زئوپونیک

ye barkhord

اخراجی موقت
سلام به همگی ، من میخوام رو زئوپونیکس کار کنم اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم !!!!!!!!!!!!!:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

من در خدمتم مشکلت چیه و هدفت از زئوپونیک چیه؟ هر که کار کرده راضی بوده هم ارزان است هم کاملا به روز و علمی .

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز

من که توی سرچ فارسی چیزی دستگیرم نشد
فقط اینو دیدم
کسی درموردش میدونه
یه نوع هیدروپونیک باید باشه اکواپونیک بیوپونیک را شنیده بودم
اگر کسی میدونی توضیح بده چی هست

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
یک شیوه ای هست که الان ناسا خیلی روی اون داره کار میکنه.. خواستید فرکانس بدم ببینید :gol: البته با پ . خ

یک سری کریستال هایی هستند... زئولیت ها یک نوع کانی هستند. که حاوی یکسری مواد معدنی مثل کلسیم فسفات و غالبش آلومینیوم ....

در صورتی که حاوی آپاتیت هستند در خاک ها شکسته میشوند و کلسیم و فسفر رو در اختیار گیاهمون قرار میدند.

یک نوع آلومینیوم سیلیکاتی هست :D

فکر کنم اینجوری باشه Ca2 +

+ NH4 بده نتیجش..

البته یکسری ریز مغزی ها هم داره که من شنیدم ماها چون تحریمیم ..... :cry: البته فقط یک مدلشو

مقالش جدید نیست اما بدرد میخورد ! اینجا

مال 10 سال پیشه !!!

2 تا مقاله خوب پیدا کردم که دوستای عزیز بهتر هست کاملش کنن . الان به طور وسیع شنیدم که بچه های ارشد خاکشناسی موضوعات پایان نامه هاشون از این مدله ! اما چرا کمتر مطرح شده نییدونم !

زئولیت ها میدونم از هدر رفت رطوبت خاک جلوگیری میکنند. بچه ها منظورش همینه !؟

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
اینم از یکجا دیگه کش رفتم !!!

اینم از یکجا دیگه کش رفتم !!!

اینم از یکجا دیگه کش رفتم !!! :D

زئوليتها گروهي ازآلومينوسيليكاتهاي متبلور باخلل وفرج ريزهستند كه حاوي كاتيونهاي قابل تبادلي ازگروه فلزات قليايي وقليايي خاكي يعني سديم،پتاسيم،منيزيم و كلسيم بوده وبه طوربرگشتپذير آب را جذب مي كنند زئوليتها انواع طبيعي (بيش از 85 نوع) و مصنوعی بیش از 150 نوع دارند. زئوليت طبيعي كلينوپتيلوليت Clinoptilolite است كه داراي سديم ياپتاسيم،اكسيد آلومينيوم،اكسيدسيليكون و آب ميباشد . اين تنها فرم زئوليت است كه در كشاورزي و در سيستم هيدروپونيك استفاده مي شود . به كشت هيدروپونيكي كه در آن از زئوليت استفاده شده باشد، زئوپونيك (Zeoponic) می گویند :D

آخرین ویرایش:
بالا