چند سوال درباره اتوکد 3 بعدی 2007

eng2006

عضو جدید
سلام دوستان
من چند تا سوال درباره اتوکد 3 بعدی داشتم خیلی کارم گیر هست ممنون میشم زود راهنمایی کنید:
1-اگه یه مدل 3 بعدی داشته باشم بخوام توی اتوکد 2007 ویرایش کنم باید چیکار کنم؟ یعنی اگه بخوام اسکچ اون مدل رو تغییر بدم باید چیکار کنم؟ چون من نتونستم توی اتوکد 2007 درخت طراحی رو پیدا کنم و به سراغ اسکچ برم .اصلا درخت طراحی داره؟

2-اصلا چطوری میشه از محیط پارت به محیط اسکچ رفت؟

3-وقتی یه مدل 3 بعدی دارم و بخوام یه مدل 3 بعدی دیگه روی یکی از وجه ها رسم کنم چطوری اسکچ رو روی اون وچه بکشم و بعد اکسترود کنم؟ مثلا روی یکی از وجه های مکعب مستطیل بخوام یه استوانه 3 بعدی رسم کنم

4- دستور های قید گذاری رو اسکچ کجاست؟

گیج شدم و خیلی واجبه تورو خدا کمک کنید

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
1-در اتوکد درخت طراجی وجود نداره و شما بعد از تبیدل یک اسکچ به پارت دیگه نمیتونید مراحل تبیل شدن به پارت رو در قسمتی به نام درخت طراحی ببینید و شاید این یکی از نقیصه های اتوکد سه بعدی باشه
2- در مورد رفتن از محیط پارت به محیط اسکچ همانند سالیدورک باید بگم همچین امکانی وجود نداره و تنها کاری که میتونید انجام بدید اینه از یک قسمت به صورت دو بدی به پارتتون نگاه کنید
3-شما برای ترسیم پارتی روی پارت دیگه ابتدا اسکچی رو در قسمتی که میخواید بکشید و با دستور اکسترود بهش حجم بدید
مثلا روی یکی از گوشه های مکعب دایره ای رسم کنید و اون رو اکسترود کنید و تبدیل به استوانه کنید
4- قید گذاری به صورتی که در کتیا و سالید وجود داره در اتوکد نیست

majidiran_eng

عضو جدید
سلام
بااستفاده از نوارابزار solid editing میتونید حجم سه بعدی رو ویرایش کنید ولی اتوکد2007درخت طراحی نداره
موفق باشی