[گفتگو معماری داخلی]- آیا معماری داخلی همان طراحی دکوراسیون داخلی می باشد؟

amiramin.1990

عضو جدید
آیا معماری داخلی = طراحی دکوراسیون داخلی ؟ اگر اینطور نیست از چه طریقی میشه طراحی دکوراسیون داخلی رو خوند ؟ شما از بین معماری خارجی ، داخلی یا طراحی دکوراسیون کدومو پیشنهاد می کنید ؟ چرا ؟ :question:

amiramin.1990

عضو جدید
اورککا !؟

اورککا !؟

آنقدر جواب ندادید تا بالاخره یه جواب دست و پا شکسته از کسی گرفتم ، حالا اگه درسته تایید بفرمایید خیالم راحت شه !(ماشالا این همه پست تو دکوراسیون داخلی داده اید )

اگه درست فهمیده باشم اینجوریه که : برای کارشناسی (و کلا ) رشته ای به اسم طراحی دکوراسیون داخلی نداریم و اگر کسی علاقه مند باشه باید به صورت کلاس های آزاد یاد بگیره ، اما در کارشناسی ارشد احتمالا رشته معماری داخلی همون طراحی دکوراسیون داخلیه ! OK ؟

marmoolak_2k6

عضو جدید
طراحی دکوراسیون داخلی!!!!!

طراحی دکوراسیون داخلی!!!!!

سلام
دوستان این سوال منم بود
میخوام بدونم واسه تحصیل توی این رشته (طراحی دکوراسیون داخلی) چه راههایی داریم؟؟
ممنون

pooran.mehr

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا معماری داخلی = طراحی دکوراسیون داخلی ؟ اگر اینطور نیست از چه طریقی میشه طراحی دکوراسیون داخلی رو خوند ؟ شما از بین معماری خارجی ، داخلی یا طراحی دکوراسیون کدومو پیشنهاد می کنید ؟ چرا ؟ :question:

راستش معماری داخلی با دکوراسیون داخلی فرق داره البته این نظره منه

تا اون جا که من میدومن معماری رشته ی مهندسی محسوب میشه ولی دکور زیر شاخه ی هنره

البته یه فرقه خیلی خیلی خیلی مهم این دو تا این که معماری بر پایه علم باید طراحی بشه ولی دکور احتیاج به علم خاصی نداره یه سری اطلاعات اولیه از اصول طراحی شناخت نرگ نور فرم و فضا + کلی سلیقه و خلاقیت و دوباری خلاقیت می تونه از یه انسان ساده یه طراح دکور بساره

ولی این مسئله در مورد معماری یه کمی فرق میکنه یه نفر با یه سری اطلاعات ساده و سرفا بر پایه خلاقیت نمیتونه ادعا کنه که یه معماره

البته از اون جایی که در کشوره ما هیچ چیز اون جایی که باید باشه نیست اقلب می بینیم معمارامون طراحی دکور می کنن و دکوراتورامون پلن میکشن

یا به وفور می بینیم که معمارامون نرگ پرده انتخاب می کنن و دکوراتورامون نوع سنگ رو

البته این نظر شخصی منه

فنجون

عضو جدید
اتفاقا به مورد خوبی اشاره کردی amiramin جان!
(البته تا اونجایی که من میدونم مقوله ای به نام «معماری خارجی» نداریم!!) :eek:

واسه روشن شدن این تفاوت شاید بهتر باشه سه تا از کلمات مهم سوالتو تعریف کنیم:

معماری: هنر تعریف فضا از طریق سازه

معماری داخلی: بهینه سازی فضایی که معمار به وجود آورده ( با توجه به نیازهای کاربر)

دکوراسیون: بزک کردن (خوشگل کردن) فضا

در واقع، سلسله مراتب «علمی»، در این سه مورد سیری نزولی داره که از «مهندسی محض» تا «سلیقه محض» قابل ارزیابیه...

و اما در مورد تحصیل در این رشته
بنده یه پاسخ، تو تاپیکی با عنوان «بهترین راه یادگیری طراحی داخلی» دادم! اگه بخونیش شاید جوابتو بگیری. اما باید اینم اضافه کنم که چندی است رشته « معماری داخلی» فقط در مقطع کارشناسی ارشد و بوسیله دانشگاه هنر ( واحد کرج) ارائه شده و هر سال (اگر اشتباه نکنم) حدود 8-7 نفر دانشجو می‎پذیره.
ماشالا شما هم که دانشجوی مهندسی معماری هستی و شانس قبولیت بیشتر از ما غیر مهندساس! :biggrin: :biggrin:

موفق باشی

parisa_t

عضو جدید
با سلام
دوستان من چند سال پیش یک سایت خارجی پیدا کردم که خیلی جالب بود !
میشد بری تو این سایت و وسایل اتاقت رو بهش بدی بعد برات دیزاین میکرد !
میخواستم بینیم کسی از مهندسین سایتی تو این مایه ها داره معرفی کنه ؟

بالا