رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

tv.kade

عضو جدید
سلام . من ی قسمتی از پروژه را hide element کردم بودم و سیو کردم حالا باید چ کار کنم که برکرده به حالت اول ممنون

MARY TANHA

عضو جدید
سلام . من ی قسمتی از پروژه را hide element کردم بودم و سیو کردم حالا باید چ کار کنم که برکرده به حالت اول ممنون
همون كركره اي كه باز كردي و hide element را انتخاب كردي .....گزينه RESET TEMPORARY HIDE/ISOLATE
را انتخاب كن .....هر چيزي مخفي شده باشه قابل ديدن ميشه

tv.kade

عضو جدید
ممنون بله خودم میدونم اما این گزینه RESET TEMPORARY HIDE/ISOLATEغیر فعاله نمیدونم چه کار کنم فکر کنم بیچاره شدم راه دیگه ای نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان مهندس. من تازه عضو این سایت شدم امیدوارم به درد هم بخوریم.کسی میدونه چطور میشه علاوه بر اینکه یک لامپ اطرافشو روشن میکنه خودشم بدرخشه؟؟ممنون میشم از راهنماییتون:redface:

لامپا رو هم نورانی نشون میده، مگر اینکه تو تنظیمات پراپرتیز تیک نورانی بودن خود لامپ رو برداشته باشید

من از رویت به fbx اکسپورت کردم و بردم تو مکس ولی همه چیز سیاهه:(

اگر مکس استودیو 2013 (تری دی اس مکس) داشته باشید fbx رویت رو ساپورت میکنه و نشون میده اما متریال و نورپردازی و دوربینا رو نشون نمیده، اما اگر مکس دیزاین 2013 یا پایین تر داشته باشین این مشکلات رو نخواهد داشت، به شرطی که ورژن نرم افزاری که باهاش اکسپورت fbx میگیرید از ورژن مکستون پایین تر نباشه

kiana -m

عضو جدید
ممنون بله خودم میدونم اما این گزینه RESET TEMPORARY HIDE/ISOLATEغیر فعاله نمیدونم چه کار کنم فکر کنم بیچاره شدم راه دیگه ای نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما اون دکمه reveal hiden که شبیه لامپ هستش و بزن ، ایتم هایی که hiden هستن نشون میده و میتونی unhide کنی.

architect_shadow

عضو جدید
ممنونم از توجهت داداشم ولی میخوام لامپه همچین بدرخشههههههههههههههههههه!!میدونم که نمیشه:(.یه سوال دیگه.من با هزار بدبختی با دستوره wall by face یه دیوار کج وکوله کشیدم ولی وقتی یه در یا پنجره میذارم روش پنجره رو عمودی نگه میداره منطبقش نمیکنه .چاره ای داره عایا؟؟:redface:

architect_shadow

عضو جدید
اینو با ناامیدی کامل میپرسم............هیچ راهی داره که تو رویت خود جناب خورشید رو هم بینیم؟؟؟؟؟؟:(

qasedak_20

عضو جدید
سلام یه مشکلی
وقتی میخوام متریال بدم با اینکه duplicate میزنم و اسم رو تغییر میدم اما تغییرات رو همه اجرا میشه!!چیکار کنم؟

دوم اینکه کسی تو رویت سیتی قرش و اینا پیدا کرده؟هرچی گشتم نبود:(

Maryam.67

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من می خوام یه خرپای منحنی arched truss توی رویت بکشم
کسی می تونه کمکم کنه ؟
:gol:

architect_shadow

عضو جدید
سلام.منم تو کارم یه خرپای منهنی دارم.میشه گفت طراحی خرپا یکی از راحترین کارا تو رویته!!!!!!!!فقط کافیه تو قسمت new family truss رو انتخاب کنی بعد تو محیط طراحی فقط نمای خرپارو بکشی تمومه!!عضو بالای خرپا اعضای درونی و عضو پایین خرپا به همین سادگی!ضمنا میتونی بعد از اینکه لودش کردی تو پروژه واسه اعضای خرپا پروفیل تعریف کنی یعنی مثلا بگی عضو بالاش از تیراهن 14 یا قوطی باشه.;)

architect_shadow

عضو جدید
راستی لازم دونستم یه چیزیو بگم شاید خیلی از دوستان اینو میدونن ولی خب...... خیلی از دوستان روشهای سختی واسه کشیدن دیوار کج پیشنهاد دادن اما من خودم از دستور wall by face هر دیواری که بخوام میکشم.اول یه mass میکشیم بعد wall by face;):redface:

qasedak_20

عضو جدید
کمــــــــــــــــــــــــک!!!!
خدای من !من دیگه خسته شدم نمیدونم با مکس رندر بگیرم یا با رویت!
با رویت طول میکشه و با مکس هرسری یه مشکلی پیش میاد!!
راهنمایی کنید لطفا:(
1.فایلمو اکسپورت کردم به fbx بردم تو مکس فقط یبار نورای داخلیمو خوند و دیکه نمیخونه!!نمیدونم چرا!موقع ایمپورت کردن هم همیشه light رو تیک میزنم!
2.تو رویت بجای پنحره از curtain wall استفاده کردم،تو رندر کلی نورانیه!!نمیشه متریالش رو تغییر بدم؟؟
3.اگه رندر رویت رو screen باشه کیفیت چاپش بد میشه؟چون با print خیلی طول میکشه!

مکس 2012 دارم
رویت 2013
رم 6
گرافیک 1...

ممنون میشم از راهنمایی هاتون

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کمــــــــــــــــــــــــک!!!!
خدای من !من دیگه خسته شدم نمیدونم با مکس رندر بگیرم یا با رویت!
با رویت طول میکشه و با مکس هرسری یه مشکلی پیش میاد!!
راهنمایی کنید لطفا:(
1.فایلمو اکسپورت کردم به fbx بردم تو مکس فقط یبار نورای داخلیمو خوند و دیکه نمیخونه!!نمیدونم چرا!موقع ایمپورت کردن هم همیشه light رو تیک میزنم!
2.تو رویت بجای پنحره از curtain wall استفاده کردم،تو رندر کلی نورانیه!!نمیشه متریالش رو تغییر بدم؟؟
3.اگه رندر رویت رو screen باشه کیفیت چاپش بد میشه؟چون با print خیلی طول میکشه!

مکس 2012 دارم
رویت 2013
رم 6
گرافیک 1...

ممنون میشم از راهنمایی هاتون

سلام دوست من بهتره شما از مکس دیزاین استفاده کنین نه از مکس
از طرفی ورژن مکس دیزاینتون هم باید با ورژن رویتتون یکی باشه.
چون مکس دیزاین نسخه ی معماری شده ی مکسه .
من خودم استفاده نکردم ولی بارها شده دوستان همچین مشکلی داشتن و این راه حل براشون پیشنهاد شده

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینو با ناامیدی کامل میپرسم............هیچ راهی داره که تو رویت خود جناب خورشید رو هم بینیم؟؟؟؟؟؟:(
بله هست
فقط باید تنظیمات محل خورشید و زاویه دوربینو خوب تنظیم کنی

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید یه سوال دیگه!
تو رویت چجوری میشه از مقطع رندر گرفت؟
از خوده مقطع که نمیشه رندر گرفت
ولی یه راهی هست
تو دید سه بعدی از پنجره ی پروپرتیس گزینه ی سکشن باکسو فعال کنید بعد یه مکعب دور کارتونو میگیره از تقاطع این مکعب با ساختمونتون برش ایجاد میشه و میتونید ازش رندر بگیرید
تو نمای دوربین هم میشه این کارو کرد

qasedak_20

عضو جدید
سلام دوست من بهتره شما از مکس دیزاین استفاده کنین نه از مکس
از طرفی ورژن مکس دیزاینتون هم باید با ورژن رویتتون یکی باشه.
چون مکس دیزاین نسخه ی معماری شده ی مکسه .
من خودم استفاده نکردم ولی بارها شده دوستان همچین مشکلی داشتن و این راه حل براشون پیشنهاد شده

ممنون از توضیحتون
درباره ی سوالاتی که راجع به رویت پرسیدم نمی تونید کمکی کنید؟

اخه الان دیگه وقت مکس دیزاین گرفتنو نصب کردنو و اینکه حالا 2013 به سیستمم بخوره رو ندارم!

architect_shadow

عضو جدید
vase taghire materiale curtin wall bayad mouse ro rosh negah dari va klide TAB ro chandbar feshar bedi ta ajzaye mokhtalefesh ghabele entekhab bashe bad az entekhab kardanesh mitoni dar ghesmate propertise materilalesho taghir bedi.
ممنون از توضیحتون

اخه الان دیگه وقت مکس دیزاین گرفتنو نصب کردنو و اینکه حالا 2013 به سیستمم بخوره رو ندارم!

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از توضیحتون

سلامی دوباره
در مورد مشکلی که تو مکس دارین حقیقتش زیاد اطلاعی ندارم چون همیشه رندرمو از خوده رویت میگیرم
در مورد رندر گرفتن از سکشن هم که سکشن باکسو پیشنهاد میکنم خودتون ببینید

دوستمون mamali-architect هم یه راه دیگشو توضیح دادن
در مورد فرش هم تو رویت سیتی خودم ندیدم ولی میتونی متریال فرش بدی یا اینکه یه متریال بسازی و عکسه فرش بندازی روش تو تنظیمات متریال.

tv.kade

عضو جدید
سلام دوستان
کمک
تو نمای East که میرم برش و نما با هم مخلوط شدن یهنی ی قسمت از کار شده برش نمیدونم چ کارش کردم ک این طوری شد .راهی داره ؟؟؟
2- برای ایجاد اسمان ابی چ کار کنم ؟ میخوام کارم اسمون داشته باشه
3- بهترین تنظیمات Export -Imageکرفتن چیه ؟؟
4- وقتی دوربین میزارم مثلا برای پرسپکتیو دید ناظر میخوام ببرمش تو اتوکد Export میکنه اما حالت 3 بعدی برات تبدیل میکنه!!اون حالت دیگه نیست؟؟؟؟؟
ببخشید زیاد >ممنون :)

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کمک
تو نمای East که میرم برش و نما با هم مخلوط شدن یهنی ی قسمت از کار شده برش نمیدونم چ کارش کردم ک این طوری شد .راهی داره ؟؟؟
2- برای ایجاد اسمان ابی چ کار کنم ؟ میخوام کارم اسمون داشته باشه
3- بهترین تنظیمات Export -Imageکرفتن چیه ؟؟
4- وقتی دوربین میزارم مثلا برای پرسپکتیو دید ناظر میخوام ببرمش تو اتوکد Export میکنه اما حالت 3 بعدی برات تبدیل میکنه!!اون حالت دیگه نیست؟؟؟؟؟
ببخشید زیاد >ممنون :)

1- روی سمبل نما یا برش کلیک کنی تو پلان، میبینی که یه سری خط دارن که با اونا میتونی عمق دید نما یا برش رو تنظیم کنی، احتمالا اینا رو درست تنظیم نکردی
2- برای ایجاد آسمون آبی تو ویوی تری دی رویت کافیه تو پراپرتیز "گرافیک دیزپلی" آخرین گزینه کشویی یعنی "بک گروند" ایمیج رو انتخاب کنی و یه عکس که آسمونم داره بذاری بعنوان بک گروند کارت -- همچنین تو قسمت تنظیمات رندر هم تو فیلد "بک گروند" همین کار رو میتونی انجام بدی
3- خب فیلدای اکسپورت ایمیج که خیلی ساده هستن، باز توضیح میدم:
اکسپورت رنج:
کارنت ویندو (فقط نمایی که نمای جاریه رو اکسپورت میکنه) --- دومی رو تاحالا کار نکردم باهاش (فکرم نکنم چیز خیلی مهمی باشه) --- سلکتت ویووز/شیتز هم که معلومه، بر اساس شیت ها و ویووهایی که از داخل پنجره ای که انتخاب میکنی اونها رو تبدیل به ایمیج میکنه

آپشنز:
کاملا مشخصه

ایمیج سایز:
فیت تو: بر اساس پیکسلی که بهش میدی مثلا 1024 افقی یا عمودی خودش اندازه عکس رو ست میکنه
زوم تو: باهاش میتونی تنظیم کنی عکست چند درصد اندازه واقعی اش تو پروژه باشه؛ وقتی این گزینه رو انتخاب میکنی تو فیلد فرمت رزولوشن هم آزاد میشه و میتونی رزولوشن رو تنظیم کنی
72 پیکسل برای کارهای مرتبط با وب سایتاست و 300 پیکسل برای کارای چاپی

فرمت:
تو فرمت گزینه های متفاوتی هست بهترین فرمت فرمت tiff هست که بای کارای چاپی استفاده میشه و بهترین سازگاری رو با کارای چاپی داره
بعد هم png و jpeg (lossless) خوب هستن برای اکسپورت گرفتن

4- اتوکد نمیدونم میتونه دوربین های رویت رو بشناسه یا نه، وقتی که تری دی مکس دیزاین به زور و با دردسر میشناسه فکر نکنم اتوکد بشناسه (اصلا تو اتوکد میشه دوربینم گذاشت؟ :whistle: من اتوکد سه بعدیم افتضاحه :sweatdrop:)

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستای خوب و عزیز با گفتن تشکر کاری انجام نمیشه اگه میشه روی دکمه تشکر کلیک کنید نه گفتاری .. این اقا زحمت میشکند جواب شما رو میدن شما رو تشکر باید کلیک کنید.