موارد مهم اتاق کنترل (کوره ها)

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روی هر کنسول دارای تعداد زیادی HS هست که تعدادی از آنها برای POSو MOS کردن و Total shutdown دادن یا Partial shut downدادن یا Emergncy isolation و... می باشند.

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درکوره های کراکینگ برای راه اندازی کوره مراحل زیر صورت می گیرد(کلی):
1- پرج Fire box
2- Tightness test
3- ریست لاجیک total shutdown
4- shut off valve های FG ریست می شود.
5- مشعل های کف ودرصورت وجود مشعل های دیواره درمرحله دوم مشعل های دیواره روشن میشود.
6- Air Rigester های مشعل ها تنظیم می شود .بطوری که مشعل مناسب بسوزاند
و...

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زمان پرج کوره براساس ظرفیت فن و حجم کوره تعیین می گردد.

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
تنظیم دمپر

تنظیم دمپر

سلام,
دمپر باید طوری تنظیم بشه که فشار منفی داخل کوره بین 0.1- 0.05 اینچ آب تأمین بشه که برای کنترل این فشار از PG استفاده میشه تا در صورت تنظیم نبودن دمپر به صورت اتومات سبب باز یا بسته شدن دمپر بشه میخوام بدونم که تعداد این فشار سنجها چند تاست من شنیدم که سه تا فشار سنج قرار میدهند که اگر دو تا از اونها فرمان lowlow یا highhigh بدهند سبب باز یا بسته شدن دمپر میشه آیا بودن این سه تا تو هر کوره ای الزامیست؟

آخرین ویرایش:

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
تعداد فشار سنج

تعداد فشار سنج

سلام,
دمپر باید طوری تنظیم بشه که فشار منفی داخل کوره بین 0.1- 0.05 اینچ آب تأمین بشه که برای کنترل این فشار از PG استفاده میشه تا در صورت تنظیم نبودن دمپر به صورت اتومات سبب باز یا بسته شدن دمپر بشه میخوام بدونم که تعداد این فشار سنجها چند تاست من شنیدم که سه تا فشار سنج قرار میدهند که اگر دو تا از اونها فرمان lowlow یا highhigh بدهند سبب باز یا بسته شدن دمپر میشه آیا بودن این سه تا تو هر کوره ای الزامیست؟
فکر کنم خودم جوابمو فهمیدم تعداد فشار سنجها یکی است نه سه تو کوره ویسبریکر پالایشگاه اراک که اینطوری بود.

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام,
سه تا فشارسنج نه مهندس
سه تا پرشر ترانسمیتر که اگر دوتاش لو یا های بده سیستم لاجیک وارد عمل میشه و بنا به سیستم مورد نظر واکنش خاص خودشو میده.
خوب باید ببینی توی لاجیک چی تعریف شده .
لاجیک کنترل

بالا