سخت ترین رشته های دانشگاهی

ormuzd

عضو جدید
کی گفته صنایع اسونه
راحت ترین کشاورزیه

عجب!!! :eek: اینجوریه؟؟؟ آقا/خانم مهندس نمی دونم که شما همچین نظر کتره ای رو از کجا آوردی! همینقدر جهت تنویر ذهن شما و سایر دوستان عزیز عرض کنم که اگه یک دهم آنهمه تلاشی که در رشتهء کشاورزی در زمان تحصیل و تو این ده سالی که از زمان کناره گیری از تحصیل (=فارغ التحصیلی) کرده ام و اینهمه مصیبت و گرفتاری که متحمل شدم اگه تو هر رشتهء مهندسی دیگه ای مثل مکانیک و برق و صنایع و ... بودم الان یه چیز عجیبی برا خودم شده بودم!!!!! :weirdsmiley:

ormuzd

عضو جدید
من علوم تجربی خوندم و 4 سال بعد از این که دیپلمم رو گرفتم و در رابطه با برق کارگری کردم رشتمو عوض کردم و به قصد خوندن و فهمیدن مبانی و اصول طراحی و مهندسی برق و در اومدن از نقش یه کارگر ساده که فقط فاز و نول رو بلد بود به یه مهندس عزممو جزم کردمو کنکور قبول شدم ریاضیمم خیلی ضعیف بود ولی بالاخره شد

دوست عزیزم درود بر شما!!! :gol::w17:شما با تلاش و پشتکار خود آبروی همهء بچه های زحمتکش و مظلوم تجربی را خریدید​

m.voroojak

عضو جدید
به نظر من هر رشته ای برای خودش سختی هایی داره که اگه واقعا به رشته علاقمند باشیم سختی هاشو می پذیریم.البته قبول دارم درس خوندن تو بعضی رشته فقط برای گرفتن مدرک هست .

alfawave

عضو جدید
ریاضی و فیزیک و فلسفه

به همین ترتیب که گفتم . ببینید من هم مهندسی خوندم ولی این 3 تا از بقیه سنگین ترن

behzadsatan

عضو جدید
پادشاه درسها كامپيوتر!(م.اميد)

پادشاه درسها كامپيوتر!(م.اميد)

دوستان من از روي تعصب حرف نميزنم دليل دارم كه سخت ترين رشته كامپيوتره
برخي از دوستان فكر ميكنند كامپيوتر همون مباني كامپيوتريه كه خودشون ميخونن!!!:biggrin:

دوستاني كه ميگن برق سخته بايد خدمتشون عرض شه كامپيوتر سخت ترين درسهاي شمارو كه همون تحليل مدار هست تو دوران كارداني ميخونه!!!سخت افزار 1 و 2 و مباني الكترونيك همگي دروس برق هستش اونم از نوع سختاش!
دروس رياضي هم كه اينهمه ميگيد سخته من تو ترم 3 درس رياضي كاربردي داشتم كه دوستم كه نفر اول رشته رياضي كاربردي بود بعضي از مسائلش رو نميدونست شايد باور نكنيد وقتي اومده بود به من مثلا درس بده گيج شده بود! رياضي مهندسي كه بماند:biggrin:

دوستان جروات درس طراحي الگوريتم و ساختمان داده و هوش مصنوعي كامپيوتر رو من ميدم به دوستان رشته هاي ديگه كه ادعاشون ميشه رشته شون سخته اونوقت بفهمن كه فلسفه و منطق و رياضي و برق در برابر طراحي الگوريتم و هوش مصنوعي كم مياره!

موفق باشيد;)

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
برخي از دوستان فكر ميكنند كامپيوتر همون مباني كامپيوتريه كه خودشون ميخونن!!!:biggrin:

دوستاني كه ميگن برق سخته بايد خدمتشون عرض شه كامپيوتر سخت ترين درسهاي شمارو كه همون تحليل مدار هست تو دوران كارداني ميخونه!!!سخت افزار 1 و 2 و مباني الكترونيك همگي دروس برق هستش اونم از نوع سختاش!
دروس رياضي هم كه اينهمه ميگيد سخته من تو ترم 3 درس رياضي كاربردي داشتم كه دوستم كه نفر اول رشته رياضي كاربردي بود بعضي از مسائلش رو نميدونست شايد باور نكنيد وقتي اومده بود به من مثلا درس بده گيج شده بود! رياضي مهندسي كه بماند:biggrin:

دوستان جروات درس طراحي الگوريتم و ساختمان داده و هوش مصنوعي كامپيوتر رو من ميدم به دوستان رشته هاي ديگه كه ادعاشون ميشه رشته شون سخته اونوقت بفهمن كه فلسفه و منطق و رياضي و برق در برابر طراحي الگوريتم و هوش مصنوعي كم مياره!

موفق باشيد;)

شما کافیه به درس الکترومغناطیس رباتیک و برق یک نگاه بیاندازید بعد دیگر از ریاضی حرفی نخواهید زد

وای به حال درس میدان و موج گرایش مخابرات

ریاضی مهندسی که جز راحت ترین درس های رشته های رباتیک برق مکانیک است
شما بعد ریاضی مهندسی دیگر چیزی ندارید اما بگذار ادامش را بگم
ریاضی مهندسی - تجزیه تحلیل سیستم ها و سیگنال ها - کنترل خطی - جبر خطی - کنترل مدن - کنترل غیر خطی - کنترل مقاوم

هوش مصنوعی که درس نیست استاد اومده گفته من خودم این درس را نفهمیدم الکی کتاب را نخونید چون نمی فهمید فقط مسائلی که سر کلاس می گم را حفظ کنید !!!

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من سخت ترین رشته ریاضی محضه.چون حتی بچه هایی هم که با علاقه اومدن این رشته تو ایام امتحانات از فرط سر درد دستمال به سرشون می بستن ولی شاید خیلی از رشته های مهندسی تا ترم آخر هم به این روز نیفتن.

pogc

عضو جدید
سلام
میخواستم در رابطه با سخت ترین رشته های دانشگاهی صحبت کنیم تا به کسانی که تازه میخوان وارد دانشگاه بشن و انتخاب رشته کنن یه کمکی کرده باشیم
من مهندسی پتروشیمی دارم ولی از همه رشته ها بهتر از هر کسی تحقیق کرده ام هوافضا مهندسی پزشکی ورشته مکانیک و برق قدرتش و رشته های نفتی بقیه را ول کن اولویت را بزار برای مکانیک هم در نفت حرفی برای گفتن داره هم در سایر جاها

mahzad-z

عضو جدید
:gol:سلام بچه ها من اگه بگم کدوم درس: ریاضی، اونم چون هیچ وقت خوب یاد نگرفتم.
ولی به نظرم هر چی رو خوب یاد بگیری البته از اول یادگیری، نه تنها راحت می شود بلکه شیرین و دوست داشتنی هم هست.
من شخصا تجربه کردم.:gol::gol::gol:

EECi

مدیر بازنشسته

موفق باشيد;)

شما از برق هیچی نمی دونید دوست عزیز ! تحلیل مدار که شما در کاردانی می خونید با تحلیل مدار کارشناسی پیوسته فرق می کنه! خیلی هم فرق می کنه. شما وقتی معادلات رو در کاردانی نمی خونید چطور میایید می گید تحلیل مدار اسونه؟ معادلاتی که در تحلیل مدار های مرتبه اول و... و سینوسی و... کاربرد داره؟ ریاضی مهندسی هم که در تحیلی مدار کاربرد داره. لابد شما ریاضی مهندسی رو در کاردانی می خونید نه؟!!! واقعیت اینه که شما مدار مربوط به فیزیک 2 برق رو می خونید!
این رو خدمتت عرض کنم برق برای من رشته اسونی هست و اصلا سخت نیست ولی زحمت میخواد اولش.
ما درسی بنام سخت افزار نداریم .
عوضش الکترونیک 1و2و3 می خونیم در 9 واحد.( شما هیچ کدوم رو نمی تونید تصور کنید) بقول خودتون که گفتید کامپیوتر فقط مبانی نیست منم میگم برق فقط مبانی الکترونیک نیست.
شما اصلا می تونید الکترومغناطیس رو تصور کنید؟ می تونید میدان رو تصور کنید؟ تجزیه مدار چی؟ ماشین الکتریکی چی؟ مخابرات 1و2 رو چی ؟ انتن ، *****، مایکروویو و ...
بی تعصب و علمی صحبت کنید. این نکته رو ذکر کنم من فقط از برق دفاع کردم و کاری هم با رشته شما ندارم.
موفق باشید
شما کافیه به درس الکترومغناطیس رباتیک و برق یک نگاه بیاندازید بعد دیگر از ریاضی حرفی نخواهید زد

وای به حال درس میدان و موج گرایش مخابرات

ریاضی مهندسی که جز راحت ترین درس های رشته های رباتیک برق مکانیک است
شما بعد ریاضی مهندسی دیگر چیزی ندارید اما بگذار ادامش را بگم
ریاضی مهندسی - تجزیه تحلیل سیستم ها و سیگنال ها - کنترل خطی - جبر خطی - کنترل مدن - کنترل غیر خطی - کنترل مقاوم

هوش مصنوعی که درس نیست استاد اومده گفته من خودم این درس را نفهمیدم الکی کتاب را نخونید چون نمی فهمید فقط مسائلی که سر کلاس می گم را حفظ کنید !!!

بجز دو جمله اخر با بقیه حرفاتون 100% موافقم:gol:

آخرین ویرایش:

erica*

عضو جدید
برق و مكانيك رو قبول دارم ولي عمران و كامپيوتر و البته صنايع جز راحت ترين رشته هاي مهندسي هستن. مهندسي پزشكي هم كم از برق نداره بين رشته هاي راحت تر هم ميشه به نساجي و شيمي و معدن اشاره كرد.

:warn:بنظر من رشته معدن جزو سخت ترین رشته هاست چون کارشون هم یه جورایی مکانیکیه هم عمرانی.اما در رابطه با رشته کامپیوتر که خودمم این رشته رو میخونم اگه چیزی بیش از رشته برق نداشته باشه کم از اون نداره
ما که شب و روز داریم با مدار سر و کله میزنیم.تازه ما که نرم افزاریم وای بحال سخت افزاریها;)

Roozbeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
رشته برق واحدای نظریش سخته . مهندسی مواد واحدای عملیش سخته.مکانیک هم حد وسط این دو تاست.

sepantaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

:gol::gol:سلام رشته های سخت مهندسی به نظر من مهندسی مکانیک و شیمی سخته البته شیمی 3 واحد ریاضیات از مکانیک بیشتر داره یه چیزی تو مایه های ریاضی مهندسیه
اسونترین رشته هم مهندسی شیمیه چون شیرین ترین درسها رو داره
بستگی به دید خودت داره که سخته یا راحت
مهندسی برق هم کم از اینها نیست چون همش با ریاضیات و مدار و... سر وکار داره
کامپیوتر هم همینطور
مثلا شنیدم که عمران ریاضی مهندسی نداره
اما در کل مهندسی شیمی و مکانیک بیشترین ریاضیات و فیزیک رو دارند و برق
من با بقیه ی رشته ها اشنایی ندارم و نمی دونم چقدر سخته اما از هر کی می پرسم میگه مکانیک شیمی و برق البته از نوع مهندسی شون:heart::gol:
من میگم چیزی به عنوان سخت نیست ما خودمون سختش می کنیم درس سخت وجود نداره وفقط یه کم اراده و پشت کار میخواد تا بتونی اون درس رو اسون کنی:heart::gol:

shahin-hero

عضو جدید
رشته ریاضی همانند برق سخت است.البته اگر به هر رشته ای علاقه داشته باشی ان رشته برایت اسان است.:smile:

minaye baba

عضو جدید
اینجا همش دارین از مهندسی میگین
رشته های زیست شناسی و زمین شناسی هم جز رشته های سخت محسوب میشن

rezaafsharpoor

عضو جدید
کاربر ممتاز
نکته جالب قضیه مثل بقیه تاپیک هایی که با این مضامین زده می شن اینه که بعضی از شماها هنوز روی رشته های خودتون شناخت درستی ندارین و بعد میایین در مورد رشته های بقیه اظهار نظر می کنین...از 90% شماها هم بپرسن می گین رشته خودمون سخت ترینه...هیچ کس نمی تونه بگه چه رشته ای از همه سخت تره چون شناخت کافی روی رشته های همدیگه ندارین شاید کسی که رشته مبارزه با بیماریها می خونه با مسائلی سر و کار داشته باشه که بچه های مهندسی هسته ای هم ازش سر در نیارن پس بهتره به جای این کارا به این فکر کنیم که رشته ای که داریم توش درس می خونیم چه بازار کاری در دنیای آینده پیش روی ما قرار می ده

gizmo

عضو جدید
نکته جالب قضیه مثل بقیه تاپیک هایی که با این مضامین زده می شن اینه که بعضی از شماها هنوز روی رشته های خودتون شناخت درستی ندارین و بعد میایین در مورد رشته های بقیه اظهار نظر می کنین...از 90% شماها هم بپرسن می گین رشته خودمون سخت ترینه...هیچ کس نمی تونه بگه چه رشته ای از همه سخت تره چون شناخت کافی روی رشته های همدیگه ندارین شاید کسی که رشته مبارزه با بیماریها می خونه با مسائلی سر و کار داشته باشه که بچه های مهندسی هسته ای هم ازش سر در نیارن پس بهتره به جای این کارا به این فکر کنیم که رشته ای که داریم توش درس می خونیم چه بازار کاری در دنیای آینده پیش روی ما قرار می ده
بالاخره یه حرف حساب شنیدیم تو این تاپیکای کل کل رشته;)

bahare7

عضو جدید
به نظر منم علاقه وقتي باشه سختيشم شيرينه.:);)
واينو بدونيد هر رشته اي سختيه خودشو داره:w30:

منم با نظرتون موافقم دوست من
تو هر کاری علاقه باشه سختی معنی نداره;);););););)

f.h.67

عضو جدید
خودتو گول می زنی.

شیمی جز مهندسی های درجه2 به حساب میاد.

;)
میشه بدونم رو چه حسابی این حرف رو میزنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دانشگاه امیرکبیر در سال 1337 با 5 تا رشته تاسیس شده که یکیش مهندسی شیمی بوده، اون وقت چطور میتونه درجه 2 باشه؟؟؟
این حرفا اگر از دانشجوهای علوم انسانی شنیده بشه تا حدودی طبیعیه چون آشنایی ندارن اما از دانشجوهای فنی که می شنویم جای بسی تاسف داره!!!

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
روزبه هستم دانشجوی مهندسی برق قدرت

روزبه هستم دانشجوی مهندسی برق قدرت

همانطور که دوستمون فرمودند سخت یا اسون بودن رشته ای بستگی به نگاه طرف داره مثلا به نظر شما سختی درسی مثل فیزیک برای انیشتین یا دکتر حسابی مهم بوده ؟
پس این رشته یا درس مورد نظر نیست که ملاک سختی یا آسونی درس قرار میگیره این ما هستیم که با توجه به تواناییهامون اونا رو طبقه بندی میکنیم .
ولی این رو هم کاملا تصدیق میکنم بعضی از رشته ها ذاتا به دلیل استفاده از مباحثی تاپ نیاز به تلاش بیشتری دارند .
خوش باشید
:)

vahan

عضو جدید
رشته ناشناخته گیاه پزشکی

از زمانی که وارد دانشگاه میشید تا زمانی که فارغ التحصیل میشید کلی نام بیماریها .آفتها اسامی علمی نام سموم مورد استفاده و.... که همه اش انگلیسی اند باید حفظ کنی:evil:

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
رشته ناشناخته گیاه پزشکی

از زمانی که وارد دانشگاه میشید تا زمانی که فارغ التحصیل میشید کلی نام بیماریها .آفتها اسامی علمی نام سموم مورد استفاده و.... که همه اش انگلیسی اند باید حفظ کنی:evil:
:w22: :w22: :w22: :w22: :w22:

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام . من برق خوندم و نمیتونم درباره رشته های دیگه اضهار نظر کنم.:gol::gol:

sina-markaz

عضو جدید
من که شیمی کاربردی می خونم اگه بخونی خوبه اما اگه بمونه شب امتحان مشکل می شه.ولی گرایش محض خیلی سخت تره;)

بالا