجا بفمیم که چقدر کاهش بدیمشون به سمت نقطه ی گریز ؟

طول دو ضلعی که به طرف ماست و به سمت نقطه ی گریز میره کم میشن.این کاهش و بر چه اساسی حساب میکنیم؟
مخصوصا اگر زاویه ی سمت راست و چپ نقطه ی گریزمون متفاوت باشه...از کجا بفمیم که چقدر کاهش بدیمشون به سمت نقطه ی گریز ؟
مگه شما اون فیلم هایی که چند صفحه قبل همین تاپیک (که سوال کردی چرا پارت سومش باز نمیشه) هستشو نگاه نکردید؟؟؟ اخه فکر میکنم همون قسمت اولش اینو داره توضیح میده...من تا وسطاش دیدم که (داداش دکتر صدیق هم بود مثل اینکه) داشت همینارو شرح میداد.....معایب پرسپکتیو و .....

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان اون فیلما کیفیت خوبی داره?هم از نظر تصویری هم اموزشی?میخوام ببینم ارزش دانلود دارن?دقیقا چی توش اموزش داده میشه?

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه شما اون فیلم هایی که چند صفحه قبل همین تاپیک (که سوال کردی چرا پارت سومش باز نمیشه) هستشو نگاه نکردید؟؟؟ اخه فکر میکنم همون قسمت اولش اینو داره توضیح میده...من تا وسطاش دیدم که (داداش دکتر صدیق هم بود مثل اینکه) داشت همینارو شرح میداد.....معایب پرسپکتیو و .....
آره تا قسمت 2 دیدم ولی اون مربع رو که با اندازه ترسیم نکرده بود کلی گفت که اینجوریه.

می خوام بدونم که مثلا اضلاع این مربع 4 در 4 رو رو خط افقی جدا کنیم بعد مثلا به سمت نقطه ی گریز سوم که وسط و در امتداد ضلع عمودی وسطی مکعب که به سمت قرار داره ببریم؟

دوستان شما همه رو تونستید دانلود کنید و ببینید؟

چرا 3 تا پارت 3 رو دانلود کردم ولی موقع اکسترکت کردن پیغام diagnastics message میده و باز نمی کنه؟

دیجیتال این فیلمها رو ببین خوبه.از پایه پرسپکتیو و آموزش میده .

b_arch_5

کاربر بیش فعال
یه کتابی رو بچه ها چند صفحه قبل معرفی کردن که موضوعش بررسی چندین سال اسکیس نفرات برتر بوده مثل اینکه..اون باید برای همین مورد شما بدرد بخوره..البته جدید هست منم هنوز ازش چیزی نمیدونم.اها عصر کنکاش بود انتشاراتش..

اون و دریانی تالیف کرده که زیاد اسکیس هاس دریانی حرفی واسه گفتن ندارن...
صدیق اینجور کتابی نداره؟

b_arch_5

کاربر بیش فعال
آره تا قسمت 2 دیدم ولی اون مربع رو که با اندازه ترسیم نکرده بود کلی گفت که اینجوریه.

می خوام بدونم که مثلا اضلاع این مربع 4 در 4 رو رو خط افقی جدا کنیم بعد مثلا به سمت نقطه ی گریز سوم که وسط و در امتداد ضلع عمودی وسطی مکعب که به سمت قرار داره ببریم؟

دوستان شما همه رو تونستید دانلود کنید و ببینید؟

چرا 3 تا پارت 3 رو دانلود کردم ولی موقع اکسترکت کردن پیغام diagnastics message میده و باز نمی کنه؟

دیجیتال این فیلمها رو ببین خوبه.از پایه پرسپکتیو و آموزش میده .

من خیلی وقت پیش دانلود کردم ولی مشگلی نداشت
شاید یکی ار فایلهایی که دانلود کردید ناقص ذانلود شده..

b_arch_5

کاربر بیش فعال
دوستان اون فیلما کیفیت خوبی داره?هم از نظر تصویری هم اموزشی?میخوام ببینم ارزش دانلود دارن?دقیقا چی توش اموزش داده میشه?

به نظره من که خوبه هم کیفیت خوبی داره
کلن پرسپکتیو دید ناظر و پرنده و راندو و شیت بندی و توضیح میده

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

منم این کتاب رو ب نقل از اساتید توصیه میکنم
بخصوص الان ک زمان هم داریم
حتا اگه خوندید ب دوباره و 3 باره خوندنش میارزه

