زمان بندی کوتاه مدت اسکیس 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها آگه نمونه روند طراحی دارین یا نکات خوب بگین ممنون میشم...من اصن نمیتونم دیتیل بکشم.....روند طراحیم صفر نمیدونم چطور ایدمو با شکل توضیح بدم...اون شیت نفرات برترم دیدم نقطه قوتشون همین تحلیلای قویشون بود...:( من چیکار کنم؟ الان تو موضوع امروز که گفته مثلا نماد شهر قم باشه همین یه جمله منو گیج کرد اصن نمیتونم طراحی کنم ...یا نمیدونم چیکار کنم تو روند که بکم نماد شهر قم....کمکم کنین..:((((

ببین صورت سوال 4 تا خط تو چرا فقط تو این 4 خط گیر دادی به نماد
تازه نگفته نماد شهر قم گفته نمادین بودن با توجه به عملکرد یعنی نظام مهندسی
وقتی نمیتونی از این جمله ایده بیرون بیاری گیر نده بهش برو از یه جا دیگه ایده بگیر
از سایت ایده بگیر
از فرهنگ منطقه ایده بگیر
از مهندسین ایده بگیر
از سیرکولاسیون حرکتی ایده بگیر

گیر نده به یه چیزی

نباید همه کانسپتشون مثل هم باشه که
فقط باید کانشپت ت را تو فرایندت بیاری که داور متوجه بشه

moeinz

کاربر بیش فعال
بچه ها آگه نمونه روند طراحی دارین یا نکات خوب بگین ممنون میشم...من اصن نمیتونم دیتیل بکشم.....روند طراحیم صفر نمیدونم چطور ایدمو با شکل توضیح بدم...اون شیت نفرات برترم دیدم نقطه قوتشون همین تحلیلای قویشون بود...:( من چیکار کنم؟ الان تو موضوع امروز که گفته مثلا نماد شهر قم باشه همین یه جمله منو گیج کرد اصن نمیتونم طراحی کنم ...یا نمیدونم چیکار کنم تو روند که بکم نماد شهر قم....کمکم کنین..:((((
منم مثل توام
فقط کافیه ذهنتو باز بزاری
از بد دراومدن کارت نترس
هر چی ذهنت بیاد بکش
ب قول استادی:هنگام اسکیس کشیدن باید وحشی باشی
من کاملن این جمله رو حس میکنم وقت کار
هروقت بدون ترس و پر جرات کار میکنم ی چیزی در میاد
ولی وقتی برا هر خط کشیدن ترس و لرز دارم ن تنها نمیتونم بلکه از زمین و زمان هم متنفر میشم
بکش بکش بکش
نامربوطم شده بکش
ضمنن ژورنال هم زیاد ببین(جمله ای ک استاد عسگری پور هزار بار برا ما گفته)
نه دوست عزیز اولویت اول من کنکوره ...ولی واسش برنامه ریختم اگه اسکیس 30 خرداد هم باشه من فوتبالمو میبینم ...تفریحمو میکنم .....الان هم واسم مهم نیست که کی باشه چون من کار خودمو کردم تلاشمو کردم ....توکل بر خدا ...منظورم اینه که اونی که میخواد تو 1 ماه عقب افتادن کنکور کار بزرگی بکنه نمیتونه ....چون به قول خودت روند داره ...
خدا که همیشه هست ولی تلاش آدم خیلی مهمه
هر کی فکر خودشو داره

تنها تلاش هم کافی نیست
من برا کنکور تستی دو هفته مونده ب کنکور از بس فشار آوردم ب خودم سردرد وحشتناکی داشتم
دو هفته با قرص ی جورایی گذروندم ولی ناراحت نبودم
چون موفق نشم هم چیزی از دست ندادم...بیس سی تا کتاب معماری خوندم
با اون سرددر شدید صبح کنکور چون 5.5 باید بیدار میشدم مطمین بودم ک سردردم شدید خواهد بود
ولی صبح ک بیدار شدم باور کنین تو چند سال اخیر اونجور صبحی تجربه نکرده بودم
فوق العاده سرحال بودم
خیلی حس خاصی داشتم
من نه در خودم و ن در هیچ کس دیگه همچین قدرتی نمیبینم ک همچین کاری بتونه انجام بده
ماها تلاش میکنیم خدا معجزه
خدا خیلی با معرفتهو خوش قوله

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایشالا که هر کی حقشه قبول بشه
منم مثل توام
فقط کافیه ذهنتو باز بزاری
از بد دراومدن کارت نترس
هر چی ذهنت بیاد بکش
ب قول استادی:هنگام اسکیس کشیدن باید وحشی باشی
من کاملن این جمله رو حس میکنم وقت کار
هروقت بدون ترس و پر جرات کار میکنم ی چیزی در میاد
ولی وقتی برا هر خط کشیدن ترس و لرز دارم ن تنها نمیتونم بلکه از زمین و زمان هم متنفر میشم
بکش بکش بکش
نامربوطم شده بکش
ضمنن ژورنال هم زیاد ببین(جمله ای ک استاد عسگری پور هزار بار برا ما گفته)

هر کی فکر خودشو داره

تنها تلاش هم کافی نیست
من برا کنکور تستی دو هفته مونده ب کنکور از بس فشار آوردم ب خودم سردرد وحشتناکی داشتم
دو هفته با قرص ی جورایی گذروندم ولی ناراحت نبودم
چون موفق نشم هم چیزی از دست ندادم...بیس سی تا کتاب معماری خوندم
با اون سرددر شدید صبح کنکور چون 5.5 باید بیدار میشدم مطمین بودم ک سردردم شدید خواهد بود
ولی صبح ک بیدار شدم باور کنین تو چند سال اخیر اونجور صبحی تجربه نکرده بودم
فوق العاده سرحال بودم
خیلی حس خاصی داشتم
من نه در خودم و ن در هیچ کس دیگه همچین قدرتی نمیبینم ک همچین کاری بتونه انجام بده
ماها تلاش میکنیم خدا معجزه
خدا خیلی با معرفتهو خوش قوله

bahare7

عضو جدید
خوشاومدی مهندس ولی یک توصیه بسیار مهم بهت میکنم بی خیال دایره و پلان دایره و قوس شو ،اشتباه زدنش وقتت را خیلی می گیره و پرتی فضا هم بسیار زیاد هستش

خیلی ممنون ولی سایتی که گذاشته بودن هم دایره بود.
یکمی روش کار کردم با مقطع ها.
میدونم جسارت کردم کارمو گذاشتم ولی لطفا نطرتونو بگین
IMG_2322.jpg

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی ممنون ولی سایتی که گذاشته بودن هم دایره بود.
یکمی روش کار کردم با مقطع ها.
میدونم جسارت کردم کارمو گذاشتم ولی لطفا نطرتونو بگین
مشاهده پیوست 209180
به این کار میگن خودکشی
اگه میتونی و سرعت دستت بالاعه خیلی خوبه که این کارو بکنی ... ولی طراحی گرد و کرو زمان بره
تجربه سال پیش من میگه نکن این کارو

آخرین ویرایش:

Sety

عضو جدید
بچه ها اینم کار امروز من ...از 10 تا 2 به همینا یشتر نرسیدم ...منتظر نقد و نظرتون هستم...

اول از همه شیتت تمیز نیست. روند طراحیت بدون نظم و ترتیب ‌ه.فونتت خوب نیست جا گذاریت خوب نیست.داورا چند لحظه بیشتر وقت نمی ذارن روی هر شیت باید توی همون چند لحظه طرف رو جذب کنی.یه فونت از ورد انتخاب کن پرینت بگیر از روش بکش دو سه بار .روند طراحیتو سمت چپ یا راست شیتت بالا یه پایین مرتب بکش.

ایده ت خوبه ولی خوب در نیاوردیش.تو نمای فقط اشکال هندسی رو سعی کردی اجرا کنی .این کارو یا یه کم فکر بیشتر تبدیل به ترکیب احجام می کردی و تو ی سه بعد می آوردیش.

مهندسین قانون مند و منظند در صورتی که چیزی که تو پرسپکتیو دیده می شه خطوx بی نظم و بی هدفه.

پلانت خیلی مختصر و مفیده.دیاگرام حبابیتو رو کشیدی و ارتباطات رو به دست آوردی ولی معماری توش نیست.دانشجوی حسابداری هم همین شکلی می کشه که تو کشیدی. یه کم حوصله به خرج بده سعی کن تنوع فضایی ایجاد کنی.فضای باز و بسته و نیمه باز.
فضاهای پرتم که زیاده تو پلانت.پنجاه متر راهرو گذاشتی که مردم برسن به سالن سخنرانی؟
وقتی پلان می کشی خودتو تو اون فضا تصور کن تا به اندازه های واقعی تری برسی.

امیدوارم مفید بوده باشه و جسارتی نکرده باشم :)

bahare7

عضو جدید
به این کار میگن خودکشی
اگه میتونی و سرعت دستت بالاعه خیلی خوبه که این کارو بکنی ... ولی طراحی گرد و کرو زمان بره
تجربه سال پیش من میگه نکن این کارو

مطمئنا زمان اسکیس اگه همچین کاری کنم اصلا نمیتونم تمومش کنم ولی سایتی که مطرح شده بود همینجوری بود یا شاید من بد متوجه شدم؟؟؟؟
یعنی منظور چیز دیگه ای بود؟

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
۲۰۱۴۰۵۱۹_۲۱۱۲۵۱.jpg۲۰۱۴۰۵۱۹_۲۱۱۳۳۹_1.jpgزمانبندی از دستم دراومد بیشتر میخاستم مثه آدم تکمیلش کنم...
نمیدونم
چرا پرسپکتیوام روز به روز زاغارت تر میشه(زاغارت باکدوم ز و غ میشه نمیدونم:biggrin:)واسه سایه داشتم تمرین میکردم مثلا...
بچه ها بیایید اعتراضامتون رو بزنیم اگه جام جهانی واسه خیلیا مهمه واسمه من ماه رمضون خیلی مهمه ولی بقوله دوستمون بیایید واسه یه بارم شده تلاشمون رو بکنیم بقیشم بسپاریم به خدا ...روزاییکه چقدر واسه آوردنه همین رتبه های به نظر داغون سختی کشیدیم یادتون میاد؟من یادمه یه روز برفه فوق العاده ای می اومد که واقعا دوست داشتم برم بیرون و از دیدنه برف لذت ببرم ولی دلم نیومد یه ساعت از وقتمو بزنمو درس نخونم!ساله دیگه شاید حسرت همین روزارو بخوریمو بگیم حتی اگه شده چند شبانه روزو توخیابون جلوی در سنجش میگذروندیم باید واسه عقب انداختن اعتراض میزدیم...

bahare7

عضو جدید
مشاهده پیوست 209181مشاهده پیوست 209182زمانبندی از دستم دراومد بیشتر میخاستم مثه آدم تکمیلش کنم... نمیدونم چرا پرسپکتیوام روز به روز زاغارت تر میشه(زاغارت باکدوم ز و غ میشه نمیدونم:biggrin:)واسه سایه داشتم تمرین میکردم مثلا... بچه ها بیایید اعتراضامتون رو بزنیم اگه جام جهانی واسه خیلیا مهمه واسمه من ماه رمضون خیلی مهمه ولی بقوله دوستمون بیایید واسه یه بارم شده تلاشمون رو بکنیم بقیشم بسپاریم به خدا ...روزاییکه چقدر واسه آوردنه همین رتبه های به نظر داغون سختی کشیدیم یادتون میاد؟من یادمه یه روز برفه فوق العاده ای می اومد که واقعا دوست داشتم برم بیرون و از دیدنه برف لذت ببرم ولی دلم نیومد یه ساعت از وقتمو بزنمو درس نخونم!ساله دیگه شاید حسرت همین روزارو بخوریمو بگیم حتی اگه شده چند شبانه روزو توخیابون جلوی در سنجش میگذروندیم باید واسه عقب انداختن اعتراض میزدیم...
منم اعتراض کردم و بقیه اش دست خداست. منم یادمه چقد دوست داشتم موقع برف برم بیرون ولی از درس نزدم. امیدوارم اتفاق خوبی بیفته به امید خدا...

shima 70

عضو جدید
اول از همه شیتت تمیز نیست. روند طراحیت بدون نظم و ترتیب ‌ه.فونتت خوب نیست جا گذاریت خوب نیست.داورا چند لحظه بیشتر وقت نمی ذارن روی هر شیت باید توی همون چند لحظه طرف رو جذب کنی.یه فونت از ورد انتخاب کن پرینت بگیر از روش بکش دو سه بار .روند طراحیتو سمت چپ یا راست شیتت بالا یه پایین مرتب بکش.

ایده ت خوبه ولی خوب در نیاوردیش.تو نمای فقط اشکال هندسی رو سعی کردی اجرا کنی .این کارو یا یه کم فکر بیشتر تبدیل به ترکیب احجام می کردی و تو ی سه بعد می آوردیش.

مهندسین قانون مند و منظند در صورتی که چیزی که تو پرسپکتیو دیده می شه خطوx بی نظم و بی هدفه.

پلانت خیلی مختصر و مفیده.دیاگرام حبابیتو رو کشیدی و ارتباطات رو به دست آوردی ولی معماری توش نیست.دانشجوی حسابداری هم همین شکلی می کشه که تو کشیدی. یه کم حوصله به خرج بده سعی کن تنوع فضایی ایجاد کنی.فضای باز و بسته و نیمه باز.
فضاهای پرتم که زیاده تو پلانت.پنجاه متر راهرو گذاشتی که مردم برسن به سالن سخنرانی؟
وقتی پلان می کشی خودتو تو اون فضا تصور کن تا به اندازه های واقعی تری برسی.

امیدوارم مفید بوده باشه و جسارتی نکرده باشم :)
بسیار ممنونم ..همه حرفا هم به رو چشم اینا همش دلیل داره دلیلشم اینه که قراره فونتو ترتیب کاری و نحوه تبدیل ایده به حجم و ...و...و....رو هم زمان با اسکیس موضوعی پیش ببرم چون راهی غیر از این نیست!!!یعمی در واقع وقت نیست!!!اما تو پلان اره خب مشکل دارم مشکل داشتنمم به خاطر اینه که تو مدت زمان کم باید به پلان برسم خب کمی برام سخته این سومین پلانه که دارم با این شرایط میکشم...امیدواااارم که کم کم بهتر هم بشه!اما اون راهرو که گفتی اتفاقا بهش فک کرده بودم و این دسترسی برا کارمنداست اگه دقت کنی یه دسترسی از بیرون هم دادم که قرار نباشه این راهرو رو تحمل کنن البته من تا تونستم سعی کردم فیلتر رو با استفاده از ترکیب احجام و اشکال هندسی(همونطوری که از هندسه در حجم استفاده شده ) دربیارم دیگه چقد موفق بودم خدا داند ....بسیار سپاااس ستی عزیز:gol:

shima 70

عضو جدید
منم اعتراض کردم و بقیه اش دست خداست. منم یادمه چقد دوست داشتم موقع برف برم بیرون ولی از درس نزدم. امیدوارم اتفاق خوبی بیفته به امید خدا...
اخ اخ نگین تو رو خدا من دو ماه از خونه و خانواده دور بودم که بتونم درس بخونم به دلیل یه سری از مشکلات...اینجا که هیچ وفت یه قطره بارون هم نمیاد دوروز برف اومد اووونم چه بررررفی فقط نیم ساعت رفتیم بیرونا فقققط نیم ساعت !!! همه مرددم تو خیابونا بودنا همه !!!هنوز حسرتش به دلمه! اینقد اهوناله کردم که همه میگفتن ایشالله تبریز قبول شی ارزو برف از دلت به در شه!!:biggrin:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام ب همه دوستان
خدا قوت
از فقیری پرسیدند : اشتها داری؟ گفت : من بیچاره در این دنیا فقط همین یک چیز را دارم.
حالا شده حکایت ما.
از رشته عمران اومدم، رتبه ام 650 است. انتخاب رشته فقط روزانه دانشگاه های تهران رو زدم. اسکیس رو از سه شنبه که نتیجه رو دادن شروع کردم.
کلاس هم نمیرم. یه رفیق دارم بهش میگم استاد، هربار بهش زنگ میزنم یه صدای ضبط شده پاسخ میده: فقط خط بکش، فقط خط بکش!!
اومدم اینجا کار کنم ، چیز یاد بگیرم ( تا فراموش نشده، با تشکر از همه اونهایی که نقد فرمودند)
همه آه و ناله می کنن ، واسه یخچال نا امیدی شعر می سرایند. با دست ضعیف و خودکشی و وقت ندارم و ایده ندارم جمله می سازن.
عاقا این حرفا رو همه جا میشه زد. اینجا رو بزارید برای روحیه دادن. حالا خوبه من بگم از صب تا حالا نتونستم نمایشگاه گل و گیاه رو کار کنم؟
ولی این وقت شب خوشحال نشستم پای اینترنت ول گردی....ببخشید ... وب گردی.
اگرم ازم بپرسند روحیه داری؟
خیلی محکم جواب میدم : آره داداش ، چقدی می خوای...؟
روحیتونو تحسین میکنم!!!اگه تلاشتونم اندازه روحیتون باشه 100% موفق میشید

کیمیا جان منتظریم بیای و موضوع رو بگی...:) بچه ها من از امروز 2 تا موضوع کار میکنم .....و 10 روز آخرم 3تا شاید...و دنبال 2 تا رنگی هستم که میخوام داورارو میخکوب کنه سر شیتم...:Dخدارو شکر با رنگ و راندو مشکلی ندارم....جوری جسارت دارم تو استفاده از رنگ که قبلنا گوشه پایین شیتم رنگارو امتحان میکردم...:Dولی ایده و کار کردن دیتیل و جزییات شوتم کلا علاقه دارم به پیچوندن...داورارم میپیچونم حالا ببینین...:biggrin:فعلا ماژیکام خشکه کارامو بدون رنگ میذارم اینجا.....
خیلی از خوندن پستت انرژی گرفتم
و بی صبرانه منتظر دیدن اون دوتا رنگ تو کاراتم!!
واای دوستان من اصلا فک نمیکردم آخر ترم نشده اینقدر شلوغ شم!!فقط تونستم واسه سایت دانشکده صنایع قم جانمایی بذارم...:|

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 209181مشاهده پیوست 209182زمانبندی از دستم دراومد بیشتر میخاستم مثه آدم تکمیلش کنم...
نمیدونم
چرا پرسپکتیوام روز به روز زاغارت تر میشه(زاغارت باکدوم ز و غ میشه نمیدونم:biggrin:)واسه سایه داشتم تمرین میکردم مثلا...
بچه ها بیایید اعتراضامتون رو بزنیم اگه جام جهانی واسه خیلیا مهمه واسمه من ماه رمضون خیلی مهمه ولی بقوله دوستمون بیایید واسه یه بارم شده تلاشمون رو بکنیم بقیشم بسپاریم به خدا ...روزاییکه چقدر واسه آوردنه همین رتبه های به نظر داغون سختی کشیدیم یادتون میاد؟من یادمه یه روز برفه فوق العاده ای می اومد که واقعا دوست داشتم برم بیرون و از دیدنه برف لذت ببرم ولی دلم نیومد یه ساعت از وقتمو بزنمو درس نخونم!ساله دیگه شاید حسرت همین روزارو بخوریمو بگیم حتی اگه شده چند شبانه روزو توخیابون جلوی در سنجش میگذروندیم باید واسه عقب انداختن اعتراض میزدیم...
عزیزم من پلاناتو خیلی دوس دارم!هندسه و خطوطشو
شیتتو با پاستل راندو کردی؟من تاحالا پاستل کار نکردم.. چجوریاس؟
مطالبی ک واسه اقلیم قم نوشتی رو یادداشت کردم
اگه میشه واسه بقیه اقلیمها هم اینارو بنویس بذار:redface:
پیجتم ک درو پنجره و هرجور بازشویی بوده 4قفله کردی خواهر!!!:D

shima 70

عضو جدید
مشاهده پیوست 209181مشاهده پیوست 209182زمانبندی از دستم دراومد بیشتر میخاستم مثه آدم تکمیلش کنم...
نمیدونم
پلانتو دوست میداشتم...نمیدونم چرا پرسپکتیودید پرندت در نظرم یه جوریه!!! اون پرس دید ناظرت رو هم کاش نزدیکتر به ورودی گرفته بود...ولی در مجموع کارت خوب شده...به نظرم رو بافت و مصالح هم تمرین داشته باشی خوب باشه ...چقد زمان گذاشتی؟
رعنا پلانتو با مقیاس میکشی؟کاملا یعنی اندازه میزنی!!؟؟

آخرین ویرایش:

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
پلانتو دوست میداشتم...نمیدونم چرا پرسپکتیودید پرندت در نظرم یه جوریه!!! اون پرس دید ناظرت رو هم کاش نزدیکتر به ورودی گرفته بود...ولی در مجموع کارت خوب شده...به نظرم رو بافت و مصالح هم تمرین داشته باشی خوب باشه ...چقد زمان گذاشتی؟
رعنا پلانتو با مقیاس میکشی؟کاملا یعنی اندازه میزنی!!؟؟
ممنون عزیزم...
حدود5ساعت...
آره یه شبکه شطرنجی 1در1بکش بعد باهر مقیاسی که بدن تطبیقش میدی...آره دقیق درمیاد...

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولین کاری که واسش زمان گرفتم... مثلا خواستم 3ساعته تموم شه!... 5ساعت شد..اما بازم تکمیل نشد!:d
مشاهده پیوست 209194مشاهده پیوست 209195

نسیم جان دیاگرامت خیلی خوب وحساب شده اند...پلانتم نسبت به کارای قبلی خیلی خوب در آوردی عزیزم...تو میتونی بهترین باشی چون واسه حجم درآوردن مشکلی نداری همه تلاشتو بکن...

moeinz

کاربر بیش فعال
اولین کاری که واسش زمان گرفتم... مثلا خواستم 3ساعته تموم شه!... 5ساعت شد..اما بازم تکمیل نشد!:d
مشاهده پیوست 209194مشاهده پیوست 209195

با اجازه
پلانت از نظر عملکردی ب ظاهر مشکل نداره
ولی از نظر شکلی سعی کن مربع خالص نباشه....اطرافش بی نظم باشه
آشفته...اونجوری جذابیتش بیشترو بهتره
برشتو سعی کن فضاهات بسته نباشه.....فضا ها با هم ارتباط داشته باشن
مثلن اون سیرکولاسیون بادی ک کشیدی اشتباهه...اون فلش باید از ی جا ب بیرون راه داشته باشه...ن ک زندونی بشه
حجمتم سعی کن شلوغتر بشه...کمی سادست
ولی معلومه استعدادت خوبه...کافیه نمونه ببینی و تمرین کنی

moeinz

کاربر بیش فعال
براستی من عقده ای شدما:redface:
از همون اول دانشگاه....همه وقتی امتحان میدادن کتابارو شوت میکردن میرفتن سراغ دلخوشیاشون....ما معمارا باس میشستیم طرح و ماکت کار میکردیم:exclaim:
الآنم همه کنکورشونو دادن خیالشون راحت...ماها نشستیم اسکیس یاد میگریم...فک کنم تا لحظه مرگ همین حالت باشیم

Anahita.pb

عضو جدید
پرسپکتیوات رو هوان، زمینات بده. زمین رو چارخونه کردی خوب اما اون مدادا که زدی یه طور پرسپکتیوات انگار معلق شده، کلا شیت بندی دیگه منسوخه اما اگه زمین رو سنگین میکردی (حالا که رو حجم رنگ نذاشتی) اونم با ماژیک، بهتر میشد کارت، بعدم اینکه من توصیه میکنم با مداد کار نکنی، اگه هم میکنی فیکستاتیو ببر، دیاگراما و پلانت به نظر من خوبه در همین حدم از سرشون زیاده سر جلسه. مقطعت رو حتما دو خطه کن، یعنی همین خطی که با روان نویس الخطاط کشیدی رو یه خط بالا یا پایینش بکش

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من هم برای اولین بار توی این ساعت خورشید دارم در اسمون می بینم ما هم که از7و نیم بیداریم انشاله میریم باشگاه بعدش میایم بهتون می پیوندیم
روز خوبی داشته باشید

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا