درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

lakistan

عضو جدید
دوستان!من خودم دانشجوی امیرکبیر مهندسی شیمی ام!الان که تموم کردم خیلی خیلی پشیمونم دانشگاه تهران قبول شدم و نرفتم!واقعا پلی تکنیک یک طبل توخالی شده!اصلا شک نکنید دانشگاه تهران اساتید بهتر,سیستم بهتر,شرایط بهتر برای ادامه تحصیل خارج از کشور,و و و داره!

lakistan

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
ما چند تا پروژه تحقیقاتی توپ داریم اگر مایل بودید خوشحال میشیم در خدمت شما باشیم
چند سالی است روی این فناوریها شروع به کار کرده ایم.

1- پروژه اول ساخت ابر رساناها (Superconductors) که از هلیم مایع برای خنک کردنشون استفاده میشه
و یکی از فناوریهای فوق پیشرفته دنیاست که حتی چین و هند هم کامل بهش دسترسی ندارند.

2- پروژه دوم تحقیق روی تجزیه اب بدون تولید هیدروژن و اکسیژن است که یکی از معماهای حمام شیخ بهائی از چهار صد سال پیش هست.

3- پروژه سوم شبیه سازی فرایند پالایش گازهای ضایعاتی حاصل از پالایشگاههای نفت و گاز و مجتمع های پتروشیمی است.
که به جای استفاده در فلر برای بازیافت ان استفاده گردد.

4- پروژه چهارم شبیه سازی فرایند شکست مولکولی هیدروکربورهای سنگین نفت و قیر طبیعی و یا ضایعات پالایشگاهی
به مولکولهای سبک برای تولید نفتا و یا بنزین است.

5- پروژه پنجم شبیه سازی روند پالایش و تولید الیاف از شیر و لبنیات

6- پروژه ششم شبیه سازی روند پالایش و تولید الیاف و پلاستیک از ضایعات کشاورزی

7- پروژه هفتم شبیه سازی فرایند پالایش و استحصال داروهای گیاهی از گیاهان داروئی است

8- شبیه سازی فرایند تولید مواد کامپوزیتی مانند الیاف کربن مورد استفاده در صنایع هوا فضا مانند هواپیماهای مسافربری

9- تعداد زیادی پروژه های نانو متریال برای صنایع ساختمانی

و غیره که تعدادشان زیاد است.

توی کلیه پروژه ها شما یاد خواهید گرفت که چگونه به بزرگترین سوپر کامپیوتر جهان با قدرت 12 هزار تریلیون محاسبه در ثانیه(12 پتافلاپ)
در دانشگاه استانفورد امریکا متصل شده و شبیه سازی را انجام دهید.

و گواهینامه کار اموزی را به زبان فارسی و انگلیسی دریافت خواهید کرد.
که البته چون از اکنون شروع میکنید فکر میکنم یکی دو سال بیشتر میتوانید روی کار اموزی تان کار کنید
تا زمینه تا حد زیادی برای دوره دکترای شما فراهم شود.
چون مطالبی که یاد خواهید گرفت در حد دکترای تخصصی خواهد بود حال نمیدانم چقدر استعداد و توانائی انجام کار را دارید.

به غیر از این هم تعدادی پروژه مهم هست که از نظر فناوری در سطح پائینی هستند،
اما با توجه به برنامه ریزی شما برای اینده تان، فکر میکنم زمان بیشتری روی فناوری های پیشرفته بگذارید
با توجه به علاقه و اشتیاق شما بیشتر موفق خواهید شد.
اگر خواستید بعنوان کار اموزی خوشحال میشم با هم کار کنیم
////////////سلام!منم هستم!;)

ice_black91

عضو جدید
سلام من کتاب یا جزوه پدیده های انتقال در سیستم های بیولوژیکی رو می خوام لطفا راهنمایم کنید

anishtain4

عضو جدید
پیل های الکتریکی

پیل های الکتریکی

سلام

یه سوان داشتم از دوستان مهندسی شیمی، چه فلزاتی با آهن سیاه پیل الکتریکی تشکیل میدن و نباید با اون به هم متصل بشن؟ سوالم مربوط به تاسیسات هست که مثلا فلز روی نباید با لوله های آهنی وصل بشه چون خوردگی ایجاد می کنه. می خوام ببینم چه فلزات دیگه ای این مشکل رو دارن؟

