مطالعه گروهی ارشد انرژی معماری

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: مطالعه گروهی ارشد انرژی معماری

جزوه چی؟ من سوالات 93 و 92 بررسی کردم حدود 10 تاشو میشد با تسلط کامل و مفهومی به قیابکلو جواب داد:(
ایزدی
بیشتر میخوام سرمایه گزاریمو بزارم برا زبان و ایستایی

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما دقت کردین سال پیش مشخص بود چه تو فن و ایستایی چه تنظیم طراح های سوال عوض شدن

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اما دقت کردین سال پیش مشخص بود چه تو فن و ایستایی چه تنظیم طراح های سوال عوض شدن

اره تنظیم عوض شده . منم از هرکی میپرسم میگه قیابکلو ولی کاملا مشخصه که از اون فقط نیس. منم مثل شما زبان و ایستایی دارم میخونم بیشتر

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
جزوه چی؟ من سوالات 93 و 92 بررسی کردم حدود 10 تاشو میشد با تسلط کامل و مفهومی به قیابکلو جواب داد:(
من برنامه ی خودمو می گم که البته چون خیلی دیر شروع کردم و احتمالا امسال قبول نشم بنا رو بر این گذاشتم که مفهومی یاد بگیرم تا اقلا یه پایه ای باشه برا سال بعدم:

ساختمان ها چگونه عمل می کنند رو از فصل 4 به بعدش خوندم که خیلی آسونه و یه دید کلی در مورد همه ی موضوعات (تنظیم شرایط- تاسیسات مکانیکی و الکتریکی - ایستایی- عناصر) پیدا کردم بعد خوندنش... الانم دارم مکانیکی سلطان دوست رو تموم می کنم (30 ص اینا مونده - اینم بگم که من هر خوندم 2 بار محسوب می شه چون هر چی می خونم فرداش مرور می کنم یعنی الان این 2 تا کتابی که گفتمو تقریبا 2 بار خوندم) برنامه ی بعدیم هم اینه که فیزیک 1 و 2 و 4 رو بخونم بعدش اگه وقت شد فیزیک 3 ... بعدش هم همینا رو دوباره مرور می کنمو تست می زنم و از مباحث و این جور کتابا فقط اونایی رو که به سوالا مربوط می شه می خونم (در اون حدی که به طور خلاصه تو کتابای عصر کنکاش و ... می نویسن)

البته برا همین امسالم خیلی ناامید نیستم، timaj که سال 92 رتبه ی 15 آورد فقط 3 تا کتاب قیابکلو و مکانیکی سلطان دوست خونده بود و تازه تو تاپیک نوشته بود انگار تو دانشگاه تهران درصد تنظیم شرایطش از همه بهتر بوده -50 درصد- ولی خب به قول شما مفهومی و هر کتابو چند بار خونده و مرور کرده بود...
در مورد ایستایی هم به نظرم هر چی به بچه های معماری توصیه شده به درد ما هم می خوره چون ایستایی هنرهای ساخت زیادم سخت نیست و سوالای تخصصی رو تو قسمت سیستم طرح می کنن بیشتر... عناصرشم دردسر ساز نیست یه بخشیش که با ایستایی هم پوشانی داره و اکثرا هم زیاد بالا نمی زنن! البته من خودم فن آوری های نوین رو تفریحی می خونم چون خوشم اومده ازش -و البته ساختمان ها چگونه رم قبلا خوندم که از عکساش کم و بیش سوال میاد- ولی در کل فقط در شرایطی عناصرو جدی می خونم که خیالم بابت ایستایی راحت شده باشه!

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من برنامه ی خودمو می گم که البته چون خیلی دیر شروع کردم و احتمالا امسال قبول نشم بنا رو بر این گذاشتم که مفهومی یاد بگیرم تا اقلا یه پایه ای باشه برا سال بعدم:

ساختمان ها چگونه عمل می کنند رو از فصل 4 به بعدش خوندم که خیلی آسونه و یه دید کلی در مورد همه ی موضوعات (تنظیم شرایط- تاسیسات مکانیکی و الکتریکی - ایستایی- عناصر) پیدا کردم بعد خوندنش... الانم دارم مکانیکی سلطان دوست رو تموم می کنم (30 ص اینا مونده - اینم بگم که من هر خوندم 2 بار محسوب می شه چون هر چی می خونم فرداش مرور می کنم یعنی الان این 2 تا کتابی که گفتمو تقریبا 2 بار خوندم) برنامه ی بعدیم هم اینه که فیزیک 1 و 2 و 4 رو بخونم بعدش اگه وقت شد فیزیک 3 ... بعدش هم همینا رو دوباره مرور می کنمو تست می زنم و از مباحث و این جور کتابا فقط اونایی رو که به سوالا مربوط می شه می خونم (در اون حدی که به طور خلاصه تو کتابای عصر کنکاش و ... می نویسن)

البته برا همین امسالم خیلی ناامید نیستم، timaj که سال 92 رتبه ی 15 آورد فقط 3 تا کتاب قیابکلو و مکانیکی سلطان دوست خونده بود و تازه تو تاپیک نوشته بود انگار تو دانشگاه تهران درصد تنظیم شرایطش از همه بهتر بوده -50 درصد- ولی خب به قول شما مفهومی و هر کتابو چند بار خونده و مرور کرده بود...
در مورد ایستایی هم به نظرم هر چی به بچه های معماری توصیه شده به درد ما هم می خوره چون ایستایی هنرهای ساخت زیادم سخت نیست و سوالای تخصصی رو تو قسمت سیستم طرح می کنن بیشتر... عناصرشم دردسر ساز نیست یه بخشیش که با ایستایی هم پوشانی داره و اکثرا هم زیاد بالا نمی زنن! البته من خودم فن آوری های نوین رو تفریحی می خونم چون خوشم اومده ازش -و البته ساختمان ها چگونه رم قبلا خوندم که از عکساش کم و بیش سوال میاد- ولی در کل فقط در شرایطی عناصرو جدی می خونم که خیالم بابت ایستایی راحت شده باشه!

منم مثل شما تنظیم تازه شروع کردم . برنامم مثل شماست :biggrin: البته من برای معماری هم میخونم ولی کلا از هنرهای ساخت بیشتر خوشم میاد

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

کلا هم معماری هم هنرهای ساخت فن و ایستایی خیلی اسونه به نظرم اسونتر از اون سیستم تکنولوژیه اما بدبختی اینه که حجم مطالب انققققدررر زیاده که همش قاطی میشه حتی با سه چهار دور دوره:(

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کلا هم معماری هم هنرهای ساخت فن و ایستایی خیلی اسونه به نظرم اسونتر از اون سیستم تکنولوژیه اما بدبختی اینه که حجم مطالب انققققدررر زیاده که همش قاطی میشه حتی با سه چهار دور دوره:(

دقیقا:D

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها شما ازمون ازمایشی انرژی شرکت میکنین?رتبه هاتون چجوریه

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
منم مثل شما تنظیم تازه شروع کردم . برنامم مثل شماست
:biggrin:
البته من برای معماری هم میخونم ولی کلا از هنرهای ساخت بیشتر خوشم میاد
البته من کلا همه رو تازه شروع کردم :redface:

من هنوز چون زیاد نخوندم به اون مرحله از عرفان -که قاطی کنم- نرسیدم ولی به نظرم سرعت ورود مطالب به ذهن مهمه، که مطالب مشابه با فاصله وارد بشن تا فرصت بشه قبلیا تثبیت شن! مثلا قبلا یه دونه ژئودزیک یاد گرفته بودم که هر جا می دیدمش فوری می فهمیدم چیه، تازگیا هم لاملا رو یاد گرفتم که اونم فوری تشخیص می دم و فعلا دیگه با بقیه گنبدها کاری ندارم! برا همین وقتی یه کم در مورد سازه کابلیا می خونم فرداش طراحی لرزه ای رو می خونم که بحثش تا حدی متفاوته و ... ! ترتیب خاصی هم نداره بیشتر نگاه می کنم ببینم امروز کدومو دوست دارم یاد بگیرم!!! تا اینجا که جواب داده حالا بعدا دردسر می شه یا نه رو نمی دونم :biggrin:

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز خوندن 30صفحه از طراحی لرزه ای کل روزمو گرفت!!!انقدر که مفهومیه و سنگین و تصاویرش جای قاطی شدن داره،

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
امروز خوندن 30صفحه از طراحی لرزه ای کل روزمو گرفت!!!انقدر که مفهومیه و سنگین و تصاویرش جای قاطی شدن داره،

تصویراشو با ممرایز درست کن بخون من هر درسیو اینجوری درست کردم فول شدم اما وقت نمیکنم متاسفانه

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

تصویراشو با ممرایز درست کن بخون من هر درسیو اینجوری درست کردم فول شدم اما وقت نمیکنم متاسفانه
همون دیگه مساله اینجاست که الان دیگه وقت این کارا نیست باید تا اخر این ماه تموم شه که برم رو دوره:(

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی تنظیمش سخته . شماها چی میخونین برای تنظیمش؟
تنظیم خیلی منابعش زیاده :cry:
البته متاسفانه اکثر کسایی که میشناسم انرژی رو صرفا برای این میخوان امتحان بدن که از اسکیس در برن و هدف اصلی نیست براشون برا اینه که اینجا خلوته:(
آره واقعا خیلی زیادن اونا که واسه اسکیس انرژی میدن...
نه اینو واقعا میگم
درصد خیلیییی زیادی از متقاضی های انرژی رو میشناسم که برای در رفتن از اسکیس میان انرژی امتحان میدن کسی که هدفش انرژیه دلیلی نداره معماری امتحان بده به نظرم منم نمیدم
من معماریو ثبت نام کردم که ببینم با خوندن واسه انرژی ، اون کنکورو چطور میتونم بدم :w29: :w25:
علتش اینه که بچه های انرژی چسبیدن به کتاباشون نمی تونن دل بکنن بیان اینجا! :)
من خودم روزا درس میخونم شبا میام اینجا خستگی در میکنم :D

بچه ها شما ازمون ازمایشی انرژی شرکت میکنین?رتبه هاتون چجوریه
آره من آزمونای مرکزو میدم، رتبه هامم خوب نیس زیاد :D ولی امیییییدوارم :) چون هم سوالای کنکور با کنکورای آزمایشی فرق داره، هم من روز کنکور بیشتر از الان بلدم :D

آخ آخ این طراحی لرزه ای خیلی طول میکشه :/

آخرین ویرایش:

milad.arch

عضو جدید
تنظیم خیلی منابعش زیاده :cry:

آره واقعا خیلی زیادن اونا که واسه اسکیس انرژی میدن...

من معماریو ثبت نام کردم که ببینم با خوندن واسه انرژی ، اون کنکورو چطور میتونم بدم :w29: :w25:

من خودم روزا درس میخونم شبا میام اینجا خستگی در میکنم :D

آره من آزمونای مرکزو میدم، رتبه هامم خوب نیس زیاد :D ولی امیییییدوارم :) چون هم سوالای کنکور با کنکورای آزمایشی فرق داره، هم من روز کنکور بیشتر از الان بلدم :D

آخ آخ این طراحی لرزه ای خیلی طول میکشه :/
اینارو بیخیال، امضات انرژی ه خوبی به آدم میده ;)

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
بله، ولی بالاخره قراره یه عده ای از عهده ی این کار سخت بربیان ;)
دقیقا، ظرفیتا -برا دانشگاه تهران- 9+9 تاست نه 0 تا :).... من فک کنم اکانت مهیار سامسونگ هک شده قبلنا خیلی با روحیه بود تا جایی که یادمه :D

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

دقیقا، ظرفیتا -برا دانشگاه تهران- 9+9 تاست نه 0 تا :).... من فک کنم اکانت مهیار سامسونگ هک شده قبلنا خیلی با روحیه بود تا جایی که یادمه :D
مگه سال پیش 21نفر پذیرش نداشته انرژی ?
فک کنم امسال بشه 23اینا

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
مگه سال پیش 21نفر پذیرش نداشته انرژی ?
فک کنم امسال بشه 23اینا
من فقط دانشگاه تهرانشو نوشتم!
ظرفیتای پارسال:
دانشگاه تهران 9 روزانه 9 شبانه - 9 تا هم پردیس خودگردانش تو کیش
دانشگاه هنر تهران 4 روزانه 2 شبانه
دانشگاه ایلام 3 روزانه 2 شبانه

ظرفیتاشم تا حالا که بیشتر نشده و هر سال مشابه سالای قبل بوده فوقش یکی دو نفر اضافه/کم شه، امیدوارم بازم همین طور بمونه -حتی اگه خودم قبول نشم!- چون واقعا ارزش رشته پایین میاد با پخش شدنش، مث همین معماری که ... :razz:

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

من فقط دانشگاه تهرانشو نوشتم!
ظرفیتای پارسال:
دانشگاه تهران 9 روزانه 9 شبانه - 9 تا هم پردیس خودگردانش تو کیش
دانشگاه هنر تهران 4 روزانه 2 شبانه
دانشگاه ایلام 3 روزانه 2 شبانه

ظرفیتاشم تا حالا که بیشتر نشده و هر سال مشابه سالای قبل بوده فوقش یکی دو نفر اضافه/کم شه، امیدوارم بازم همین طور بمونه -حتی اگه خودم قبول نشم!- چون واقعا ارزش رشته پایین میاد با پخش شدنش، مث همین معماری که ... :razz:
ولی من مطمئنم که 21نفر سال پیش قبول شدن،یکی از بچه های باشگاه که خودش انرژی قبول میشد گفت رتبه 21همکلاسیش بود

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

شاید رتبه های پایین تر از اون رفتن گرایشای دیگه که قبول شده :smile:
کلا هر سال یکی دوتا به ظرفیت اضافه میشه و گرنه اون خیلیی قدیما که ظرفیتش 9نفر اینا بود،دو سال قبل تا رتبه 19قبول شدن سال پیش 21احتمالا امسال 22,23بشه

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
ولی من مطمئنم که 21نفر سال پیش قبول شدن،یکی از بچه های باشگاه که خودش انرژی قبول میشد گفت رتبه 21همکلاسیش بود

نمی دونم والا، کلا زیاد بهش فک نکن به نظرم، این رشته یه جوریه که بخوایی با عدد و رقم حساب کنی پیر می شی :D

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

نمی دونم والا، کلا زیاد بهش فک نکن به نظرم، این رشته یه جوریه که بخوایی با عدد و رقم حساب کنی پیر می شی :D
من کلی رو نفر اخرو لب مرز قبول شدن حساب باز کردم اخه:):D

mrsetareh

عضو جدید
بچه های انرژیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
کجایین ؟ !!

آزمون جامع دیروزتون چطور بود ؟

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطالعه گروهی ارشد انرژی معماری

بچه های انرژیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
کجایین ؟ !!

آزمون جامع دیروزتون چطور بود ؟
شما ازمون مرکز رو دادین?میشه اون قسمت کارنامه که بالاترین درصدا رو گزاشته بزارین
اگه سوال و پاسخ نامشم بزارید که واقعا ممنون میشم