حجاب گوهر وهستی است ,هستی رانگیرید

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
قصدمن از این تاپیک بحث روی احکام دین از نظر حجاب وفلسفه ای نیست

مطلبی که می خواهم عرض کنم تفاوت فرهنگ حجا ب است چه می شود که در جامعه ایران که حجاب یک فریضه به حساب می اید اکثر خانم ها سعی در رعایت ان را دارند وهیچ حکمی بر انها برای ترک حجاب نیست عده ای پیدا می شوند که علی رغم قبول داشتن مسائل با حجاب مخالفت می کنند
بعد در کشوری مانند ترکیه زنانی پیدا می شوند که حجاب را به هر قیمتی نگه می دارند حتی اگر از منافع جامعه وکشور خود ترد شوند حجاب را با تمام سختی ها قبول می کنند بعد در کشوری مثل ما که حجاب ازاد است کسانی به مخالفت بر می خیزند ایا این امر تفاوت در اعتقاد به حجاب است یا تفاوت در فرهنگ ان چه می شود در کشور ما این وضع است ودر ان کشور حجاب را هستی خود می دانند وان را از دست نمی دهند

البته من منظورم به عده اندکی است که در کشور با دید محدود کردن ومخالف حجاب هستند نه اکثریت

لطفا اگر به این تاپیک مراجعه می کنید نظریات خود را بفرمایید تا در این امر نتیجه روشنی گرفته شود

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونی آوا جان ..فرق اونا با ما اینه که اونا خودشون دین اسلام رو پذیرفتن اسلام واقعی رو و حجابهاشون چقد زیبا و دوست داشتنیه ...اما اینجا جوونا هر رفتاری از اطرافیانشون دیدن اسمش رو گذاشتن دین ...مثلا دروغ مصلحتی ...چیزی به نام دروغ مصلحتی در اسلام وجود نداره دروغ دروغه ...متاسفانه برخی ها هم اجازه نمی دن که کار فرهنگی انجام بشه ..نمی خوام بحث رو سیاسی کنم ولی واقعا از وقتی دکتر احمدی نزاد رئیس جمهور شده روی فرهنگ کشور خیلی کار کرده هم از نظر تاریخی هم اسلامی ...همه جوره کار کرده ...نمونه اش همین هفته دفاع مقدس اونقد قشنگ عملیات رو اجزا کردن که جبهه واقعی بود ...تا قبل از این نمایشگاه های دفاع مقدس چهارتا عکس شهید بود و یه اهنگ یاران چه غریبانه ...
کسی که خودش به این درک برسه که حجابش بهش ارزش میده هیچ وقت حجابش رو ترک نمیکنه و از حجاب داشتنش لذت می بره ....

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سلام خواهر خوبم
اتفاقا یک روز برای مادوتا سخنران امده بود یکی از روسیه که تازه مسلمان شده بود

یکی هم بود که از اول مسلمان بود وپذیرش دین راد اشتند مقایسه می کرزدند ان خانمی که از اول مسلمان بود حرف قشنگی زد گفت نمیدونم بگم متاسفانه یا خوشبختانه از اول مسلمان بود متاسفم چون اسلام خیلی قشنگ درک نمی کنم

ولی خوب پس وظیفه ما چی هست ؟

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من
خدا به انسان ها به خوصوص خانم ها این یه هدیه ی بزرگ به امسم زیبایی داده
این که تو این زیبایی رو نشون همه بدی
وبگی من چه زیبام کار خیلی راحتیه
اما اگه بتونی روحت رو زیبا کنی موفق بودی

mehdi.pisode

عضو جدید
سلام دوستان, من تو یکی از سایتها مطلبی از استاد محمدعلی طاهری درباره حجاب خوندم؛ به نظرم خیلی جالب بود, خواستم تو این تاپیک براتون قرار بدم
متشکرم

ما از هستی چيزهایی را می گيریم. یعنی جهان هستی کلا در کار است تا ما باشيم و چيزهایی را به ما انتقال دهد. در قبال این دریافتها، قرار است ما هم بازتاب مناسبی برای هستی داشته باشيم. ما اسم این بازتابی را که به هستی بر می گردانيم و این کادویی که در قبال دریافت از هستی، به آن بر می گردانيم، زکات می گذاریم. مثلا جهان هستی اسبابی فراهم کرده و به هر کسی استعدادی داده؛ یکی علم دارد، یکی زیبایی، یکی همسر خوب، یکی ثروت و قدرت و ... به همين دليل لازم است که ما از هستی تشکر کنيم و شکر گزار باشيم و در قبال هریک از این هایی که خاطر ما را آسوده کرده، کادویی را به هستی برگردانيم که همان زکات است : زکات علم، زیبایی، همسر و فرزند خوب، مال و شهرت ...
خوب؛ حجاب می خواهد بگوید که در قبال دریافتهایی که من داشتم، کادویی که تدارک دیدم، چيزی است منهای خودنمایی. در واقع حجاب مانع خودنمایی است تا از این رهگذر ما کادویی در خور شان هستی داشته باشيم و این هم برای مرد است و هم برای زن؛ تفاوتی ندارد. حجاب می گوید کادوی من شامل خودنمایی نيست و زن و مرد در این چارچوب قرار می گيرند. پس قرار است حجاب، ما را از خودنمایی دور نماید.
حجاب برای خانم ها جنبه ای دارد و برای مردها هم جنبه ی دیگری. یک مرد هم ممکن است به طرز نامناسبی لباس بپوشد؛ زنجيری به گردن و گوشواره ای به گوش داشته باشد که شاید ظاهرا حرام هم نيست؛ اما چون برای خودنمایی است، او را از حجاب دور کرده. ما باید تعریف انسان شمولی از حجاب داشته باشيم. حجاب ناشی از بی نيازی و غنای عرفانی است. یعنی کسی که به بلوغ عرفانی برسد، حجاب را رعایت می کند.

13654242

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
حقیقت اینه که ما مردا انگار دست خودمون نیست خود به خود به دخترا وخانومای باحجاب بیشتر احترام میذاریم که نشون میده حجاب باعث میشه با وجود جسه ضعیف زن مرد رو در کنار زن اروم نگه میداره تا از انواع بی احترامی ها در خیابون واین جور جاها زن در امان باشه.

haj khanum

عضو جدید
حجاب خوبه اگه از روي معرفت باشه نه از روي تقليد يا اجبار
تفاوت بعضي خانماي ما با خانماي كشوراي ديگه اينه.وقتي خانماي مي اصل حجابا نميشناسن و اونا فقط اجبار ميدونن طبيعيه كه ازش روگردونن چون هيچ كس اكاري را كه به اجبار بخاد انجام بده دوست نداره پس وظيفه ي جامعه و خانوادست كه فلسفه حجاباياد بده.البته حجاب فقط مال خانما نيست وما چه غافليم كه خيلي از اقايون ما چقدر بي حجابن و ما فقط گير داديم به خانما

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
ممنون از نظرات لطف کنید به همین تاپیکی که لینکشودر تاپیک گذاشتم درتالار گفت وگو ازاد برین ونظرات را بخونید

7742

عضو جدید
حجاب واقعا زیباست

واقعا متاسف میشم برای بعضی ها که خودشونو از این لذت محروم میکنن:gol: