تمرین گروهی اسکیس 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دید ناظرت بنظر اشکال داره. خط افق مماس شده با خطوطی که به گریز میره مشاهده پیوست 203657

بطور کلی بهتره دید ناظر خط افق توی یک سوم باشه
مشاهده پیوست 203658

مرسییی عزیزم
خیلی خوب متوجه شدم:gol:
واسه دیتیل کتاب خاصی هست؟؟ اصلا نمیتونم دیتیل رسم کنم...

پ.ن:
باز سهمیه تشکراتم تموم شده... بس ک متشکرم ازتونااااااا

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
دوستان نظرتون بگید لطفا...
شیت اصلی:
مشاهده پیوست 203646
دید پرنده و ناظرشو زدم
مشاهده پیوست 203647

سایه ها و راندو رو نمی دونم ولی پرسپکتیوت به نظر من این اشکالا رو داره :

- نمی دونم تو عکس بد افتاده یه واقعا نقاط گریزت رو یه خط افقی نیستن، احساس می کنم خطی که این دو تا رو به هم وصل می کنه -خط دید ناظر- خیلی کجه!
- پایینی یه بخشی از کارت خارج از محدوده ی نقاط گریزه تا جایی که من می دونم درست نیست!
- فاصله ی نقاط گریزتم کم گرفتی این باعث می شه کار یه کم قناس دربیاد و خوب دیده نشه ، اگه دقت کنی الان زاویه های کارتو نسبت به کار اصلی تیز تر از آب دراومدن... تا جایی که کاغذت اجازه می ده باید فاصله نقاط گریز زیاد باشه، حتی باید بتونی -در صورتی که لازم باشه- نقاط گریز رو خارج از محدوده ی کاغذ در نظر بگیری (این دیگه برا بعدناست که دست قوی تر می شه)
* البته من کلا اسکیسم خوب نیست اینا رو از یه نفر که اسکیسش خیلی عالیه یاد گرفتم، خوب و بدش گردن ایشون! :w25:

موفق باشی :gol::gol:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انجمن مهرازی استاد اسکندری به نظرتون خوبه؟
کلاساشون 22جلسه هستش ک دو روز در هفته ست...645 تومن میخوام برم ثبت نام.. برم؟:confused:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این هم یک دونه تمرین پرسپکتیو ببینید پرسپکتیوش درسته یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راستی بچه ها جدیدا فهمیدم یک مشکل دارم کف سازی را نمی دونم چیکار کنم و چطوری بزنم میشه راهنمایی کنید در این باره ؟؟؟؟؟؟؟؟
DSC05965.jpg

--زهرا

عضو جدید
این عکسایی ک میذارم واسه روحیه دهی ب کساییه ک مث من تمرین خط میکنن اما گاهی حس میکنن تمرین خط بی فایدس یا خطشون بهتر نمیشه
من از 1/18 شرو کردم ب روزی 4ساعت تمرین خط (کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم1)
عکسها ازتمریناتیه ک بعد از 4روز تکرار شده
یعنی سری اول مربوط ب 1/18 و 1/19
و سری دوم مربوط ب تاریخ
1/22 و 1/23 هستن
تفاوت را احساس کنید...:d
مشاهده پیوست 203629
و همون تمرین برای بار دوم...
مشاهده پیوست 203628

مرسی!!!من روزی چند ساعت دارم خط تمرین میکنم و هروقت بهت نگاه میکنم ناامیدیم کمتر میشه;) واقعا به وضوح میبینم که خطام بهتر شده حتما درحد نظر دادن بشه میذارم ببینین -- اما پرسپکیتوم کلا مشکل داره واسه همین اعتماد به نفسم واسه اولین بار درحد تیم ملی کم شده و حتی نمیتونم بکشم از 25 اسفند دیگه حتی ی خط پرسپکتیو نکشیدم میدونی خیلی کار کردم ها -- اما غلط بود منم انگیزم فروکش کرد شدید

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی!!!من روزی چند ساعت دارم خط تمرین میکنم و هروقت بهت نگاه میکنم ناامیدیم کمتر میشه;) واقعا به وضوح میبینم که خطام بهتر شده حتما درحد نظر دادن بشه میذارم ببینین -- اما پرسپکیتوم کلا مشکل داره واسه همین اعتماد به نفسم واسه اولین بار درحد تیم ملی کم شده و حتی نمیتونم بکشم از 25 اسفند دیگه حتی ی خط پرسپکتیو نکشیدم میدونی خیلی کار کردم ها -- اما غلط بود منم انگیزم فروکش کرد شدید

خانم مهندس پرسپکتیو هم نگرانی نداره ،من فک نمی کردم یک روزی تیو عمرم بتونم باگریز چیزی بکشم ولی خدا را شکر تا الان چندکشیدم نمونه اش همین جا گذاشتم و بچه ها ایراد دارن میگیرن من هم سعی می کنم بهتر کنم البته گاهی اوقات هم جا پیش رفت پس رفت می کنم ،ولی نیت دارم50تا پرسپکتیو را با گریز بکشم ،البته اگه خدا کمک کنه ببین من یک هفته روزی 3تا 4ساعت خط کشیدم از اون داغون اصلی در اومدم الان هم خط هام دوباره ضعیف شده می خوام دوباره یک انقلاب برا خط کشیدن راه بندازم ،نگران نباش فقط تلاش کن مهندس لااقل این وسط یک چیزی یاد بگیری خودش خیلی حرفه

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اونا نوکشون در میاد دربیار یه قطره بریط دوباره بزار سر جاش

.....
اکسکیوزمی چطور سرشو دراریم !!!!؟؟؟
من یه ماژیک داشتم غیر تاچ ،دراوردم سرش رو ..
.ته همین سره بریزم یا داخل ماژیک ؟؟؟

مرسی عزیزم،استادم rotring معرفی کرد،اما از قیمتش چیزی نگفت:|
اونجا ک آدرس دادی من باید اندازه پول 2تا خودنویس هزینه کنم بیام..:D
مشهد آدرس داری،بده

تازه این 97 تومن با احتساب قیمت یونی پن تو مشهد یعنی 3تومن می شه 33 تا روان نویس که تا آخر اردیبهشت کفاف می کنه :)

راستی واسه مشهد ادرس چنتا از این لوازم معماری فروشا رو داری بدی؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلاااام دوستان
سایه ها و راندو رو نمی دونم ولی پرسپکتیوت به نظر من این اشکالا رو داره :

- نمی دونم تو عکس بد افتاده یه واقعا نقاط گریزت رو یه خط افقی نیستن، احساس می کنم خطی که این دو تا رو به هم وصل می کنه -خط دید ناظر- خیلی کجه!
- پایینی یه بخشی از کارت خارج از محدوده ی نقاط گریزه تا جایی که من می دونم درست نیست!
- فاصله ی نقاط گریزتم کم گرفتی این باعث می شه کار یه کم قناس دربیاد و خوب دیده نشه ، اگه دقت کنی الان زاویه های کارتو نسبت به کار اصلی تیز تر از آب دراومدن... تا جایی که کاغذت اجازه می ده باید فاصله نقاط گریز زیاد باشه، حتی باید بتونی -در صورتی که لازم باشه- نقاط گریز رو خارج از محدوده ی کاغذ در نظر بگیری (این دیگه برا بعدناست که دست قوی تر می شه)
* البته من کلا اسکیسم خوب نیست اینا رو از یه نفر که اسکیسش خیلی عالیه یاد گرفتم، خوب و بدش گردن ایشون! :w25:

موفق باشی :gol::gol:
ممنونم عزیزم
خطش کج نیس،ب عکس گرفتم
اما تو بقیه موارد کاملا درست گفتی،مرسی از تو و اون ی نفره:D
بچه ها این هم یک دونه تمرین پرسپکتیو ببینید پرسپکتیوش درسته یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راستی بچه ها جدیدا فهمیدم یک مشکل دارم کف سازی را نمی دونم چیکار کنم و چطوری بزنم میشه راهنمایی کنید در این باره ؟؟؟؟؟؟؟؟
مشاهده پیوست 203738
خوبی عزیزم؟منم از امشب تمرین پرسپکتیوو شرو کردم
منم دقیقا ب کف ک میرسم فقط نگاش میکنم،بعدشم بیخیالش میشم
فک کنم عکس دیدن کمک کنه

خوبی زهرا جونم؟ آفرین!! من امشب واسه اولین بار از خطی ک کشیدم لذت بردم،هنو خیلی خطام داغونه،مشکلم اینه ک تو تمرین بد نیس خط هام،اما وقتی میخوام نثلا پرسپکتیو بکشم خطام خراب میشه... اما مطمئنم با تمرین خودم و راهنمایی دوستان بهتر میشم
من از امشب تمرین پرسپکتیومو شرو کردم،نمونه کارامو ببین انرژی بگیر،بذا ی ثوابی هم ب ما برسه.......:redface:
اکسکیوزمی چطور سرشو دراریم !!!!؟؟؟
من یه ماژیک داشتم غیر تاچ ،دراوردم سرش رو ..
.ته همین سره بریزم یا داخل ماژیک ؟؟؟

تازه این 97 تومن با احتساب قیمت یونی پن تو مشهد یعنی 3تومن می شه 33 تا روان نویس که تا آخر اردیبهشت کفاف می کنه :)

راستی واسه مشهد ادرس چنتا از این لوازم معماری فروشا رو داری بدی؟؟؟؟؟؟؟
آره عزیزم
خیابان شاهین فر(مشهد ب بازارچه سراب معروفتره)بلوار سجاد،فلسطین
شماره جندتاشونم دارم ک از معروفاشن هم جنسشون خوب و مطمئنه،هم نرخشون;)
پیداشون کنم واست پیام خصوصی میدم
سلام به همه.....

من اومدم ولی دست خالی دیگه حتی انگیزه هم ندارم واسه شروع ....کنکورو اونجوری وقت تلف کردم انم از اسکیس مفت یه سال زندگیم حروم شد...من حالم خوب نیس نمیدونم چیکار کنم....:cry:
:surprised:
ببین 2تا راه داری
1.هر 10-12 روز ی دفه بیا اینجا و همین پستو بذار...
2.همین الان قلم بدست شو
تا1هفته روزی4ساعت متوالی خط بکش
بعدازون 2ساعت خط،2ساعت تمرین پرسپکتیو و پلان و ...
کنارشم مطالعات مربوطه و دیدن عکس ک استادان میگن خیلی مهمه
ما هم قول میدیم اگه دختر خوبی باشی و تمرینتو شرو کنی و کاراتو(مدرک واسه انجام تمرین!!!)بذاری اینجا،هممون واست دعا کنیم قبول شی:w38:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه.....

من اومدم ولی دست خالی دیگه حتی انگیزه هم ندارم واسه شروع ....کنکورو اونجوری وقت تلف کردم انم از اسکیس مفت یه سال زندگیم حروم شد...من حالم خوب نیس نمیدونم چیکار کنم....:cry:

مهندس ،ببین اگه تا الان هیچی نکردی همین حالا شروع کن هیچ وقت دیر نیست ،فرض را بر این بگیر که اصلا هم قبول نشی ،یعنی نمی خوای سال بعد امتحان بدی یعنی نیم خوای یک معمار بشی به نظر من برا هر کی که میخواد معمار باشه دست قوی لازمه ،هر چی دست قوی تر فکر قوی تر میشه پس معطلش نکن ،تمرین کن و تلاش برای یادگیری،موفق باشی

m_architect

عضو جدید
یه خبر واسه دوستان عزیزی که قصد شرکت در کارگاه نهایی اسکیس یا همون ورکشاپ رو دارند.
مرکز معماری امسال یه برنامه کارگاه مخصوص تدارک دیده. مکانش هم توی نگارخونه باغ موزه قصر هستش و احتمال زیاد از 10 خرداد شروع میشه. اساتیدی که اونجا میان آقای شکوهی، عسگری پور، صلواتی و صدیقی هستن و احتمالا در چند جلسه آقای دکتر مهدوی نژاد هم حضور داشته باشن. در مورد هزینه و جزئیاتش من هنوز چیزی نمیدونم می تونین با خود مرکز تماس بگیرین.

m_architect

عضو جدید

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
به عنوان کسی که سر اسکیس خیییییییییییییلی اذیت شده و خیلیم بد خورده تو ذوقم تجربه ی خودمو براتون می گم ...
اونم اینه که شرط اول "اعتماد به نفس" هست و اینکه با آرامش سر جلسه حاضر شید . همین !
الکی شلوغش نکنید !
انقدری این آزمون و این سیستم بی در و پیکر هست که ... اصلن نه پیش بینی کنید نه برنامه بریزید نه جوش بزنید ، فقط همون قدری که می تونید تلاشتون رو بکنید ، کاری به بقیه و امکاناتی که ندارین نداشته باشین ، فقط سر جلسه حاضر بشید با توانایی های معمول خودتون
بیشتر به بخت آزمایی شبیهه تا آزمون ! به قول بچه ها ... یه شوخی بزرگه ! ...
وقتی اینهمه جمعیت رو می کشونن سر جلسه و تنها چیزی که براشون مهمه جمع کردن پول بیشتر از دانشجو هاست ... جدی نگیرید تا اذیت نشید
موفق باشید همگی :)

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به عنوان کسی که سر اسکیس خیییییییییییییلی اذیت شده و خیلیم بد خورده تو ذوقم تجربه ی خودمو براتون می گم ...
اونم اینه که شرط اول "اعتماد به نفس" هست و اینکه با آرامش سر جلسه حاضر شید . همین !
الکی شلوغش نکنید !
انقدری این آزمون و این سیستم بی در و پیکر هست که ... اصلن نه پیش بینی کنید نه برنامه بریزید نه جوش بزنید ، فقط همون قدری که می تونید تلاشتون رو بکنید ، کاری به بقیه و امکاناتی که ندارین نداشته باشین ، فقط سر جلسه حاضر بشید با توانایی های معمول خودتون
بیشتر به بخت آزمایی شبیهه تا آزمون ! به قول بچه ها ... یه شوخی بزرگه ! ...
وقتی اینهمه جمعیت رو می کشونن سر جلسه و تنها چیزی که براشون مهمه جمع کردن پول بیشتر از دانشجو هاست ... جدی نگیرید تا اذیت نشید
موفق باشید همگی :)
شما می دونید شیوه داوری چجوریه؟؟؟ من صحبت های ضد و نقیض زیاد شنیدم...

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان در رابطه با اسکیس منظر فروم خاصی داریم؟ اگه نه که میشه کسی اگه اطلاعاتی داره در اختیارمون قرار بده؟
سپاس فراوان:gol:

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم imah عزیز
هنوز باز نکردم این مطالبو ولی یه سوال دارم. آیا سوژه هاشونم میدونی؟ پارسال چی بوده یا سالای قبلش؟
بازم ممنونم

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم imah عزیز
هنوز باز نکردم این مطالبو ولی یه سوال دارم. آیا سوژه هاشونم میدونی؟ پارسال چی بوده یا سالای قبلش؟
بازم ممنونم
ب m_architect پیغام بده ازش بپرس!!! ایشون منظر دانشگاه تهران قبول شدن!!! حتما کمکت می کنه!!!...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا