زبان آذری

amirgb

اخراجی موقت
در تبریز که من نه سال زندگی کرده ام و خانومم تمام عمر خود را محله ای بنام تبریزها نشنیده ایم.[/quote]
در این مورد از بزگ تر های فامیل
اونایی که قدیمی تر هستن سوال بفرمایید
ما که پرسیدیم جواب داد

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در مورد آذربایجان شمالی هم چنین اراجیفی نوشته و منتشر می شود .آیا می شود زبان و فرهنگ مردم یک کشور ( در حال حاضرر) را با خواندن وردی عوض کرده و با قومی دیگر یکسان ساخت . چگونه می شود باورهای ما و مردم کشور آذربایجان اینقدر به هم وابسته و یکسان باشد و حال آنکه هیچ ارتباط فرهنگی و سرزمینی بین ما نباشد و آنجا نام احمقانه و جعلی آران را بر خود داشته باشد. لطف کرده و آب در آسیاب دشمنان فرهنگ خودمان نریزید. ببخشید ولی همانطور که گفتم اگر همین کوته فکریهای خودیها نبود الان زبان فارسی وجود نداشت که ادعای همه چیز و همه چیز را بکند. فارسهای عزیز و مدافعان داغتز از آشی مثل شما حتی الفبای عربی را نیز ازآن خود می دانید و بهمین منوال نوشته اید که ترکها الفبایی نداشتند . اولین الفبای جهان را ترکهای سومری بوجود آوردند. همان خط میخی که باز هم فارسها به خود نسبت می دهند.

amirgb

اخراجی موقت
آقا امیر

1- نژاد آریایی مختص پارسهاست و مادها و پارتها و سکاها آریایی نبودند . سکاها قوم غالب ایران زمین در زمان هجوم آریایی ها بودند. اختلاف شدید بین ساسانیان آریایی و اشکانیان غیر آریایی این مسئله را ثابت می کند بطوریکه ساسانی ها اجازه ماندن آثار تمدن اشکانی را تا حد ممکن نداده و در از بین بردن آن بسیار کوشیدند.

2- ترکها خیلی قبل از آریایی ها در ایران ساکن بودند حتی دیااکوف مورخ مشهر روس سکاها و سومر ها و پارتی ها را نیز ترک می دانسته است و این بر اساس نوشته های باقیمانده از آنها است حتی تمدن عیلامی و آشوری نیز از نفوذ فرهنگ و زبان ترکی مصون نبوده است.

3- چگونه است که مغولان که بر تمام ایران احاطه داشته اند فقط زبان ترکی خود را که هیچ شباهتی به زبان ترکی ما آذربایجانیها ندارد در بین ما رواج دادند.
دوست خوب من,همین جور که نمیشه در هوا صحبت کرد,شما وقتی منکر نژاد آریایی برای اقوام ماد و پارت و سکا می شوید باید دلیل مستند ارایه بدید.
آثار نفوذ فرهنگ ترکی را در تمدن عیلامی و آشوری را برشمرید
وقتی صحبت از فرهنگ ترکی می کنید,آیا منظورتان فرهنگ خطه ی آذرآبادکان است؟
در کجای مقاله گفته شد مغولان زبان ترکی خویش بر شما تحمیل کردند؟
پیشنهاد می کنم 1 بار کل مقاله را از ابتدا تا به انتها باز خوانی کنید تا به اصل مطلب ارایه شده در این مقاله پی ببرید.اگر هم در جایی ایرادی وارد می دانید با سند و مدرک به رد آن بپردازید

amirgb

اخراجی موقت
در مورد آذربایجان شمالی هم چنین اراجیفی نوشته و منتشر می شود .آیا می شود زبان و فرهنگ مردم یک کشور ( در حال حاضرر) را با خواندن وردی عوض کرده و با قومی دیگر یکسان ساخت . چگونه می شود باورهای ما و مردم کشور آذربایجان اینقدر به هم وابسته و یکسان باشد و حال آنکه هیچ ارتباط فرهنگی و سرزمینی بین ما نباشد و آنجا نام احمقانه و جعلی آران را بر خود داشته باشد. لطف کرده و آب در آسیاب دشمنان فرهنگ خودمان نریزید. ببخشید ولی همانطور که گفتم اگر همین کوته فکریهای خودیها نبود الان زبان فارسی وجود نداشت که ادعای همه چیز و همه چیز را بکند. فارسهای عزیز و مدافعان داغتز از آشی مثل شما حتی الفبای عربی را نیز ازآن خود می دانید و بهمین منوال نوشته اید که ترکها الفبایی نداشتند . اولین الفبای جهان را ترکهای سومری بوجود آوردند. همان خط میخی که باز هم فارسها به خود نسبت می دهند.
خیر نمی شود
نام آران نامیست تاریخی و نه جعلی
در مورد الفبای پارسی جواب شما را در پست مربوط به روز عشق به تفضیل داده ام

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
1- شما می گوئید ما زبان ترکی از آنان یاد گرفته ایم این آنها چه کسانی هستند؟
2- در نوشته های باقیمانده از تمدنهای عیلامی و آشوری کلمات ترکی زیادی دیده شده است این را در نوشته ای از پروفسور محمد تقی ذهتابی دیده ام.
3- همانطور که گفتم چرا ترکان ترکی را در همه جای ایران پخش نکرده و به همین آذربایجان اکتفا کردند؟
زبان آذری پارسی هم یادتان نرود چون این یکی را برای اولین بار از شما شنیدم.

amirgb

اخراجی موقت
آخر چگونه است که بزرگان قوم شما که از آن خطه برخاستند یک بیت و یا جمله (از 400 سال به قبل)به زبان ترکی نگفته و نسروده اند؟
نگویید دیوان اشعار ترکی مولانا که همگان می دانند قدمتی 50 ساله دارد آن هم به همت ترکان ترکیه

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما اشعار نظامی و خاقانی و نسیمی را ندیده اید و یا نمی خواهید ببینید . وقتی ادعا می کنید در عربستان 17 نفر باسواد بوده اند و رسم الخط هم داشتند این گویای خیلی چیزهاست .
1- قران را علی و عثمان کتابت کرده اند و نه همشهریان شما
2- بالاخره من در ان تاپیک نفهمیدم اعراب زن سالار بودند یا مرد سالار به هر دو اشاره کرده اید.
3- عربستانی ها و مصریها اعقاب دو فرزند لقمان پیامبر بودند و با هم فامیل هستند . اعراب قحطانی و عدنانی که مصریها جزو اولی هستند.
4- آذری پارسی فراموش نشود ( برای مسخره نیست اصرار دارم )

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
راستی در زبان فارسی چند نوع ز و چند نوع سین داریم . راستی نمی دانید که فارسی فاقد حرف قاف می باشد. من از طرف اعراب که برایشان الفبا نوشتید ممنونم . حتی اعداد بکار رفته در زبان انگلیسی هم از عربها گرفته شده است. به هر دیکشنری که می خواهید مراجعه کنید.

amirgb

اخراجی موقت
1- شما می گوئید ما زبان ترکی از آنان یاد گرفته ایم این آنها چه کسانی هستند؟
2- در نوشته های باقیمانده از تمدنهای عیلامی و آشوری کلمات ترکی زیادی دیده شده است این را در نوشته ای از پروفسور محمد تقی ذهتابی دیده ام.
3- همانطور که گفتم چرا ترکان ترکی را در همه جای ایران پخش نکرده و به همین آذربایجان اکتفا کردند؟
زبان آذری پارسی هم یادتان نرود چون این یکی را برای اولین بار از شما شنیدم.
1_این ضمیر آن که در متن به آن اشاره شده منظور اقوام مهاجر است که به مرور در منطقه ی شمالی ایران سکنا گزیدند
2-کلماتی که شما از آن یاد می کنید کلماتی آذری هستند و نه ترکی که در واقع امروز در زبان ترکی برایتان به یاد گار مانده
3-همان گونه که در متن اشاره شد اقوام ترک این خطه از خاک پاک ایران زمین را برای سکنا برگزیدند و در کل ایران پراکندگی نداشتند
4-در مورد زبان آذری پارسی هم به تفضیل در متن اشاره شد.مرهجعه و مطالعه کنید ولی در رهز های آتی در یک تاپیک جدا به تفضیل و با استناد یه مدارک تاریخی و مقالات محققین بزرگ بیش از پیش خواهم گفت

