تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amirreza.dolat

عضو جدید

منظور تراز معبره کد همکف رو هم همیشه 00در نظر میگیرند مگر در جاهایی که زمین شیبدار باشه که در اون حالت هم میانگینش باید00 بشه
البته دوستان نقشه بردارمون بیشتر میتونن توضیح بدهند
اگه درست متوجه شدم با توجه به تعریف نحوه محاسبه ارتفاع ساختمان که از متوسط تراز معبر عمومی تا متوسط ارتفاع با یا بالاترین نقطه جان پناهه باید 1/20رو از متوسط معبر حساب کنیم؟؟؟
مثل گزینه 2تصویر؟

فرستاده شده از GT-S7262ِ من با Tapatalk

amirreza.dolat

عضو جدید

اگه درست متوجه شدم با توجه به تعریف نحوه محاسبه ارتفاع ساختمان که از متوسط تراز معبر عمومی تا متوسط ارتفاع با یا بالاترین نقطه جان پناهه باید 1/20رو از متوسط معبر حساب کنیم؟؟؟
مثل گزینه 2تصویر؟

ولی من بازم شک دارم فکر میکنی باید از -1در نظر بگیریم
گیج شدم کمکک:(

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ماشالله و خدا قوت میگم به دوستان فعال
تازه گروه در روزهای آخر جون گرفته
برای همه عزیزان آروزی موفقیت دارم، انشااله ک این سری هم سئوال استاندارد و نرمال هست اما قبولی باشگاه ریاد

mis.archit

عضو جدید
سلام ، ارتفاع دقیق خرپشته با در نظر گرفتن اینکه موتورخانه اسانسور هم داخلشه چقدره؟ ارتفاع جانپناه خرپشته چقدره؟ جای دیدم 360 و جانپناه 50 ، درسته؟

mis.archit

عضو جدید
دوم و شیب بندی

پیوست ها

• IMG_20160210_110250.jpg
    IMG_20160210_110250.jpg
    30 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG_20160210_110119.jpg
    IMG_20160210_110119.jpg
    15 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amirreza.dolat

عضو جدید

سلام ، ارتفاع دقیق خرپشته با در نظر گرفتن اینکه موتورخانه اسانسور هم داخلشه چقدره؟ ارتفاع جانپناه خرپشته چقدره؟ جای دیدم 360 و جانپناه 50 ، درسته؟
خر پشته جان پناه نمی خواد فقط جاهایی که آدما دسترسی دارن بهشون جان پناه میخواد تو مباحث هم گفته اگر دسترسی به بام امکان پذیر باشه جانپناه 1/10هست این استنباط منه

amirreza.dolat

عضو جدید
بچه ها برای شابلونها باید چقدر لقی در نظر بگیریم که اندازه ها درست در بیاد؟؟؟؟
لطفا یکی کمک کنه

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خر پشته جان پناه نمی خواد فقط جاهایی که آدما دسترسی دارن بهشون جان پناه میخواد تو مباحث هم گفته اگر دسترسی به بام امکان پذیر باشه جانپناه 1/10هست این استنباط منه

20 یا 30 سانت بزارید.
بچه ها برای شابلونها باید چقدر لقی در نظر بگیریم که اندازه ها درست در بیاد؟؟؟؟
لطفا یکی کمک کنه

کمتر از .1 دیگه راپید حرکت نمیکنه.

متوجه نشدم یعنی تیر نبایداز داخل سرویس بهداشتی بگذره
از داکتش نگذره. چون داکت هم مثله نورگیر تا بام میره.

زیرزمین اینجا نیاز دسترسی به حیاط داره؟اخه فقط تاسیساتو انبار تو زیرزمینه!
نه نمیخواد

ارتفاع موتورخانه رو که از رو سکو 2 متر بگیرید، خرپشته هم ارتفاع با اون در میاد. همون حدود 3 متر میشه.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دوستان وقتی میگیم کف همکف از کد 1.20 نمیتونه بالاتر باشه دقیقا منظور 1.20 از سطح صفر صفره یا از تراز معبر؟؟ یعنی اگر کد معبر مثلا -1 بود و کد همکف +0.60 مشکلی نیست؟؟

به نظم از محل ورودی. ینی اگ زمین شیبدار باشه هم از همون تراز. مطمئن نیستم ولی اینطوره به نظرم.

اگه قرار باشه فضای عبوری هم باشه که لازم نیست 60حداقله تازه اگه مسیر دسترس خروج باشه 90ولی فک کنم اون چیزی که شما دیدین برای یک شرایط خاص گفته
یه چیز دیگه اینه که توی پارکینگ عمومی مهبر پیاده ای به عرض 60در نظر میگیریم

رستاده شده از GT-S7262ِ من با Tapatalk
فک نکنم لازم باشه

roya et

عضو جدید
)چاهک: چاهک در آسانسور به جهت تعمین فضای جانپناه برای سرویس کار اسانسور و نصب برخی از تجهیزات از قبیل ضربه گیر یا بافر و.... تعبیه میگردد ارتفاع چاهک از کف پایینترین ایستگاه اسانسور تا کف چاه میباشد که این ارتفاع از حداقل 140 سانیمتر اغاز و متناسب با سرعت و ظرفیت اسانسور تغییر میابد
2)طول مسیر حرکت اسانسور : ارتفاع بین کف طبقه اصلی ورودی تا کف بالا ترین طبقه توقف اسانسورطول مسیر حرکت نامیده میشود.
3) بالا سری: فاصله کف بالاترین توقف تا زیر سقف چاه آساسور بالاسری نام دارد.
4)ارتفاع: ارتفاع روی سقف چاه تا زیر سقف موتور خانه، این ارتفاع بر طبق استاندارد حداقل 8/1 متر در نظر گرفته می شودج) فضای مورد نیاز در موتور خانه آسانسور
معمولا موتورخانه آسانسور در بالای چاه آسانسور ساخته می شود که در آن تجهیزاتی از قبیل موتور گیر بکسل، تابلو فرمان، تابلوی برق سه فاز نصب می گردد.بهترین حالت در ساخت موتور خانه این است که در دو وجه چاه آسانسور امتداد یابد ابعاد موتورخانه برای آسانسورهای مسافر بر در ساختمانهای مسکونی و غیر مسکونی و نیز آسانسورهای بیمارستانی و متناسب با سرعت و ظرفیت آنها ارایه شده است ارتفاع موتورخانه با لحاظ نمودن بالا آمدن سکوی موتور خانه جهت تامین فضای بالاسری و از روی سکو به دلیل تامین ارتفاع8/1 تا زیر سقف موتورخانه از کف تا پشت بام تعیین خواهد گردید

amirreza.dolat

عضو جدید
منظورم از لقی خطایی که ایجاد میشه زمانی که شابلون رو برش میدیم مثلا اگه یک فضا با ابعاد 1×1در نظر بگیریم بعد از برش وقتی توش راپید میکشیم ابعادش 0.999×0.999میشه نزدیک 1میلیمترکه به مقیاس1/100میشه10سانت خطا داره

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوسنان میشه یه توضیحی درباره لیبل گذاستن واسه کتابا بهم بدید ممنون میشم

arefeh

کاربر ممتاز
با اجازه از مدیر عزیز صدیق و دیگر مدیران گرامی
من بعد از مدتها که سر گرم کار خودم بودم مجدد دوستان برای بنده تصاویری ارسال کردند مبنی بر اینکه روایت دوره گذشته که آقایی به نام وحید امیریان از اردبیل که ازکارهای من به عنوان نمونه کارهای شاگردانش معرفی کرده بود در حال حاضر در شبکه های مجازی و کانال های مختلف باز هم بدون ذکر منبع موثق دست به همچین کار غیر اخلاقی زده اند .
بنده در دوره گذشته از ایشان به پلیس فتا شکایت کردم و اونها هم زحمت کشیدند و در حال پیگیری هستند و پرونده به اردبیل ارجاع داده شده است.
لطفا خواهش میکنم هر کاری که می کنید از نام منبع اون هم استفاده کنید.ایشان با این عمل زشت دائما هر دوره بنده رو که در پی کار خودم هستم مدام مورد آزاد و اذیت قرار می دهند.
این حرکت واقعا زشته.
ایشان قبول دوره آبان ماه بودند
و من هم خرداد قبول شده بودم و هیچ کلاسی به خدا نرفتم،چه برسه ک شاگرد ایشان هم باشم...
زشته که با آبرو بقیه بازی میکنید.
من عمدا دگ باشگاه نمیام که از هر حرفی و هر انگی دور باشم اما نمی دونم واقعا چرا این بلاها رو سرم میارند...

لطفا آقای مهندس وحید امیریان مدرس دانشگاه با نام کاربری پروفسور پرو ازتون برای بار چندم خواهش میکنم با آبروی مردم بازی نکنید...شک نکنید آبروتون یه جایی ریخته میشه...یکم به خدا و روز قیامت اعتقاد داشتن بد نیست...همه چی رو به این دنیا و پول در آوردن خلاصه نکنید

arefeh

کاربر ممتاز
با اجازه از مدیر عزیز صدیق و دیگر مدیران گرامی
من بعد از مدتها که سر گرم کار خودم بودم مجدد دوستان برای بنده تصاویری ارسال کردند مبنی بر اینکه روایت دوره گذشته که آقایی به نام وحید امیریان از اردبیل که ازکارهای من به عنوان نمونه کارهای شاگردانش معرفی کرده بود در حال حاضر در شبکه های مجازی و کانال های مختلف باز هم بدون ذکر منبع موثق دست به همچین کار غیر اخلاقی زده اند .
بنده در دوره گذشته از ایشان به پلیس فتا شکایت کردم و اونها هم زحمت کشیدند و در حال پیگیری هستند و پرونده به اردبیل ارجاع داده شده است.
لطفا خواهش میکنم هر کاری که می کنید از نام منبع اون هم استفاده کنید.ایشان با این عمل زشت دائما هر دوره بنده رو که در پی کار خودم هستم مدام مورد آزاد و اذیت قرار می دهند.
این حرکت واقعا زشته.
ایشان قبول دوره آبان ماه بودند
و من هم خرداد قبول شده بودم و هیچ کلاسی به خدا نرفتم،چه برسه ک شاگرد ایشان هم باشم...
زشته که با آبرو بقیه بازی میکنید.
من عمدا دگ باشگاه نمیام که از هر حرفی و هر انگی دور باشم اما نمی دونم واقعا چرا این بلاها رو سرم میارند...

لطفا آقای مهندس وحید امیریان مدرس دانشگاه با نام کاربری پروفسور پرو ازتون برای بار چندم خواهش میکنم با آبروی مردم بازی نکنید...شک نکنید آبروتون یه جایی ریخته میشه...یکم به خدا و روز قیامت اعتقاد داشتن بد نیست...همه چی رو به این دنیا و پول در آوردن خلاصه نکنید

این نقشه ها پر از ایراده...و برای زمانی بود که بنده آزمون رو راحت گرفته بودم و در حال حاضر هیچ کدام از این نقشه ها رو قبول ندارم و به شاگردام هم نمیدم هر کی این ها رو الگو قرار بده شک نکنید مردود میشه....ایرادات خیلی اساسی دارند و اصلاح شده آن را در باشگاه اصلا قرار ندادن بعد از اون...

رجایی اشکان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثل گزینه 2تصویر؟

در ضوابط شهرداری موضوع مهم اینه که ورودی ساختمان از کجا تعریف شده باشه و همکف را اینگونه تعریف کرده اند:طبقه ای از ساختمان با دسترسی مستقیم از گذرگاه همجوار قطعه زمین که برامدگی کف آن از تراز کف معبر حداکثر 1/20باشد

amirreza.dolat

عضو جدید

الزامی نبیست ولی معمولا برای زیبایی کار بیشتر نرده هم میزارن تو کد یا سایر نرم افزارها اگر برش درست باشه نرده گذاشتن کاری نداره
تو مبحث 3نوشته که باید یک طرف پله باید باشه

ج.ع

عضو جدید
در ضوابط شهرداری موضوع مهم اینه که ورودی ساختمان از کجا تعریف شده باشه و همکف را اینگونه تعریف کرده اند:طبقه ای از ساختمان با دسترسی مستقیم از گذرگاه همجوار قطعه زمین که برامدگی کف آن از تراز کف معبر حداکثر 1/20باشد

سلام ممنونم پس با این حساب مثلا نمی تونیم کد همکف +0.6 در حالی که کد معبر -1 است. درسته؟؟؟ آخه اشراق تو سوال خرداد 93 یه همکف این طوری داره. پس اشتباهه . نه دوستان؟

رجایی اشکان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ممنونم پس با این حساب مثلا نمی تونیم کد همکف +0.6 در حالی که کد معبر -1 است. درسته؟؟؟ آخه اشراق تو سوال خرداد 93 یه همکف این طوری داره. پس اشتباهه . نه دوستان؟
بله باید اختلاف ارتفاع همکف با معبر از 1/2تجاوز نکنه یعنی اگر معبر -1باشه همکف حداکثر میتونه +20باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.