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید

ُسلام
فکر میکنم به این صورت هست که اول محدوده ی پرسپکتیو رو مشخص می کنیم ( دایره صورتی رنگ ) ؛ بعد ، از مرکز اون دایره یه خط افقی رو می گذرونیم ( معمولا مرکز ، این همیشگی نیست ) ،‌ که دو سر این خط افقی نقاط گریز ما هستن ؛ بعد از مرکز فاصله ی دو تا نقطه ی گریز یه کمان به شعاع نصف فاصله ی این دو نقطه ی گریز می زنیم ( کمان سبز رنگ ) ؛ از مرکز محدوده دید ( مرکز دایره صورتی ) هم یه خط رو به صورت عمود امتداد می دیم تا کمان سبز رنگ رو قطع کنه ، از نقطه ی بدست اومده به گریز نزدیکتر وصل می کنیم ( حاصل خط آبی پر رنگ سمت راست ) بعد خط دیگری رو رسم می کنیم که با خط آبی پر رنگ سمت راست زاویه ی 45 درجه داشته باشه ( حاصل خط آبی پر رنگ سمت چپ ) ؛ این خط رو امتداد می دیم تا خط افقی ما رو قطع کنه ، نقطه ی حاصل گریز 45 درجه هست ؛ حالا خط مشکی رو به صورت افقی و از ابتدای راس مربع ، رسم می کنیم و روی اون به اندازه دلخواه جدا کرده و به گریز اصلی نزدیکتر می بریم ؛ از راس مربع به گریز 45 درجه می بریم تا خط سبز رنگ کشیده شده تو مرحله ی قبل رو قطع کنه ، و از محل تقاطع به گریز سمت چپ می بریم و اونو امتداد می دیم ، در نهایت از راس مربع به گریز سمت چپ می بریم و مربع ما در اندازه دلخواه مون بدست میاد ؛ حالا برای رسم مربع هایی با اندازه ی برابر می تونیم :
1- یکی از راس های اضلاع مربع رو به گریز 45 درجه ببریم و باز مراحل قبلی رو تکرار کنیم .
2- با توجه به اینکه اندازه رو خودمون به دلخواه روی افق انتخاب کردیم ،‌با همون اندازه در هر جای دلخواه از خط افق جدا کنیم و مربع جدیدی مثل مراحل بالا رسم کنیم .
البته این روش خیلی فنی هست و فکر نمی کنم نیازی به این همه دقت باشه ... .
لینک عکس

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز

آقا این واسه من هم سوال بودکه چطوری اندازه ها دقیقا رو پرسپکتیو باشه و ابعاد و اینا و نقطه گریز چزوری در میاد چون میخواستم پرسپکتیوم دقیق باشه تو کاردانی استاد ما کامل شرح داده بود به صورت فنی فقط فایلاشو پیدا نمیکردم بعد که نهایتا با کلی جستجو تو نت و کتابای مختلف تونستم روششو پیدا کنم که خیلی اسونه!
من الان دارم از رو کتاب چگوته معمارانه...3 طایفه میخونم رو این قضیه خودشم مشکل داره تو هر کتابیم هر استادی یه روش واسه خودش داره که مطلقا دقیقا نیست همشون نظریه
من یه فایل کد ضمیه کردم دانلودش کنید یه مکعب هستش که تو حالت های مختلف پرسپکتیو ترسیم کردم با در نظر گرفتن صفحه تصویر و اشعه چشم میتونید خیلی راحت هر ابعاد و فاصله ای رو دقیق دقیق از رو پلان بیارید رو پرسپکتیو
البته واسه پیدا کردن نقطه گریز استاد ما میگفت چون مخروط دید ما 120 درجه رو پوشش میده باید خطوط با زاویه 120 درجه با هم زاویه بسازن ولی تو بعضی منابع نوشته نه 90 درجه و یا موازی با یال های جسم من 90 درجخ ترسیم کردم
http://s6.picofile.com/file/8177809492/prespective_prencipals.rar.html

آخرین ویرایش:

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا این واسه من هم سوال بودکه چطوری اندازه ها دقیقا رو پرسپکتیو باشه و ابعاد و اینا و نقطه گریز چزوری در میاد چون میخواستم پرسپکتیوم دقیق باشه تو کاردانی استاد ما کامل شرح داده بود به صورت فنی فقط فایلاشو پیدا نمیکردم بعد که نهایتا با کلی جستجو تو نت و کتابای مختلف تونستم روششو پیدا کنم که خیلی اسونه!
من الان دارم از رو کتاب چگوته معمارانه...3 طایفه میخونم رو این قضیه خودشم مشکل داره تو هر کتابیم هر استادی یه روش واسه خودش داره که مطلقا دقیقا نیست همشون نظریه
من یه فایل کد ضمیه کردم دانلودش کنید یه مکعب هستش که تو حالت های مختلف پرسپکتیو ترسیم کردم با در نظر گرفتن صفحه تصویر و اشعه چشم میتونید خیلی راحت هر ابعاد و فاصله ای رو دقیق دقیق از رو پلان بیارید رو پرسپکتیو
البته واسه پیدا کردن نقطه گریز استاد ما میگفت چون مخروط دید ما 120 درجه رو پوشش میده باید خطوط با زاویه 120 درجه با هم زاویه بسازن ولی تو بعضی منابع نوشته نه 90 درجه و یا موازی با یال های جسم من 90 درجخ ترسیم کردم
http://s6.picofile.com/file/8177809492/prespective_prencipals.rar.html
خیلی ممنون دوستان ولی اینایی که گفتید ترسیم فنی پرسپکتیوه و این روش برای اسکیس زدن نیست...فکر می کنم راه های ساده تری وجود داره...
راستش این توضیحات خیلی خشکه !
الان دارم کتاب طراحی پرسپکتیو و کاربردهای آن و نگاه می کنم که به نظرم خوب توضیح داده...
کتاب طایفه جلد 3 کلا در مورد پرسپکتیوه؟

یه سوال دیگه آیا مقیاس پرسپکتیو و با توجه به موضوعمون انتخاب می کنیم؟

یا اینکه بر اساس مثلا قد انسان که 1/80 دقیقا همون یک متر و 80 سانت در نظر می گیریم؟(منظور اینکه پرسپکتیو مونو هم با مقیاس 1/100 میکشیم؟)

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون دوستان ولی اینایی که گفتید ترسیم فنی پرسپکتیوه و این روش برای اسکیس زدن نیست...فکر می کنم راه های ساده تری وجود داره...
راستش این توضیحات خیلی خشکه !
الان دارم کتاب طراحی پرسپکتیو و کاربردهای آن و نگاه می کنم که به نظرم خوب توضیح داده...
کتاب طایفه جلد 3 کلا در مورد پرسپکتیوه؟

یه سوال دیگه آیا مقیاس پرسپکتیو و با توجه به موضوعمون انتخاب می کنیم؟

یا اینکه بر اساس مثلا قد انسان که 1/80 دقیقا همون یک متر و 80 سانت در نظر می گیریم؟(منظور اینکه پرسپکتیو مونو هم با مقیاس 1/100 میکشیم؟)
درسته فنی و خشکه ولی خب دقیقا! والا تا اونجا که تو کتاب اقای طایفه هستش ایشون هر نوع ابعاد و فاصله ای رو بر اساس تناسبات پیدا میکنه و نقاط گریز رو همه تو کل کتابش به صورت فرضی خودش انتخاب کرده و میگه با توجه به مکان ناظر و مطابقتش با دنیای واقعی نقاط رو پیدا کنید.
بله کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم جلد 3 کلا در مورد پرسپکتیو که به نظر من مناسبه
مقیاس رو هم بر اساس کارمون انتخاب میکنیم تو پرسپکیتوی که طایفه تو کتابش توضیح میده همشون مقیاس 1/100 و قاعده ای نداره که چه مقیاسی انتخاب کنی و تقریبا هم نسبیه تا مطلق

b_arch_5

کاربر بیش فعال
بچه ها كسي كتاب فرم فضا نظم و نداره بزاره
من از كتاب خونه دانشگاه گرفته بودم كتاب شو ندارم
اگه كسي كتاب و بزاره لطفه بزرگي به من كرده.

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من داشتم کتاب اقای طایفه رو میخوندم و تمرین میکردم بعد متوجه شدم اقای طایفه و همه اساتید دیگه از فاصله کانونی متغیری واسه ترسیم پرسپکتیو هاشون استفاده میکنن یعنی دقیقا اونی که ترسیم کردن اونی نیست که تو همون شرایط فضایی میتونیم با چشممون ببینیم و کاملا با قوانین پرپسکتیو در تناقضه(البته نمیگم کار بدی مکنن ها نه برعکس خیلی هم خوبه چون دید مناسبی رو ارایه میدن)خواستم این نکته رو به شماهم بگم که اگه دیدید ترسیم هاتون با ترسیم اساتید متفاوت شد به این نکته هم نظر داشته باشید که شاید فاصله کانونی متفاوتی رو انتخاب کردیم
واسه فهم بهتر مسله من ترسمی که تو کتاب آقای طایفه بود رو با مکس و کد مدلسازی کردم و با فاصله های کانونی متغییر (مکان ناظر ثابته)تصاویرشو گذاشتم تصویر شماره 2 چیزیه که چشم انسان واقعا میبینه و تو ترسیم فنی پرسپکتیو من به این میرسیدم و تصویر شماره 1 با فاصله کانونی کمتر یعنی 6 هستش(فاصله کانونی چشم ما نزدیک 46) که دقیقا با تصویر کتاب اقای طایقه همخونی داره در ضمن اون تصویر جدا هم پلان اجسام و دروبینه : )
امیدوارم به دردتون بخورده
http://s4.picofile.com/file/8177830726/p01.jpg
http://s4.picofile.com/file/8177830776/p02.jpg

b_arch_5

کاربر بیش فعال
دوستاي عزيز هيچ استادي اسكيس پارسال دانشگاه آزاد و حل نكرده سره كلاس.؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.