آخرین ویرایش:

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
1- این اقوام اسک دیگر از کجا آمد تا قبل از این که ما زبان را یاد گرفته بودیم.
2- چطور این کلمات در زبان پارسی باقی نمانده است.
3- اقوام ترک بر همه ایران حکومت می کردند و خواسته ای هم اگر داشتند می توانستند در کل ایران به اجرا بگذارند.
4- انشاالله ببینیم و تعریف کنیم

amirgb

اخراجی موقت
شما اشعار نظامی و خاقانی و نسیمی را ندیده اید و یا نمی خواهید ببینید . وقتی ادعا می کنید در عربستان 17 نفر باسواد بوده اند و رسم الخط هم داشتند این گویای خیلی چیزهاست .
1- قران را علی و عثمان کتابت کرده اند و نه همشهریان شما
2- بالاخره من در ان تاپیک نفهمیدم اعراب زن سالار بودند یا مرد سالار به هر دو اشاره کرده اید.
3- عربستانی ها و مصریها اعقاب دو فرزند لقمان پیامبر بودند و با هم فامیل هستند . اعراب قحطانی و عدنانی که مصریها جزو اولی هستند.
4- آذری پارسی فراموش نشود ( برای مسخره نیست اصرار دارم )
1-چگونه است که ادیب توانایی همچون نظامی دیوان ها به زبان پارسی می سراید و آنگاه در حق زبان به قول شما مادری خویش تا بدین حد جفا پیشه می کند؟هر چند که این بار نخست است که می شنوم شعر ترکی هم داشته.لطفا با اشاره به نسخ خطی کهن این ادعا ثابت کنید
خاقانی اصالتا ترک بوده که شرح حال آن خود داستان هفتاد من است.بخوانید
نسیم نیز شاعر توانای معاصر است
2=قرآن را علی (ع) . عثمان ننوشتند بلکه در زمان عثمان کلیه ی نسخ جمع آوری و سوزانده شد سپس تحت نظارت علی یک نسخه که همین نسخه ی امروزین است نگارش یافت آن هم به خط کوفی دوره ی اول
در زمان پیامبر کوفه بخشی از خاک ایران بوده و نه اعراب
3-اعراب نخستین زن سالار بوده اما در گذر زمان این جامعه با آگاهی نسبت به نقش مرد روی به سوی مرد سالاری نهاد
4-اعراب و مصریان از 2 نژاد گونه گون هستند این مطلب را علم جمجمه شناسی و اداب و فرهنگ و پیشینه ی غنی و فقیر آنها از نظر تاریخی به سهولت اثبات می کند
5-آذری پارسی را نیز گفتم پیش از این

SHABNAM60

عضو جدید
آخر چگونه است که بزرگان قوم شما که از آن خطه برخاستند یک بیت و یا جمله (از 400 سال به قبل)به زبان ترکی نگفته و نسروده اند؟
نگویید دیوان اشعار ترکی مولانا که همگان می دانند قدمتی 50 ساله دارد آن هم به همت ترکان ترکیه

کتاب دده قور قوت شعر بزبان ترکی بوده و تا آنجا یی که من میدانم 1400 سال قبل نسخه چاپی آن نوشته شده است

و فکر می کنم 400 کوچکتر از 1400 است . ( من ریاضیم خوب نیست )

ولی مطمئن شدم که شما در رابطه با تاریخ زبان ترکی هیچ چیزی بلد نیستید

SHABNAM60

عضو جدید
1-چگونه است که ادیب توانایی همچون نظامی دیوان ها به زبان پارسی می سراید و آنگاه در حق زبان به قول شما مادری خویش تا بدین حد جفا پیشه می کند؟هر چند که این بار نخست است که می شنوم شعر ترکی هم داشته.لطفا با اشاره به نسخ خطی کهن این ادعا ثابت کنید
خاقانی اصالتا ترک بوده که شرح حال آن خود داستان هفتاد من است.بخوانید
نسیم نیز شاعر توانای معاصر است
2=قرآن را علی (ع) . عثمان ننوشتند بلکه در زمان عثمان کلیه ی نسخ جمع آوری و سوزانده شد سپس تحت نظارت علی یک نسخه که همین نسخه ی امروزین است نگارش یافت آن هم به خط کوفی دوره ی اول
در زمان پیامبر کوفه بخشی از خاک ایران بوده و نه اعراب
3-اعراب نخستین زن سالار بوده اما در گذر زمان این جامعه با آگاهی نسبت به نقش مرد روی به سوی مرد سالاری نهاد
4-اعراب و مصریان از 2 نژاد گونه گون هستند این مطلب را علم جمجمه شناسی و اداب و فرهنگ و پیشینه ی غنی و فقیر آنها از نظر تاریخی به سهولت اثبات می کند
5-آذری پارسی را نیز گفتم پیش از این

عزیز ؛ بیشتر از این ما رو نخندون ؛ برو تو تاپیک جک ، این جک ها رو بنویس .
بیشتر از این هم تفت نده ، میسوزه

amirgb

اخراجی موقت
راستی در زبان فارسی چند نوع ز و چند نوع سین داریم . راستی نمی دانید که فارسی فاقد حرف قاف می باشد. من از طرف اعراب که برایشان الفبا نوشتید ممنونم . حتی اعداد بکار رفته در زبان انگلیسی هم از عربها گرفته شده است. به هر دیکشنری که می خواهید مراجعه کنید.
1-این که امروزه تلفظ این حروف یکسان شده دلیل بر یکسان بودن این حروف نیست
در علم زبان شناسی به صراحت بیان می شود که در هیچ زبانی حروف و کلمات با کاربرد یکسان پدید نیامده و این که گاه حرفی به جای حرف دگر و یا کلمه ای به جای کلمه ی دگر به کار می رود از جهل کاربر است و نه ضعف زبان
2-محمل است .زیرا در اوستا نیز این حرف وجود دارا اما کاربرد آن در پارسی کم بوده
3_پارسیان نه تنها رسم الخط که حتی نخستین کتاب را در مورد قوانین صرف و نحو اعراب را برایشان نگاشتند و یه این سبک که می بینید در آوردند.به تارخ مراجعه کنید
4_در اینکه مردم جزیره احمق بوده اند حتی خود مردم انگلستان نیز معترف هستند.در ضمن این حرف خارج از حیطه ی گفتار ماست

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما که نسیمی را با نسیم اشتباه می گیرید کاملاً سطح علمی خود را بیان می کنید. در موردنظامی گفتم که جفایی که ما ترکان در حق خود نمودیم بسیار بیشتر از دیگران بوده و هم اینکه شاعران در تمام دوران جیره خوار حکومتها بوده اند و نظامی که بیشتر حتی تخلص خود را از حاکم زمان خود گرفته است .
دم ایرانیها گرم که برای عربها دستور زبان می نویسند ولی برای کلمات مصطلح عربی در زبان خود معادل نمی یابند بطوری که یونسکو به خاطر کثرت کلمات عربی در فارسی آن را لهجه ای از زبان عرب می داند.

آخرین ویرایش:

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اعراب با حماقتشان دوبی را می سازند شما با هوش سرشارتان چه کرده اید؟

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در مورد عرب و عجم همین مثل انگیلیسی ها بس که می گویند برای جلوگیری از آشوب عرب را باید سیر کرد و عجم را گرسنه نگه داشت . این کاملاً گویا بوده و برتری نسبی عرب بر عجم را مشخص می کند . که عربها حداقل برای ساکت شدن شکم سیر می خواهند ولی عجم حتی عقلش به اینجا هم نمی رسد.

amirgb

اخراجی موقت
در مورد عرب و عجم همین مثل انگیلیسی ها بس که می گویند برای جلوگیری از آشوب عرب را باید سیر کرد و عجم را گرسنه نگه داشت . این کاملاً گویا بوده و برتری نسبی عرب بر عجم را مشخص می کند . که عربها حداقل برای ساکت شدن شکم سیر می خواهند ولی عجم حتی عقلش به اینجا هم نمی رسد.
بسیار خوب
بنده پذیرفتم که شما و آن یک دوستتان از نژاد همان ترک های وحشی.بادیه گرد و بی تمدن می باشید.زیرا با به بیراهه کشاندن بحث و فحاشی(که الحق معرف سطح تمدن شماست) به وضوح این مطلب را به اثبات رساندید
بار ها از شما و دوست گرامیتان درخواست کردم که با ادله و مدرک سخن برانید.که گوش نگرفتید.
شما از یک کتاب نام می برید بی هیچ نشانی من از بیش از 10 کتاب تاریخی با ذکر نام نویسنده یاد کردم که گواهی هستند بر ادعای من
این که شما با چشم بسته هر آنچه ادله و برهان را رد میکنید نشان از تعصب کورکورانه و ناشی از جهل شماست.به حق که پیروان راستینی هستید برای حذب دموکرات ترک
الباقی به عهده ی هر آنکه این گفتار می خواند
شاد باشید

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگر ................. مثل شما برای این فرهنگ و تمدن که هیچ نشانی از آن باقی نمانده خودتان را نمی کشتید که الان حقوق ما اینچنین پایمال نمیشد.

pesare_bawafa

عضو جدید
من با اینکه تمم تاپیک ها رو نخوندم اما با شناختی که از ابراهبم زاده دارم میدونم که الک حرف نمیزنه و حق رو به اون میدم
آقا امیر شما هم اومدی نمی زاری این ابراهیم زاده گل بهمون ترکی یاد بده
ضمنا اگه اسم کوچیکت رو بگی ممنون میشم آخه ابراهیم زاده یکم ثقیله

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من علیرضا هستم برای دوازده هزارمین بار . دستت درد نکنه نمی دونم بعضی ها عقاید مخالف خودشون رو تعصب کور می نامند. دستر زبان ترکی آذری را برای شما نوشتم ، در هیچ لهجه دیگری این دستور کاربرد کامل ندارد و تغییراتی داده شده است حال اینکه ما این زبان تک را از یگ قوم ناشناخته دیگر یاد گرفته ایم برای اولین بار اینجا مطرح شده است .ایشان می گویند زبان فارسی و عربی در تبریز چند صد سال قبل غالب بوده است آنهم از زبان مورخی که بیشتر در سفر بوده و از به قول معروف جاهای گردشگری و تجارت شهر دیدن می کنه و طبیعی است که کسی با یک گردشگر خارجی به زبان خودش حرف نمی زنه. این که در زمان حکومت عربها در اندلس عربی زبان غالب بود نشانه عرب بودن اسپانیائی هاست.

pesare_bawafa

عضو جدید
راست میگی علی رضا جان
من همه چیزایی رو که مهرداد گزاشته بود و تو گفته بودی واسه خودم سیو کردم تا سر فرضت (بعد امتحانا) روشون کار کنم
البته چون چند بار تبریز رفتم در حد احوال پرسی یه چیزایی یاد گرفته بودم
در هرصورت اللروز آقروماسن

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خواهش می کنم ما همیشه در خدمت هستیم علی الخصوص همشهریهای ماخذ اسم خودم امام رضا.

• Like
واکنش ها: mpz

amirgb

اخراجی موقت
سلام
من تيز چون شما از مباحث آموزشي مطرح شده توسط آقاي ابراهيم زاده استفاده كردم و قدرداني
دليل مطرح كردن اين مقاله نيز صرفا آشنا كردن دوستان بود با تاريخ رواج اين زبان در ايران
لطفا مقاله را يكبار از ابتدا تا به انتها كامل بخوانيد سپس مطالب و سوالات مطرح شده آق عليرضا را.
هر يك از سوالات ايشان كه در اين مقاله پاسخ داده نشده را با اين بنده ي حقير مطرح سازيد.
در مورد نمونه ها زبان آذري نيز شما را ارجاع مي دهم به كتاب"آذري يا زبان باستان آذربايجان " نوشته ي احمد كسروي
اگر كتاب را يافت نكرديد كمي صبر كنيد من برايتان در يك تاپيك جداگانه آن را خواهم گذاشت
شب بر همگان خوش

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
پشيموننميشم Vazgeçmem
يادت مياد از هم جدا شديم؟Ayrıldık hatırlarsın
از چندمين گناه هاKaçınca günahlardan
امروز نوبت من است و فردا نوبت توBugün bana, yarın sana
کسی هست که از عشق جدا بشه ؟Kurtulan var mı aşktan
از مال و ملک خجالت کشيدمUtandım maldan, mülkten
و از حرفهای دروغت به ستوه آمده امUsandım yalan sözden
ازوقتی که قلبم برای تو شد جانم برای تو شدKalbim benim olalı, canım senin olalı
هر جا که باشی من با تو هستمHeryerde seninleyim ben
با تو به دنیا می آیم وبدون تو می میرمSeninle doğmuşum sensiz ölemem
اگر دنیا رو هم به من بدن باز هم پشيمون نمیشمDünyayı verseler yine vazgeçmem
از عشق خسته شدم . ولی جدایی نمیدونمAşkla yoğrulmuşum, ayrılık bilmem
اگر دنیا رو هم به من بدن باز هم ازتوجدا نمیشمDünyayı verseler yine vazgeçmem

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
امیر جان من فقط گفتم زبانی که تا چهارصد سال پیش بدان تکلم می شده محال است از بین برود آن هم به همان دلایلی که خود ذکر کردید نه گفته ها و دلایل خودم . خودتان فرمودید که ساکنان زیادی از آن منطقه به خاطر هجوم زبان ترکی مهاجرت کردند و رفتند پیش هم زبانان و هم نژادان خود . فقط همین سوال مرا پاسخ دهی من همه ادعاهای شما را قبول خواهم نمود و تبلیغشان را هم خواهم کرد .
شما حتی به تناقضات نوشته های خود نیز توجه نکرده اید (احتمالاً خود نیز آنها را مطالعه نکرده اید ) چنانکه آتروپات موهوم جایی سردار پارتی است و جائی دیگر آتروپس سردار رومی.

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
راستی یک چیز یادم رفت محقق کوفه را عمر ساخت اول به عنوان یک پادگان و بعد شهر شد قبلاً کوفه ای وجود نداشت که مال ایران باشد یا عربها:surprised:

T I T A N I U M

عضو جدید
بسیار خوب
بنده پذیرفتم که شما و آن یک دوستتان از نژاد همان ترک های وحشی.بادیه گرد و بی تمدن می باشید.زیرا با به بیراهه کشاندن بحث و فحاشی(که الحق معرف سطح تمدن شماست) به وضوح این مطلب را به اثبات رساندید
بار ها از شما و دوست گرامیتان درخواست کردم که با ادله و مدرک سخن برانید.که گوش نگرفتید.
شما از یک کتاب نام می برید بی هیچ نشانی من از بیش از 10 کتاب تاریخی با ذکر نام نویسنده یاد کردم که گواهی هستند بر ادعای من
این که شما با چشم بسته هر آنچه ادله و برهان را رد میکنید نشان از تعصب کورکورانه و ناشی از جهل شماست.به حق که پیروان راستینی هستید برای حذب دموکرات ترک
الباقی به عهده ی هر آنکه این گفتار می خواند
شاد باشید

سلام

دوست عزیز آق امیر
من همه تایپک رو تقریبا خوندم
تا کنون در هیچ یک از فرمها این گونه با دیدن یک پست ناراحت نشده بودم
و هیچ وقت هم به کسی با لحن تند برخورد نکرده بودم
ولی با خوندن این پست شما که بی ادبانه توهین کرده و همه را زیر سوال برده و تمدنی را که قبلا در یک پست برای خود افتخار می دانسته و مایع غرور می دانستی این چنین یاد می کنی
به راستیکه خود از آن بی ادبان کم عقل و وحشی هستی که برای خود اینجا می خواهی نشانه ای از آدم با فرهنگ را به یاد بگذاری
واقعا خود تو آق امیر یک انسان بی ادب و وحشی و بی تمدنی هستی که این چنین توهین می کنی و یک ملت و قوم و تمدن را به وحشیگری لقب می دهی
به شما نمی دانم چه بگویم ولی بهتر است بگویم شما وحشیها که خودتان معلوم نیست از چه ریشه ای هستین و به چه قومی بر می گردید حق نداری در مورد زبان عظیم ترکی که به الحق جز بهترین و کاملترین زبانهای دنیاست حرف بزنید
و دیگر بس است اینگونه کپی کردن عقاید کورکورانه و تعصبانه خودتان

آخرین ویرایش:
بالا