Hermione Granger

عضو جدید
سلام
من یه پروژه لازم دارم واسه درس انتقال حرارت پیشرفته یه چیزی تو مایه های مدلینگ یا حل عددی
دو نمره بیشتر نداره
ولی استادش خیلی گیره

tetras

عضو جدید
salam mikhastam rajebe darsaye movazene va estatik bedonam...mohtaviateshon sakhti ya asoni....nahve dars khondaneshon...gheymate ketabashon...mamnon misham b mailam javab bedid ya khososi.mamnon

saman3sot

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیزم یه سوال داشتم کسی میتونه مکانیسم تهیه پارا نیترو استانیلید را برایم بزاره ممنون میشم

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

nasir.gh

عضو جدید
باسلام.من یه مقاله درخصوص مکانیک سیلات میخوام

karbalanajaf

عضو جدید
الیاف قابل ارتجاع

الیاف قابل ارتجاع

با سلام
من می خواهم در مورد الیاف قابل ارتجاع و کاربرد آن در زندگی تحقیقی بنویسم اگر کتاب یا سایتی را به من معرفی کنید ممنون میشم.
موفق و پیروز باشید.

k_siroos

مدیر بازنشسته
کسی می دونه Rate واکنش های معروف رو از چه منبعی میشه به دست آورد ؟؟؟ سایت ، کتاب، مقاله ، نرم افزار ، ...

mostafa-b

عضو جدید
سلام به همه مهندسان عزیز. اقا من فارغ التحصیل مهندسی پلیمر هستم. الان وضعیت کار و بار پلیمری ها اصلا خوب نیست منم به سرم زده یه جوری خودمو بندازم تو فیلد نفت و فرایند و غیره. میخواستم ببینم این دوره هایی که موسسات برگزار میکنن به درد بخور هست یا فقط مدرک میدن پول میگیرن. بعدشم اینکه کدوم دروه ها کاربردی و به درد بخوره. چند تا موسسه پیدا کردم دوره های pipnig و PDMS و HYSIS و P&ID و PFD و.... برگزار میکنن ظاهرا مدرک معتبر پایان دوره هم میدن. دوستانی که اطلاعات دارن لطفا راهنمایی کنن کدوم دوره ها ممکنه مفید تر باشه و اگه میشه موسسه خوب هم اگه میشناسن معرفی کنن. ببخشید اگه به تاپیک ارتباط زیادی نداشت سوالات بنده.

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه مهندسان عزیز. اقا من فارغ التحصیل مهندسی پلیمر هستم. الان وضعیت کار و بار پلیمری ها اصلا خوب نیست منم به سرم زده یه جوری خودمو بندازم تو فیلد نفت و فرایند و غیره. میخواستم ببینم این دوره هایی که موسسات برگزار میکنن به درد بخور هست یا فقط مدرک میدن پول میگیرن. بعدشم اینکه کدوم دروه ها کاربردی و به درد بخوره. چند تا موسسه پیدا کردم دوره های pipnig و PDMS و HYSIS و P&ID و PFD و.... برگزار میکنن ظاهرا مدرک معتبر پایان دوره هم میدن. دوستانی که اطلاعات دارن لطفا راهنمایی کنن کدوم دوره ها ممکنه مفید تر باشه و اگه میشه موسسه خوب هم اگه میشناسن معرفی کنن. ببخشید اگه به تاپیک ارتباط زیادی نداشت سوالات بنده.
سلام دوست من وفارغ التحصیلیت مبارک باشه
خوب قطعا هر دوره ای رو که یادبگیری خوبه
ولی بهتره یه دوره شبیه سازی با هر برنامه ای رو یادبگیری
بقیه دوره ها هم بستگی به کاری که دراینده می خواهی داشته باشی داره
این دوره هایی که گفتی همه خوب هستند
اما گفتم اول یه دوره شبیه سازی مثل هایسیس یا اسپن یا پرو 2 بری خوبه
این نظر منه
مثلا خودم چون توکار طراحی هستم همه اینها رو باید بلد باشم شبیه سازی pfd ,p&id و...........

nasir.gh

عضو جدید
سلام به همه
من یه مقاله یا تحقیق درخصوص مکانیک سیالات مهندسی شیمی با هر موضوعی میخوام .
باتشکر.....................................................................................................................

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام به همه
من یه مقاله یا تحقیق درخصوص مکانیک سیالات مهندسی شیمی با هر موضوعی میخوام .
باتشکر.....................................................................................................................

دوست خوبم تو این پست جواب شما رو یکبار دادم . اگه مقالات خوب نبود بگین چند نمونه دیگه قرار بدم .

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان. كسي از بچه هاي دانشگاه علم و صنعت هست اينجا؟

بالا